Deníky tesané do kamene

Deníky tesané do kamene

Román je fiktivním životopisem americké ženy v průběhu 20.století, který zachycuje mnoho rovin, úhlů a pohledů na její život. Život hlavní hrdinky románu Daisy Goodwillové se odvíjí jednak z roviny jejího vlastního pohledu, jednak jej sledujeme očima jejích přátel, partnerů i dětí. Román je ságou typické americké rodiny, vzešl... celý text

Román je fiktivním životopisem americké ženy v průběhu 20.století, který zachycuje mnoho rovin, úhlů a pohledů na její život.

Život hlavní hrdinky románu Daisy Goodwillové se odvíjí jednak z roviny jejího vlastního pohledu, jednak jej sledujeme očima jejích přátel, partnerů i dětí. Román je ságou typické americké rodiny, vzešlé z chudých přistěhovalců, kteří se v průběhu let vypracovali v úspěšné a vážené občany, je vyprávěním o obyčejných strastech života, které se přetaví do poklidné moudrosti vysokého věku hrdinky. S jemnou ironií, obrovskou moudrostí, se vší tragikou i humorem před námi autorka rozvíjí obrazy a děje plné barev, vůní a prchavých záchvěvů dávno zapomenutých vzpomínek.

zdroj: mlp.cz méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/45_/45344/deniky-tesane-do-kamene-45344.jpg 3.67
Originální název:

The Stone Diaries

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Columbus
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

bookworm007
19. března

Na knížku jsem narazila úplnou náhodou, díky čtenářské výzvě. Až na některé pasáže, které si mi četly hůře na mě knížka udělala dobrý dojem. Byla čtivá i zajímavě pojatá.

Štítky

Pulitzerova cena

Autor a jeho další knihy

Carol Shields

Carol Shields

kanadská, 1935 - 2003

  • Deníky tesané do kamene (1993)
  • Ledaže (2002)

Uživatelé mají knihu

v Přečtených10x
v Knihotéce6x
v Chystám se číst10x