Deníky tesané do kamene

Deníky tesané do kamene

Román je fiktivním životopisem americké ženy v průběhu 20.století, který zachycuje mnoho rovin, úhlů a pohledů na její život. Život hlavní hrdinky románu Daisy Goodwillové se odvíjí jednak z roviny jejího vlastního pohledu, jednak jej sledujeme očima jejích přátel, partnerů i dětí. Román je ságou typické americké rodiny, vzešlé z ...celý text

Román je fiktivním životopisem americké ženy v průběhu 20.století, který zachycuje mnoho rovin, úhlů a pohledů na její život.

Život hlavní hrdinky románu Daisy Goodwillové se odvíjí jednak z roviny jejího vlastního pohledu, jednak jej sledujeme očima jejích přátel, partnerů i dětí. Román je ságou typické americké rodiny, vzešlé z chudých přistěhovalců, kteří se v průběhu let vypracovali v úspěšné a vážené občany, je vyprávěním o obyčejných strastech života, které se přetaví do poklidné moudrosti vysokého věku hrdinky. S jemnou ironií, obrovskou moudrostí, se vší tragikou i humorem před námi autorka rozvíjí obrazy a děje plné barev, vůní a prchavých záchvěvů dávno zapomenutých vzpomínek.

zdroj: mlp.cz méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/45_/45344/deniky-tesane-do-kamene-45344.jpg 3.56
Originální název:

The Stone Diaries

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Columbus
Více informací...
Nahrávám...

Komentáře (0)

Autor a jeho další knihy

Carol Shields

Carol Shields

kanadská, 1935 - 2003

  • Deníky tesané do kamene (1993)
  • Ledaže (2002)

Štítky

Pulitzerova cena

Uživatelé mají knihu

v Přečtených8x
v Knihotéce5x
v Chystám se číst13x