Deník pražského studenta

Deník pražského studenta https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387388/bmid_denik-prazskeho-studenta-Lle-387388.jpg 3 204 204

„O důležitosti knih mi toho nikdy žádný učitel neřekl tolik, jako student, který se mi je snažil prodat.“ Autor úspěšné facebookové stránky Deník pražského studenta vydává stejnojmennou knihu, která s humorem glosuje, co znamená být jedním ze skoro sto třiceti tisíc pražských studentů. Kromě přednášek je třeba chodit na brigády, vydělané peníze utrácet po hospodách a mít dlouhodobý vztah, jak vám s chutí připomíná vaše babička. Přečtěte si tuhle knihu, pokud jste na tom stejně jako pražský student. Nebo jste byli a teď si to rádi připomenete, protože studenti potřebují peníze a koupí téhle knihy jednomu z nich přispějete na kebab…... celý text

andy_nejedla
08.07.2021 4 z 5

Příjemná oddychovka pro lidi, co také studovali. Doporučuji, určitě se v knize najdete.

Alethea_k
03.06.2021 3 z 5

Neurazí, nenadchne. Teď o svém zkouškovém to vnímám jako fajn oddechovku, která mě odvede od učení. Ale normálně bych tomu dala minimálně o hvězdičku míň. Grafická stránka nádhera, obsah dost hrůza. Těžké uvěřit, že toto mělo na sociálních sítích úspěch. Vtipné to moc nebylo a zklamalo mě to, i když jsem od toho nic nečekala.

ANATS
26.03.2021 1 z 5

No to byla blbost :-( s prominutím.
Ale když už u mě v knihovničce byla, tak jsem ji přečetla.
Ani náznak smíchu nebo pousmání při tom nebyl. Takže svým obsahem potěší snad někoho jiného a uvolní u mě místo pro lepší skvost.

luca321
13.01.2021 4 z 5

Knížka byla moc fajn. Mohly jste náhlednout do opravdového života studenta. Bylo to moc vtipné a takové odreagující.

s1ombrehimawari
22.12.2020 5 z 5

Ačkoliv k této knížce mám výhrady, tak při správném dávkování, jsem je s chutí schopna opominout. Zábavné a zoufalé stejně jako většina vysokoškolských studentů, co znám. Stačilo by mi jen zlepšit styl psaní a bylo by to tip ťop.

Lily101
16.12.2020 5 z 5

Kniha byla super. Super odreagováním od předtermínů, jež u mě zrovna proběhly (naposled v úterý a dnes je středa) a také podané studentem, který studium nijak nehrotí a má vše těžce na háku.

A číst to na posteli v hotelu, kdy stačí jen ujít pár kroků a ocitáte se na balkóně...ach ano, v Praze, je k nezaplacení (resp. vede k větší autentičnosti a sžitím se studiem v hlavním městě).

JointlieKat94
18.09.2020 4 z 5

Hele jako, dobrý to bylo. Vtipný to bylo. Mě ten kluk bavil. :D s nim bych šla běhat a i bych si to užila. :D

Vlastně tu jde o jeden život jednoho studenta, kterej má všechno na háku, ale všechno mu prochází, tak komu to kdy neprocházelo.. :D dobře, mně ne. Já nebyla tak otevřená k lidem, nejsem schopná mluvit na bezďáka, nebo někomu půjčit telefon na napsání sms (oukej, jednou jsem půjčila ve vlaku mobil na zavolání..) ale jinak, na tohle já nikdy nebyla. :D

Kniha se mi teda líbila, bavila mě a kapitoly jsou krátký. :)

Maaruska1
03.06.2020 5 z 5

Tohle je nutnost pro každého studenta vysoké školy. Je to přesné, rychle to utíká a hlavně je to neskutečně vtipné.

Romča11
05.03.2020 3 z 5

Tahle kniha je velmi průměrná podle mě. V knize se jedná hlavně se o krátké historky, které se týkají určitých témat jako je pračka, kolej, samotné studium apod.
Se stylem psaní autora jsem neměla problém, věty jsou vystavěné dobře a čtenář se nezadrhává. Co už ale pokulhává je samotný příběh. Samotná kniha mě nikdy nechytla tak, že bych ji nemohla odložit a musela hned vědět, co bude dál. Navíc tím, že na sebe jednotlivé historky nenavazují, se celý příběh trhá a nepůsobí úplně sourodě.
Postavy mi přišly velmi nesympatické, hlavní hrdina mi přišel velmi arogantní a namyšlený. To jak přistupoval ke škole lajdácky, celkové chování postavy, to všechno mě velmi iritovalo. A ostatní postavy k tomu moc nepřidaly. Žádná mi nebyla nijak moc sympatická a rozhodně mi žádná nepřirostla k srdci.
Co musím ocenit je grafické zpracování knížky. To se mi velmi líbilo, hlavně barevná ořízka, kterou mnoho knih nemá.
Co ale knize musím přiznat je to, že obsahuje několik zajímavých myšlenek, vět, které jsem si poznamenala a která mají dlouhodobý přesah. Bohužel jich je poskromnu.
Tuhle knihu jsem si vybrala, jelikož byla útlá a myslela jsem si, že bude fajn, že alespoň poznám trochu jinou perspektivu studentského života, ale tahle knížka mě opravdu zklamala. Největší problém prostě byl, že samotná postava hlavního hrdiny/autora mi byla jednoduše nesympatická a k tomu jeho vyjadřování, které provázelo celou knihu mi také jednoduše nevyhovovalo. Za mě nemá kniha žádnou přidanou hodnotu.
Závěrem musím říct, že tuhle knihu moc nedoporučuji, je to až ztráta času a existují mnohem lepší a kvalitnější knížky.

Nika22
22.02.2020 5 z 5

Odpočinkové čtení na odpoledne. Hlavně studenti pochopí.

Laduš94
03.01.2020 5 z 5

Jakožto pražská studentka nemůžu snad ani hodnotit jinak!

blonde_elis
30.10.2019 4 z 5

Vtipný, dost ze života. Jedna hvězdička navíc jenom za úvodní kapitolu a vložené autentické básně, které mě zaručeně pobaví i po několikáté :D.

5256
25.10.2019 4 z 5

Vtipné:o). Nezapomeňte, že studenti potřebují peníze a koupí téhle knihy jednomu z nich přispějete na kebab...´"o)

sola_lupa
14.08.2019 5 z 5

Tohle přesně vystihuje většinu spolužáků z univerzity kolem mě. Mě samotnou bohužel ne, protože u nás nejde ani vařit z vody, ani nechodit do školy,... Asi špatný výběr.
Každopádně pro většinu je to pravda, je to vtipné a zbytek lidí to vytáčí. Ale co, člověk si to všechno musí užít, dokud může.
Pokud čekáte něco hlubokomyslného, tak to raději ani neberte do ruky. Naopak jsem ráda, že jde o něco vtipného, protože samotná výška je většinou hned po prvním dni na mašli a nestíháte, ani když nechodíte kalit, cvičit do fitka,... nežijete. Takže díky a pět hvězd je zasloužených.

asanita
17.04.2019 4 z 5

Krátká kniha plná postřehů pražského studenta, kterou jsem přečetla za jeden večer a moc mě bavila. Zasmála jsem se nad osudy vypravěče a trefné citáty mě také pobavily. Studium jako takové v knize tedy příliš vykreslené není, ale popis kolejí a studentského života jako takového to myslím bohatě vynahradil.

Endy17
07.04.2019 5 z 5

Přes generační rozdíl jsem se při čtení královsky bavil. Jen mám trochu strach, aby můj syn knihu nepojal jako manuál ke studiu na vysoké škole.

Geatas
05.04.2019 4 z 5

Slušná jednohubka, kterou zhltnete s úsměvem na rtech.

Anita402
25.02.2019 5 z 5

Kniha má jasný účel - pobavit. A je k tomu prostě dobře napsaná - svižná a čtivá. Autor si nehraje na nic, píše tak, jak to cítí. Myslím, že se v ní s trochou nadsázky najde každý student, včetně těch bývalých. :)

v.michlickova
31.01.2019 4 z 5

Deník Pražského studenta je oddechové, úsměvné čtení pro studenty i nestudenty. Já jako studentka vysoké školy jsem se v tom skoro ve všem našla. Styl jakým je kniha napsaná mi připomíná obyčejný rozhovor s kamarádem. Nic nenuceného, žádná naškrobená slovní zásoba. Přečteno jsem měla za necelý jeden den a moc mě to bavilo. A kdo se rozhoduje, že půjde na vysokou nebo už je z ní dávno pryč ale chce si zavzpomínat na studentská léta, můžu jen a jen doporučit.

marwinmh
27.01.2019 2 z 5

Čekala jsem neskutečně vtipné zážitky ze života jednoho pražského studenta, kdy se během čtení budu smát téměř většinu knihy, bohužel se tak nestalo.

Praha deníky studenti studium vysoká škola studentská kolej

Autorovy knížky

Pavel Kos