Deník jedné mrchy

Deník jedné mrchy https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24247/mid_denik-jedne-mrchy-p2s-24247.png 3 119 44

Maggs je učitelkou dramatické výchovy na renomované dívčí střední škole. Poté co ji opustil přítel, trpí depresemi a Alison, její psychiatrička, jí navrhne, aby si psala deník, což by jí mělo pomoci „přenést se přes destruktivní myšlenkové vzorce a najít si produktivnější způsob života". Problém však tkví v tom, že cokoli Alison řekne, Maggs ignoruje. Místo toho splétá zlé intriky, jak získat svého bývalého milého zpět. Její deník je plný pestrých charakterů – Dana, neupřímná, povrchní „nejlepší" kamarádka, její kolegyně, co to s ní „dobře" myslí, drzé studentky a především nový školník, irský drsný mladík, který Maggs rozčiluje svou pohodovostí a zároveň je neuvěřitelně sexy. Maggs není schopna svůj život ukočírovat, zažívá jednu trapnou příhodu za druhou a je zřejmé, že ji čeká finální pokořující prohra.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Jota

Alison says , 2004

-Lenicka-
16.08.2011 2 z 5

Ano, tak musím uznat, že některé pasáže jsou opravdu vtipné..ale některé jsou tak nevkusné a vulgární, že jsem rozhodla cca v polovině knihy skončit a číst raději něco jiného..toť můj názor!

kroftik
09.07.2011 3 z 5

Vtipná oddychovka, která se opravdu docela dobře čte, ale ke které mám zároveň pár výhrad. Nejvíc mi asi vadil charakter hlavní hrdinky. Nepříšlo mi, že by se ve svém věku chovala jako "střeštěná" učitelka na středí škole, ale spíše, jako o 10 let mladší, pubertální trdlo. Nejsem žádná puritánka, ale chvílema knížce ubíraly i některé vulgarismy, které by se určitě daly napsat tak, aby se situace vystihla stejně dobře, možná lépe. Celkově to bylo ve svém žánru dobré, ale podruhé si tuto knihu určitě nepřečtu.

Miru
05.06.2011 3 z 5

Kniha, která se mi do rukou dostala naprostou náhodou a já ji přečetla prakticky přes noc. Jednoduše jsem se nemohla odtrhnout. Nejde o to, že by se snad jednalo o tak mimořádný literární opus. Naopak. Přesto nebo možná právě proto se čte až s neuvěřitelnou lehkostí. Jedná se v podstatě o pohádku pro dospělé. O drsnější verzi Bridget Jonesové, jak už napovídá samotná obálka knihy. I přes mdle vykreslenou charakteristiku postav, jasně předvídatelný děj a s ním spojených několik nedotažeností, jsem se upřímně pobavila. A díky bohu za vyústění děje v samotném závěru, které předešlo prakticky očekávanému kýči, který se po celou dobu příběhu vlezle podbízel.

akina
30.05.2011 4 z 5

Musím dát 4 hvězdičky z pěti, protože jsem se opravdu pobavila. Kniha si neslibuje poučit, ale pouze pobavit a já myslím, že to toto bohatě splňuje, sice si říkáte, že to snad není možné, ale pokud si dokážete situaci představit, tak se rozhodně budete bavit. Nebudu tuto knihu číst každý týden, ale myslím, že bude mít v mé knihovně pevné místo.

Autorovy knížky

Suzanne Hawley
australská
2006  61%Deník jedné mrchy

Kniha Deník jedné mrchy je v