Démonologové

Démonologové https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434843/bmid_demonologove-0sH-434843.jpg 4 229 67

Neuvěřitelný příběh Eda a Lorraine Warrenových, skutečných "lovců duchů". Nejstrašidelnější kniha všech dob Zapomeňte na lacinou duchařinu, čeká vás naprosto seriózní výprava do hrůzyplných domů, k postelím posedlých lidí a do prostorů, kam byste se báli jít i za denního světla. Neříkejte, že nevěříte na duchy, netvrďte, že se jich nebojíte – po přečtení této knihy, založené na autentických svědectvích a zkušenostech skutečných lovců duchů, manželů Warrenových, vám totiž nezbyde než vzít duchy na milost. Jen se modlete, aby i oni vzali na milost vás...... celý text

Literatura světová Horory Biografie a memoáry
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Demonologist , 2013

wlado
09.10.2020 2 z 5

Nedočítané. Nuda

Blondebookdevil
16.09.2020 5 z 5

Výborná kniha nejen pro milovníky tajemna, ale i pro zvědavce, kteří znají duchy jen z kina.
Démonologové, o nichž je tu řeč, jsou Ed a Lorraine Warrenovi, manželé, kteří celý svůj život zasvětili výzkumu paranormálních jevů. Kapitoly jsou delší a věnují se jak případům této dvojice, tak i vysvětlení různých pojmů jako infestace a oprese.
Musím se přiznat, že jsem měla při čtení mírně nahnáno. Warrenovy obdivuji a jejich práce mi přijde neskutečně zajímavá. Některé kapitoly se občas zdály zdlouhavé nebo se v nich přeskakovalo od jednoho tématu ke druhému. Nesedělo mi ani vyprávění, čili přímá řeč obou manželů, protože byla často chybně značená a i ve jménech se vyskytly překlepy, ale to je nejspíš problém překladu.
Celkově knihu hodnotím na výbornou, ačkoliv jsem od knihy čekala větší množství informací o životě těchto vyšetřovatelů, nejsem zklamána, protože se v knize dovíte plno detailů a rozdílů, co se týče pojmů z démonologie, parapsychologie i exorcismu.

Arkagas
07.09.2020 5 z 5

Jako člověk zabývající se problematikou spiritismu a okultismu a jako člověk, který má za sebou poměrně hodně osobních zkušeností s různými entitami jsem k těmto knihám velmi skeptická, protože se většinou nejedná o literaturu faktu, ale o faktickou fikci, která Vám podsune dojmy, které si máte z knihy odnést.
Tahle kniha je ale jiná. Vyprávění Eda a Lorraine plyne naprosto přirozeně, vysvětlování pojmů není nijak složité a velmi snadno pochopíte jaký je rozdíl mezi lidským a démonickým duchem. Popisování skutečných událostí, kterými se zabývali a díky kterým vzniklo mnoho hororových filmů (Anabelle, V zajetí démonů atd...) zde není podáno jako něco, co by Vásmělo vyděsit, ale jako fakt, který je jejich dennodenním chlebem, stejně jako pro nás práce v kanceláři.
Ed a Lorraine nás v této knize provázejí situacemi, které můžeme zažít i my, s tím jak se s nimi vyrovnat a kdy je na čase pochopit že je potřeba pomoc z venku.
O rozdílech malého a velkého exorcismu, o odhodlání obyčejných lidí bojovat proti zlu a o tom, že pokud je člověk v pohodě a v klidu, nemá se vlastně čeho bát.
Ano, při čtení této knihy mrazí v zádech, ale není to kniha, která by Vám něco nutila. Je to životní zpověď lidí, kteří se rozhodli bojovat proti zlu.
Ed zemřel v roce 2006, Lorraine pokračuje v jejich odkazu. Všechny jejich případy a životopisy jsou přístupné na internetu.

Za mě je tato kniha velmi milým překvapením - jednak čtivým zpracováním, jednak obsahem.

Mirin1349
31.08.2020 3 z 5

Spíš než klasická kniha to byla taková trochu lepší skripta na hodinu démonologie... Čekala jsem od toho víc, Warrenovi si zaslouží daleko lepší zpracování. Neříkám, že jsem se odvážila číst ji v noci, ale to bylo spíš díky celkovému povědomí o aktivitách Eda a Lorraine, nikoli díky umu autora. Kapitoly byly zmatečné a některé informace se tam zbytečně opakovaly. Velké zklamání.

Cherryel
15.08.2020 3 z 5

O Warrenových jsem už pročítala nějaké stránky a když se o nich napsala knížka, chtěla jsem si ji přečíst.Pro mě opravdu zajímavý příběh,ale špatný spisovatel.Hodne zajímavé a děsivé byly přímo popsané případy,kde Warrenovi zasahovali,jen mi dost vadilo, když došlo na otázky a odpovědi, tak se jich tam ptaly asi čtyřikrát na stejnou otázku a čtyřikrát pak čtěte jednu a tu samou odpověď.

ChGa
12.08.2020

Osobně jsem knihu zatím nečetla.... Nějak nezbývá čas, ale co se Eda a Lorraine týče, opravdu klobouk dolů. Já sama se zabývám Ghosthuntingem a Warrenovi jsou nebo teď už spíše byli prostě number one v oboru.

hu_87
22.07.2020 4 z 5

Musím se, chtě nechtě, přidat k těm, kteří knihu nějakým způsobem kritizují.
Samozřejmě záleží na vaší víře, na tom, jaké máte s těmito jevy (A jimi podobnými) zkušenosti, což ve výsledku samozřejmě ovlivní to, čemu se rozhodnete věřit.
Takhle - od knihy jsem očekávala asi víc. Tohle je ošemetná problematika, kterou mnozí odstrčí se slovy, že jsou to jenom pohádky.
Myslím, že autoři mohli ubrat nad tou typickou vypravěčskou tendencí, a mohli více přidat na teorii (viz zajímavé téma lidských a nelidských duchů, třeba mě osobně by zajímalo mnohem víc informací z této oblasti).
Kniha je přesycená jistou dávkou autobiografie, ale upřímně (když nepočítám skeptiky) - kdo nezná případ Anabelle nebo jiné? Určitě je škoda, že se tu autoři nevěnují třeba blíže problematice vyvolávání duchů, exorcismu obecně (myšleno na lidech, ne na budovách) a tak dál.
I tak je takových knih málo a když jsem jí v knihkupectví viděla v poličce, okamžitě jsem kupovala a nelituju toho.

Andrée
22.07.2020 5 z 5

Opravdoví lovci duchů manželé Warrenovi a jejich pro někoho těžko uvěřitelná sonda do životů, kde je pro nadpřirozeno více prostoru, než-li je zdrávo.
Fanoušci hororů jistě znají filmy inspirované právě na základě případů, jimiž se Ed a Lorraine zabývali. A konkrétně nad příběhem o Annabelle zůstává rozum stát. Ostatně v knize je více případů, které zní až neuvěřitelně a popravdě zažít je rozhodně nechcete.

Takže pokud například prožíváte nenaplněnou lásku, než se rozhodnete sepsat smlouvu s ďáblem, darovat mu svoji duši a vše zakončit pitím zvířecí krve, nejprve si přečtěte knihu, abyste potom nebyli překvapeni, až přijde den zúčtování.

V knize nejsou jen samotné případy jsou zde také konkrétnější průpravy o tom, proč a jak k tomu dochází. Za mě vede místy mrazivá atmosféra s knihou jsem spokojena. Žádné zklamání se nekoná.

Anushka1
16.07.2020 5 z 5

Rozhodně nečekejte horory jako jsou V zajetí démonů nebo Annabelle, které byly natočeny podle skutečných případů Warrenových. Vyprávění těchto (a dalších) případů je trochu střídmější. V knize je hodně teorie z oblasti démonologie, které střídají právě popisy jednotlivých případů. Někomu se to možná může zdát zdlouhavé a zbytečně ukecané. Já si v tom zase našla spoustu zajímavých informací. Samozřejmě, pokud k tomu přistupujete s tím, že se opravdu něco takového dít může. Takže nepoužívejme spiritistické tabulky, nepijme zvíření krev a buďme pozitivní.

Erutan
16.07.2020

Na knížku jsem se moc těšil a musím přiznat zklamání, ke konci až nechuť. Měl jsem špatná očekávání. Čekal jsem nějaké povídky o případech, ale tohle byl suchý popis, který mi nenahanel strach, ani když jsem byl večer doma sám. Hodně teorie, málo "akce". Je to spíš biografie/teorie než horor a to je třeba si uvědomit. V knížce se dost věcí opakuje což mě taky štvalo. Číst 3x tu stejnou informaci nepotrebuji. Každopádně věřím že se knížka bude hodně lidem líbit a proto bych nikoho od čtení neodrazoval, ať si každý udělá obrazek sám. Taková knížka tu ještě nebyla a to je velké plus. Nebudu hodnotit hvězdami, jen píšu komentář.

veronika0382
07.07.2020 5 z 5

Máte rádi horory, duchařiny a také jste hltali film V zajetí démonů či Annabelle? Pak určitě znáte manžele Warrenovy a jejich skutečné zážitky s duchy a démony. Tuhle knihu, která je jejich biografií, prostě musíte číst… Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

Blaufik
03.07.2020 3 z 5

Je velice těžké hodnotit tuto knihu. Spousta teorie, spolu s popisy konkrétních případů tvoří tento jedinečný zážitek, který by měl být sepsán pravdivě. I když věřím v duchy a nadpřirozeno, tak se přiznám, že jsem všemu úplně bezhlavě nevěřila a nevěřím.

Kniha je mrazivá a jistě vzbudí dojem zvláště u citlivějších jedinců. Já jsem si její čtení užila, přesto se však nemohu ubránit jistému zklamání. Asi jsem očekávala vice popisů konkrétních případů a méně neustále se opakující teorie. Přesto však přečtení knihy nelituji a myslím si, že rozhodně za přečtení stojí. Jen je potřeba nemít příliš vysoká očekávání.

Bucifalek
26.06.2020 4 z 5

I kdyby člověk nevěřil jedinému slovu, které je v této knížce napsáno, tak jedno se tomu upřít nedá. Je to zatraceně působivé a zároveň znepokojivé.

Monni
23.06.2020 5 z 5

Já byla nadšená. Horory miluju a duchařiny obzvlášť. Jakmile jsem zjistila, že je to Warrenových, tak jsem si řekla, že to si prostě musím přečíst. Bylo to skvělé a psané jakoby rozhovor, takže super a nechybí ani fotky. Nevím co k tomu víc říct. Knihu jsem si šetřila a čtení jsem si užila. Brala bych víc takových knih.

Pitbullka
19.06.2020 2 z 5

Velké zklamání. Popsáno jen pár případů a to ne moc podrobně, jinak hodně teorie a obecných řečí. Nejlepší kapitola byla o Annabelle. Měla jsem problém, že m nohy se hodně odbíhalo od témat, různě přeskakovalo a styl psaní mě moc nezaujal.

verka5083
15.06.2020 5 z 5

Silná kniha. Opravdu mohu říct,že tohle je kniha, že které jsem si sedla na zadek.
Při přečtení prvních stránek jsem se hodně bála. Navíc jsem knihu začala číst v noci, což byla velká chyba. Stále jsem měla pocit, že pod postelí je nějaká příšera. Připadala jsem si jako malá :D. Od toho dne jsem knihu raději vždy četla jen přes den.
Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Hodně věcí jsem se dozvěděla, a zároveň jsem si přečetla další příběhy, které Ed a Lorrain prožily. V hlouby duše jsem je obdivovala, že takové věci dokázali dělat celý život. Já bych asi tolik odvahy neměla. Opravdu skvělá kniha, která stojí za přečtení.

Nina291
11.06.2020 5 z 5

Znepokojivé

Domisek1
04.06.2020 5 z 5

Jsem moc ráda že jsem si tuhle knihu přečetla. Popis toho jak se vše odehrávalo byl neskutečnej,mrazivej a strašidelnej. Knihu jsem se neodvážila číst večer. Pouze ve dne a i to ve mě vyvolávalo strach.

Lukáš987
01.06.2020 5 z 5

No wau. Více takových knih jako je tahle.. Věřit, či nevěřit to je na Vás. Kniha vtáhne do děje a to takovým způsobem, že nedokážete přestat číst. Velice povedené. Popisování Warrenových příběhů je luxusní. Při rozmlouvání s duchy pěkně naskakuje husí kůže :)

kasavubu
25.05.2020 5 z 5

Za poslední dobu jedna z nejzajímavějších knih, které jsem četla. Mně osobně hodně věcí ohledně duchů a duchovna ozřejmila a vysvětlila. Nevím sice, jestli uspokojí i zapřisáhlé odpůrce duchařských teorií, ale i jim by snad mohla pomoci mnohé pochopit :-) Manželé Warrenovi mají za to, co dělají, můj neskonalý obdiv. Musí to být neuvěřitelně stresující práce, oni ji však berou jako poslání. Klobouk dolů...

horory démonologie

2020  81%Démonologové