Démonologové

Démonologové https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434843/bmid_demonologove-0sH-434843.jpg 4 229 67

Neuvěřitelný příběh Eda a Lorraine Warrenových, skutečných "lovců duchů". Nejstrašidelnější kniha všech dob Zapomeňte na lacinou duchařinu, čeká vás naprosto seriózní výprava do hrůzyplných domů, k postelím posedlých lidí a do prostorů, kam byste se báli jít i za denního světla. Neříkejte, že nevěříte na duchy, netvrďte, že se jich nebojíte – po přečtení této knihy, založené na autentických svědectvích a zkušenostech skutečných lovců duchů, manželů Warrenových, vám totiž nezbyde než vzít duchy na milost. Jen se modlete, aby i oni vzali na milost vás...... celý text

Literatura světová Horory Biografie a memoáry
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Demonologist , 2013

trollkvinna
03.08.2021 4 z 5

Nemohla jsem se dočkat, až se do knihy začtu. Filmy a příběhy o Warrenových nebo celkově o nadpřirozenu já prostě můžu a pokud jde o literaturu faktu? Honem, sem s tím!
Pro mne byla kniha dobře napsaná, líbil se mi způsob, jakým se toho autor ujal. Nemůžu říct, že bych z některých pasáží neměla husí kůži nebo že bych se necítila trochu úzkostlivě, ale tato kniha je pro mne spíše jako ponaučení, což vůbec neberu špatně. Ovšem jedna věc mi vadila. Opakování už zmíněného. Když se nějaká věc nebo fakt připomene třeba po druhé, dobře. Ale není třeba to připomínat 4x, zvlášť, když na posledních stránkách je znovu zesumírované úplně vše, co jsme se dozvěděli.
Věci, o kterých se v této knize dočtete, se asi jinde jen tak nedozvíte, nebo ne aspoň takovou formou. Chvíli počkám a přečtu si ji ještě jednou!

lucie.8
27.05.2021 4 z 5

Moc zajímavá kniha o poměrně kontroverzním tématu. Jen by jí prospělo kapitoly trošku více "učesat". Myslím, že zpětně nemám šanci nějakou konkrétní informaci najít.

TerezaMondeková
19.05.2021 5 z 5

Myslím si, že manželé Ed a Lorraine Warrenových jsou ze všech lidí, kteří se zabývají paranormální jevy ze všech nejlepší, takže když jsem se dozvěděla, že je o nich kniha, tak jsem ji prostě musela mít. Podle popisu jsem ale čekala něco jiného.
Líbilo se mi, že tam bylo spoustu příběhu, ale že tam bylo popsáno i všechno ohledně paranormálních jevů, duchů, démů, vymítaní, posednutí a tak. Působivé bylo i to, že v knize byly popsány přímé rozhovory Eda a bytosti z druhé strany. Úžasné byly i fotografie z nějakého místa, které vyšetřovali.
Kniha se mi líbila, byla zajímavá, ale když jsem ji četla, tak jsem cítila neklid. Vždycky jsem věřila, že existuje něco mezi nebem a zemí, něco... co se nedá vysvětlit. Od malička mě takové věci zajímali. Fascinuje mě, jak je něco takového vůbec možné, co všechno je možné. Věřím tomu, že někteří lidé mají opravdu dar, který vám umožňuje vidět duchy, spojit se s lidmi, kteří jsou po smrti. Když o něčem takovém čtu, tak si sama kladu otázky, jestli je opravdu nějaký posmrtný život? Existuje opravdu nebe a peklo? Setkáme se po smrti se všemi svými blízkými? Co se po smrti stane s naší duší? Přijdu do pekla nebo do nebe? Budu po smrti moct dohlížet na své blízké, kteří budou stále naživu? A spoustu dalších otázek, na které bych chtěla znát odpověď.

hana0990
11.05.2021 5 z 5

Skvělá kniha pro člověka, který se zajímá o toto téma.

uzivatel2450
25.04.2021

Skvela kniha, jen me mrzi ze jsem ji tak rychle precetl. Verim ze vse v knize je skutecne, nevidim duvod proc by Warrenovi meli lhat nebo o takovych vecech zertovat. Lidsky mozek takovou vec jen tezce pobere.

Nikola_
11.04.2021 5 z 5

Za mě je kniha velmi, velmi zajímavá. Člověk se tu dozví spoustu informací, které by se mu třeba jednou mohly hodit.. Určitě stojí za přečtení.

KnihoSny
05.04.2021 5 z 5

Kniha je skvěla k zamyšlení kapitoly mě bavily a klidně si přečtu znova ♥️

sgjoli
22.03.2021 3 z 5

Tato kniha je dost specifickým čtením. Už jen tím (pro někoho kontroverzním) tématem, kdy se vás autor na základě popisu života manželů Warrenových snaží přesvědčit, že démoni a duchové jsou skuteční. Jak moc si z toho kdo odnese a zda v existenci duchů/démonů uvěří, to si ve výsledu musí každý čtenář přebrat sám.
S knihou jsem měla při čtení pár problémů. Především mi nesedělo to, že kniha svým uspořádáním působí poněkud neučesaně, trochu zmateně a lehce chaoticky. Často se tu skáče od jednoho tématu k druhému. Kniha tak na mne svojí strukturou působila nekonzistentně - jako by si autor občas sám nebyl 100% jist, jak téma knihy správně uchopit.
Na některých místech jsem měla dojem, že se nejde příliš do hloubky. Některá témata či aspekty démonologie se zde jen naťuknou, chodí se kolem horké kaše. Když jsou manželé Warrenovi požádáni o konkrétní důkazy, kterými by podpořili svá tvrzení, v řadě případů tu jako odpověď slouží mlžení, velmi vágní odpověď či prohlášení, že nechtějí zacházet do detailů, protože je příliš nebezpečné o daných věcech mluvit napřímo a detailně. Pro mne však kvůli tomu kniha vyznívá poněkud nepřesvědčivě a je pro mne těžké uvěřit tomu, co se autor snaží dokázat.
Tato kniha má pravděpodobně být hlavně biografií a zmapováním práce manželů Warrenových. Nicméně se zároveň stala určitým teoretickým a hodně zobecňujícím vhledem do oblasti démonologie jako takové. A to je třeba podtrhnout - kniha je hodně teoretická a velmi zobecňující. Konkrétních případů střetů s démony či duchy, které by byly popsané detailně, tu najdete jen pomálu. S tím je třeba počítat.
Co mi ovšem moc nevyhovovalo, byl fakt, že se tu řada těch teoretických a obecných informací opakovala tolikrát dokola. Přiznám se, že během posledních cca 100 stran jsem už měla potřebu přeskakovat, protože jsem začínala mít pocit, že čtu pořád to samé.
Celkově tak hodnotím průměrně, či lehce nadprůměrně 3-3,5 hvězdami. Je to docela zajímavé čtení, ale v některých ohledech mi to zpracování moc nesedlo. Hlavně co se týká uspořádání textu a častého opakování již dříve řečeného.

Ni.kk.i
03.03.2021 4 z 5

Koho toto téma (exorcismus, démoni, duchové,...) zajímá, určitě si musí knížku přečíst. Dobře napsaná, svižně se čte a z některých pasáží až mrazí. Je k neuvěření, že by něco takového skutečně existovalo. Pomyšlení na to, že třeba i existuje, je opravdu děsivé. Jak už se zmiňoval Ed Warren: Kdo něco takového nezažil jen těžko tomu všemu uvěří. Tuto knihu rozhodně nedoporučuji číst před spaním. Neusnete...

Rodaw
02.03.2021 4 z 5

DÉMONOLOGOVÉ
Hodnocení Knihánkova: 4 ⭐
Číst tuto knihu třeba 7 let dozadu, asi bych nebyla spokojená, protože bych tomu nevěřila:). I mé první sledování filmu V zajetí démonů bylo podobné - nakonec se mi film tolik nelíbil, protože mi to přišlo už "až moc". Poté ale přišla rozprava s jedním panem knězem a já tak trošku změnila názor. A mimo jiné začala k tomuto tématu chovat i více pokory a respektu. Věřím na to? Nevím. Těžko říct. Občas tomu věřím, občas zase skoro vůbec. Každopádně jedna věc je jistá: pokud je toto vážně realita, NIKDE není bezpečně. A je to celkem děsivé. Dost děsivé. Když čtete tuto knihu, je určitě vhodné přistoupit na "pravidla hry". Neříkám věřit tomu, ale na druhou stranu nepřemýšlet nad tím "to je blbost, to není možné" ... zkrátka to téma tak nějak respektovat a při čtení mít otevřenou mysl. Jedno důležité upozornění: TOTO NEJSOU PŘÍBĚHY Z PRAXE WARRENOVÝCH. Já je čekala, těšila jsem se, ale nejsou tu. Nebo spíš takhle: některé se tu nachází, ale jsou spíše "naťuknuty". Tahle kniha pro mě byla teorií a OBECNÝM vysvětlením tématu démonologie. Kdo hledá jen příběhy a vyprávění, bude dle mého zklamaný. Za mě je nejlepší kombinace přečíst tuto knihu a podívat se na filmy V zajetí démonů. Ta knižní "teorie" a filmová "praxe" se krásně propojí :-). Mimochodem díky knize budete schopni odhalit i "chyby" - nebo spíš nepřesnosti - které se ve filmech nachází :-) (např. věk jejich dcery, to mě ve filmu vytáčelo!:D a nebo i nesrovnalosti přímo v případech...). Toto je knížka pro ty, kteří se o téma zajímají. Je to fakt "jen" obecná teorie. Mně toho knížka dala hodně. Bavila mě a přinesla mi spoustu nových informací + jsem si vytvořila souvislosti, v hlavě se mi vše propojilo a vážně jsem něco začala více chápat a konečně tomu rozumět. V knížce se některé věci opakují, toho si nejde nevšimnout, nicméně já si na to zvykla. Ta knížka je takovým dokumentem - rozhovory, popisy... napsáno čtivě a i když se některé věci často opakují, je to napsáno srozumitelně - tudíž čtenář chápe a není ztracen. Já se u čtení moc nebála, spíš než děsivé, mi to přišlo zajímavé. Ty příběhy tu chybí, o tom žádná, proto ubírám 1 hvězdičku :P :D. Kdyby to šlo, moc ráda bych šla na přednášku Warrenových, to by musel být skvělý zážitek :). Též bych si ráda popovídala naživo s oběťmi a "personálem" (policisté, hasiči...) - zkrátka s lidmi, kteří třeba vůbec nevěřili, ale zažili to na vlastní kůži. Nebudu lhát, je poměrně obtížné uvěřit tomu, že je možné, aby na prokletý dům padaly z nebe hřebíky... a takových scén je tu velké množství - např. příhoda s bezdomovcem. Nevím, jestli se to vážně stalo a děje, je to strašné. Ale uvěří asi jen ten, kdo to prožije... Takže pro ty, které toto téma láká a chtějí se do něj ponořit, doporučuji. A nejlépe kouknout rovnou i na filmy a mít otevřený Google a hledat si jednotlivé příběhy, více info...
Knížka přináší krásné poselství a doporučení: pozitivní život. Myslet pozitivně, žít pozitivně, obrana (krom jiného i) před démony a zlem.
Více na mém YouTube :-).

Ďumbierka
24.02.2021 3 z 5

Mám k tejto knihe zvláštny vzťah.

Všetko, o čom kniha je, je zaujímavé a chovám voči tomu naozaj rešpekt. Verím na takéto veci a aj v silu pozitívna aliečivú prírodu a aj v to zlo, ktoré je tu s nami, ale je určite lepšie, zameriavať sa na to svetlo a dobro a konať dobro ❤️.

Ed aj Lorraine, zvlášť Lorraine som si veľmi obľúbila a asi aj vďaka filmom, kde hrá herečka Vera Farmiga. No aj v knihe mi bola veľmi sympatická. Jej názory a postoj k veciam alebo riešenie problémov a zvláštnych situácií, všetko zvládala s pokorou, prehľadom a s pokojom. Aj keď mali strach, boli si oporou navzájom.

To, čo si prežili je až dychberúce a páči sa mi, že sa o niektoré zážitky delia spolu s nami a robili všade možne prednášky a osvetu.

Mne však nejak nesadol štýl, akým je táto kniha písaná alebo preložená? Neviem, originál som nečítala a s iným prekladom to porovnať neviem.

Avšak mnohé veci sa až príliš opakovali a mňa to odvádzalo od príbehov a informácii v knihe a miestami som sa nudila a knihu odkladala. Občas ma však naopak aj mrazilo a vyhýbala som sa čítaniu v noci.

Som však rada, že som si knihu prečítala.
Je to niečo ako taká biografia Warrenovcov, ale zameraná na démonológiu a to, akú rolu v tom hrali oni.
Zaujímavé čítanie, no ten štýl mi úplne nesadol.

Rada by som si však prečítala knihu, ktorú napísal sám Ed Warren, to by mohlo byť tiež zaujímavé.

A ako vravia Warrenovci, je dobré byť informovaní ;) a preto, ak sa o takéto veci zaujímate, priťahujú vás atď., neurobíte chybu, ak si knihu prečítate.

To-z-kanálu
13.02.2021 3 z 5

Takový útržkovitý mišmaš vzpomínek na různá setkání s duchy a různé informace ohledně duchů. Špatné to nebylo, četlo se to fajn.

Guzmicz
04.02.2021 3 z 5

Musím říct, že po přečtení různých recenzí a také hodnocení čtenářů, jsem očekával víc. Kniha je prezentována jako jedna z nejhrůzostrašnějších a nejděsivějších (konkrétně "Nejstrašidelnější kniha všech dob."). Jelikož mám rád horory a o životě Warrenových jsem četl různá "fakta" a historky, byla volba této knihy pro mě nezbytností.

V první řade mě zarazila informace, že římsko-katolická církev měla s Warrenovými velmi pozitivní vztahy. Tato informace není úplně pravdivá. Ed Warren nebyl církví uznávaný, protože nebyl vysvěcený kněz a svojí činností jí zasahoval do řemesla (narušoval tím všeobecný stereotyp, že tuto činnost mohou vykonávat jen světští lidé). Navíc jeho žena Lorraine měla jasnovidecké schopnosti, což je také s vyznáním církve neslučitelné.

Co se týče popsaných případů. Velmi často se v knize setkáte s tím, že se začtete do vyprávění a pak už víc prozrazovat nebudou, protože to není z nějakého důvodu vhodné. Čili se jejich celkem povrchní popis značně opakuje. Někdo se dopustil "pozvání" entity, přičemž jeho rodina nebo spolubydlící zažívají paranormální jevy. Někdy jsou jen děsivé, jindy životu nebezpečné. Jsou zavoláni Warrenovi, kteří případ prošetří a určí správné řešení. Najdete ale i pár příběhů, které mají řádění duchů celkem hezky popsané a to i se zajímavými detaily.

Celkový obsah knihy se skládá z vyprávění případů, které Warrenovi řešili, a také z povídání o tom, jak svět duchů funguje, jaká je prevence posednutí a na koho se případně obrátit. Občas se dozvíte o nějakém faktu nebo zákonu, jak se duchovno projevuje a funguje. Avšak v druhé polovině knihy jsou některé zákonitosti porušeny, aniž byste se dozvěděli proč. Vzhledem k tomu, že na tento jev není účelně poukázáno, řekl bych, že si autor neurovnal informace. Tudíž se kniha stává nekonzistentní.

Rozhovory s Warrenovými jsou z počátku velmi zajímavé a poutavé. Bohužel se tak po třetině knihy fakta často opakují, jen jsou popsaná jinými slovy. Někde přibližně v této části se z rozhovorů stává spíše kázání.

Čitelnost knihy je velmi dobrá. Nemohu říct, že by se kniha špatně četla nebo že by v ní byly pasáže, přes které by bylo těžké projít.

Jestli bych knihu doporučil, je velmi těžká otázka. Nemám pocit, že by mě nějak obohatila a slíbenou hrůzostrašnost také nedodala.

IvetKl
01.12.2020 2 z 5

Bohužel velké zklamání. Čekala jsem popis skutečných případů, ale jedná se spíše o učebnici s útržky ze skutečných případů. Škoda.

a.k
17.11.2020 3 z 5

Život Eda a Lorraine Warrenových je spojený s vyšetřováním paranormálních jevů, na kterém založili i svou živnost. V knize je spousta informací o jejich nejslavnějších případech, kdy zasahovali proti temným silám, ale způsob podání rozhodně není ničím, při čem by vám běhal mráz po zádech. Zpracováno to je jako výpověď Eda, či obou manželů, kdy do monologu vstupuje "moderátor" se svými otázkami. Kdyby se mi kniha dostala do rukou někdy v 80. až 90. letech, to znamená v době, než byla většina jejich paranormálních zážitků zfilmována, asi bych u vyprávění ani nadýchala. Takto to byla místy až nudná přednáška se stále opakujícím pohledem na temné síly, základy katechismu, principy exorcismu, ... Asi nejsilnější přínos pro mě má kniha v uvědomění si, že v minulosti ďáblem posedlá osoba skončila na hranici, kdežto dnes v blázinci.

MájaM.
29.10.2020 5 z 5

Nebudu lhát, myslela jsem, že kniha bude napsaná trošičku jinak. Možná jsem čekala příběh, který půjde chronologicky za sebou. V knize to je malinko jinak, různě se skáče od případu k případu a né všechny případy jsou popsány nějak detailněji. Ale i přesto mě kniha bavila a určitě mi něco dala. Pokud vás bavily filmy, určitě tuhle knihu doporučuji jako menší doplnění o životě Warrenových.

Charmedka
25.10.2020 5 z 5

Kniha Démonologové je výborná, vůbec jsem nečekala, že mě tak chytí. Nemá tedy žádný pořádný začátek a konec a kapitoly skáčou tak nějak bez ladu a skladu. V jedné kapitole najdete v podstatě rozhovor s Warrenovými, v další zas jejich vyprávění o konkrétním případu či teorie, kde vysvětlují rozdíl mezi lidským a nelidským duchem, exorcismus a vlastně tak nějak vše, co je spojené s jejich prací. Celý život zasvětili boji proti démonům a pomoci lidem, kteří jsou v moci nějakého nadpřirozena. Ještě větší obdiv vzbuzuje to, že si Warrenovi nenechávali za pomoc platit, pouze proplácet náklady spojené s cestou či ubytováním, ale jinak nevidělávali na lidech, kteří se ocitli v zoufalé situaci.

suiteki
25.10.2020 2 z 5

Záložka už je pár měsíců v půlce knihy. Čekala jsem víc. Věci co se údajně děli, byli určitě děsivé, ale v knize tak desivě nepůsobí. Takže žádný pocit pocit strachu nebo hrůzy při noční návštevě toalety se nedostavil. :D Za mě 2,5hvězdy a možná se někdy ke knize vrátím. Styl jakým je psána mě nenadchnul.

Falda
22.10.2020 3 z 5

Na knihu jsem byla hodně zvědavá a měla jsem vysoká očekávání. Mám duchařinu ráda, ale tohle mě spíše nebavilo. Čekala jsem příběhy, nějaký děj a hlavně pocity strachu a hrůzy.. občas zde byly pro mě zajímavé momentky, ale spíše jsem se nudila. Některé pasáže jsem dokonce přeskakovala. Každopádně informacím uvnitř knihy věřím a manželé Warrenovi měli opravdu zajímavý život. Jen prostě kniha nesplnila má očekávání.

"Člověk dokáže svými vlastními silami dosahovat triumfů nebo páchat ohavnosti, a je proto nezodpovědné svalovat vinu na nadpřirozené síly, když hlavní chyba spočívá v nás samých."

veronika4001
21.10.2020 2 z 5

Knihu jsem nedočetla, protože jsem se netrefila v žánru. Domnívala jsem se, že půjde o příběhy ve smyslu beletristických žánrů, napsané podle pravdivých událostí. Tato kniha však pojednává o "pouze" skutečných událostech. Někdo by řekl: "Pouze? To je hodně!" Já ale takové nadšení nesdílím. Zrovna teď se dívám na filmový horor V zajetí démonů, kde vystupují představitelé manželů Warrenových a přesně tohle jsem si myslela, že bude v knize. Létající věci, otvírání dveří, padající obrazy ze stěny, ptáci padající ze střechy, mrtvý pes, samovolné zhasínání atd. Tohle nějak v knize bylo, ale nic obrazného, vše sice skutečné, ale zároveň nudné (promiňte mi ten výraz). Možná literatura faktu, ale tohle jsem nechtěla, chtěla jsem se opravdu bát. Snad někdo jiný ocení knihu lépe než já.

horory démonologie

2020  81%Démonologové