Hora děsu

Hora děsu https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1512/bmid_hora-desu-pq8-1512.jpg 4 281 13

Pátý kámen Kouzelného pásu Deltory nebude vůbec snadné získat. V temných hlubinách Hory děsu, která se tyčí na samotných hranicích se Zemí stínů, jej hlídá strašlivý vládce. Mezi obyvateli Hory jsou spojenci, ale i zákeřní nepřátelé. Podaří se našim hrdinům překonat všechny nástrahy?

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Dread Mountain , 2001

Abukšákul
13.05.2021 5 z 5

Další přečtený díl a stejně jako ostatní perfektní. Útlá knížka a tolik se toho vždy stane. Ani chvilku se nenudíte. Můžeme vřele doporučit =)

Luigi1
03.04.2021 5 z 5

Není co dodat.Super.

vlkodlaq
13.07.2020 4 z 5

Hezky dětsky naivní a skoro bych řekl nevinné, ale na něco takového jsem měl zrovna chuť, bezelstné oddechové čtivo, takže vcelku spokojenost. Logické nedostatky nechme stranou, v příbězích, jako je tento by se jich našlo dost, ale o to tu nejde. Jde o svět, kde "dobro" vždycky zvítězí a ti špatní se často ukážou být jen ukřivděnými a když se vše vysvětlí, všichni si padnou do náruče. Občas dostanu chuť na něco tak zvráceně pozitivního.

ThePeace135
10.03.2019 5 z 5

Pro mě asi nejlepší díl ze série. Trošičku mi to místo připomínalo Hobita - Pána prstenů a horu plnou skřetů :) možná proto mi tenhle díl přirostl k srdci nejvíce :)

Haloon
26.12.2018 3 z 5

Tento díl se dlouho rozjížděl. Ač byla tato čast světa s gnómy zajímavá, bylo zde málo rébusů a hádanek. Jelikož si myslím, že právě na tom série Deltory stojí, musím ji hodnotit jako jeden z těch slabších dílů, což je škoda, neboť svět nebyl vykreslen špatně.

Devil-Ivet
04.07.2018 4 z 5

Pátý díl Deltory. Nezklamal a naladil na další pokračování. Líbil se mi, i když byl takový rychlý. A milové jsou krásná stvoření. Hned bych jedno brala domů :)

Suou
19.02.2017 3 z 5

Úžasná časť... autorka presne opísala ekosystém v okolí hory strachu ako sa to potom vsetko vyvinulo a aké to malo následky... a celkovo to potom dod ako na reálnosti. Len mi to príde až príliš rozprávkové...

Lalina3
25.03.2016 5 z 5

Opět super :)

julliette
07.06.2015 5 z 5

Tohle bylo taky krásné pokračování. Trojice hrdinů potkala mily, kteří museli odejít z Hory děsu, když to tam ovládlo zlo. Maličká Prin, jim byla nápomocná, pomohla jim zahnat obra, na kterého hodila pálivý červený mech. Když došli až k Hoře děsu, zjistili, že tam přebývá veliká ropucha, které slouží naverbovaní spojenci pána zla. Ona měla na hlavě zasazený elbait. Nakonec se jim ropuchu podařilo zneškodnit a ta se proměnila ve strom. Milové se vrátili, aby tam zase začali bydlet a živit se těmi trnitými stromy. Další drahokam získali, jaký bude další?

Edona
25.12.2014 3 z 5

Hora děsu je plná nových stvoření a faktů, ale pro mě je jedním z nejslabších dílů série.

terca-m
05.03.2013 4 z 5

Zápletka mi přišla o něco méně zajímavá,než v ostatních dílech,ale samozřejmě Deltora je Deltora :-)

Issiriana
29.08.2012 4 z 5

Rychlý spád, putování přátel... No prostě Deltora.

Saruman
30.11.-0001 5 z 5

Společně s Jezerem prokletí nejlepší knihy série, které nepostrádají nic, co by tento druh fantasy měl mít.

zfilmováno

Emily Rodda (p)