Vzdor

Vzdor https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207249/bmid_dech-vzdor-2nb-207249.jpg 4 274 53

Dech série

< 2. díl

Bea, Alina a Quinn jsou na útěku. Odstartovali povstání a byli nuceni odejít z kapsule, jediného místa, kde je dostatek kyslíku. Bea přišla o rodinu, Alina ztratila domov a Quinn výsadní postavení. Podaří se jim přežít v nebezpečné Divočině? Mohou dokončit revoluci, již začali? V patách jim je mladý voják ze Speciálních jednotek a jejich jedinou šancí je zůstat pohromadě, přestože je okolností nutí se rozdělit. Budoucnost lidstva je v ohrožení a tito čtyři mladí lidé se musí rozhodnout, kde leží jejich loajalita.... celý text

Natálie.
27.07.2016 5 z 5

Myslím si, že tenhle díl byl lepší než předchozí. Napínavější, akčnější, na jednu stranu také dost smutný, ale co, to k tomu patří. Dopadlo to tak, jak to dopadlo a jak asi i mělo. Já jsem však spokojená. Čtení jsem si užila.

KatnissLavender
15.07.2016 3 z 5

Celkem poutavý příběh s originální zápletkou, který ( bohužel ) nedokázal využít svůj potenciál. Kniha se četla dobře, ale něco jí prostě chybělo. Závěr byl uspěchaný a celé mi to přišlo takové nedokončené. Na začátku jsem měla radost, že je tato série pouze dilogie a že tedy nebude nudná a rozvleklá. Teď mám pocit, že autorka zamýšlela psát trilogii a na poslední chvíli si to rozmyslela a začala škrtat, což příběhu moc neprospělo... Rozhodně ale stojí za přečtení a dle mého osloví spíše mladší čtenáře...

Laf
27.05.2016 4 z 5

Kniha skvělá. Konečně jsem se dočkala pokračování, i když ne s úplně nejšťastnějším koncem. Jenom se mi na tom nelíbilo, že je to pokračování hned navazující na první díl, takže kdo si už dobře nepamatuje, co se tam dělo, což byl i můj případ, hůře se kniha čte. Navíc je pak i těžké sledovat všechny postavy a uvědomovat si jejich role v tom všem. Jinak můžu sérii doporučit. Je zase něčím nová od těch ostatních.

ivzu77
27.03.2016 4 z 5

Druhý díl série jsem přečetla snad za dva dny. Byl plný akce a napětí. Nápad dobrý. Kyslíku a rostlin i ve skutečnosti ubývá a dystopie kývala pohled do budoucnosti nás donutí k zamyšlení. Všechny hlavní postavy jsem měla ráda. Střídání postav vypravěčů mne udržovalo v pohotovosti. Ráda DOPORUČUJI.

Arsi007
05.02.2016 3 z 5

První díl byl pro mě docela propadák. To ale nemůžu říct o druhém, který mě velmi příjemně překvapil. Obzvlášť druhá půlka, která byla plná akce a napětí. A něco málo k ději a postavám? Bea už konečně dospěla a zjistila, že jsou v životě mnohem důležitější věci než škola, z Quinna se stal chlap, který se nebojí vzdorovat autoritám a Alina si sáhne na dno, o kterém si už dávno myslela, že ho má za sebou. Dost mě také překvapil sexuální podtext a otevřenost některých intimnějších scén, kde bych byla možná raději, kdyby je autorka vynechala. Jen prozradím, že o nic láskyplného nešlo takže červenou knihovnu nečekejte :-D Vzhledem k tomu, že ve Vzdoru narozdíl od Dechu rozhovory konečně odpovídaly věku postav (až teda na naprosto příšernou a nepříjemnou Maude, kterou kdyby autorka před vydáním vyškrtla nic by se nestalo) a celkově bylo příjemnější ho číst, nepřekvapilo mě, když jsem si přečetla, že každý díl překládal někdo jiný. Jen nechápu, že právě Dech tady má celkově lepší hodnocení. Takže pro všechny, kdo dočetli první díl, nebyli z něj zrovna dvakrát nadšení, ale zajímá je, jak to celé dopadne Vzdor určitě doporučuji přečíst .

A jestli vás taky jako mě v Dechu pěkně naštvalo, že jste se nedozvěděli, jak to vlastně bylo s Abelem tak tady se to dozvíte ;-)

Markette
22.01.2016 5 z 5

Komentář může obsahovat hodně spoilerů..

Pane bože, to bylo naprosto dokonalé. Ne jen jednou jsem měla pusu do O. Strašně mi od prvního dílu přirostla k srdci Alina a tenhle díl byl dokonalý! Beu nemám ráda už od prvního Dechu, nevím ale prostě ji nemám ráda, doufala jsem že bude s Ronanem :( Zabití Aliny na konci... Strašně jsem u toho brečela, doufala jsem že se probudí..

Tahle kniha je naprosto dokonalá, rozhodně jen doporučuji

Kapucinka
31.12.2015 5 z 5

Toto pokračování bylo hodně akční.Chtěla jsem ve čtení pokračovat pořád dál abych věděla jak to dopadne.Postavy jsou velice sympatické a Aliny je škoda.
Velice povedené a takových příběhů by mohlo být více.Byl by fajn i další díl.

ladyfromskye
28.12.2015 4 z 5

Opravdu povedená dystopie, i když druhý díl byl postaven na hodně podobném principu jako díl první. Ráda bych, aby se takové knížky dostaly do širšího povědomí lidí. Třeba by se některým ignoratům konečně otevřely oči.

Mozkovna
09.12.2015 5 z 5

Přišlo mi to lepší než první díl, i když zase ne o tolik. Střídání postav mi zas tolik nevadilo, myslím, že to autorka vždy utla v dobrý moment. Děj byl zajímavý a občas i lehce předvídatelný, ale našlo se i pár momentů, kdy jsem byla opravdu překvapená. Nápad je každopádně originální a už z toho důvodu je podle mě dobré si obě dvě knihy (Dech a Vzdor) přečíst. Není to nic převratného, ale podle mě nebudete litovat, že jste knihy četli.
A Aliny mi bylo opravdu líto. Měla jsem jí fakt ráda :(

Attia
02.10.2015 3 z 5

Postav bylo prostě moc... Jelikož jsem první díl četla už poměrně dávno, celou dobu se mi všechny postavy pletly dohromady, neboť postrádaly jasné dané charaktery a vypravěčem se mohl stát snad kdokoliv.
K tomu přičtěme i neustále přeskakování v ději z místa na místo, občasné nejasnosti a přílišnou stručnost na nevhodných místech v příběhu, zkrátka jsem si Vzdor i přes veškerou svoji snahu nedokázala v plné míře užít :(

deedulka
01.10.2015 3 z 5

V knize se pořád něco dělo a nebyl čas u čtení usínat. Originální nápad a poutavý děj druhého dílu jsem si užila.

snilek.holka
15.08.2015 4 z 5

Tahle dvoudílná série se mi opravdu hodně líbila. Můj problém byl jen ten, že knihy byly od sebe dost daleko, takže jsem půlku druhého dílu trávila tím, že jsem se do děje opět dostávala a snažila se dát si všechno dohromady. Což podle mě na kvalitě tohohle příběhu značně ubíralo. Ale to je jen jedno větší mínus. Pak mi ještě přišel velký skok v povahách postav, je pochopitelné, že po něčem takovém se začnou měnit, ale tím, že jsem si moc nepamatovala první díl, tak to pro mě byl opravdu veliký skok. Jinak to byl úžasný příběh, na který budu vzpomínat :)

Bee
27.07.2015 4 z 5

Na druhý díl jsem se opravdu těšila. Musím říct, že to je poprvé, co jsem se setkala s dvoudílnou sérií, ale řekla bych, že tady je to i celkem dobře. Podle mě byl totiž druhý díl o dost slabší. Kvůli dlouhému prostoji mezi knihami, jsem si znovu přečetla jedničku, a v porovnání s ní tu je trochu horší práce s postavami. Některé se změnily k nepoznání, další už mi nepřipadaly tak reálné, jako v předchozím díle. Co se děje týče, chvílemi mi to připadalo dost uspěchané, hlavní hrdinové běhali z místa na místo a bylo to dost zmatečné.
Samozřejmě to má hodně plusových bodů za námět, ze kterého jsem unešená ještě teď. Líbí se mi prostředí, ve kterém se to odehrává, a když opomenu zmatečný děj a prapodivné chování některých jedinců, byl to celkem zajímavý zážitek.

Lumine
26.07.2015 4 z 5

Dam - da - da - dam!
Mnohem lepší, než první díl! Skvělý závěr a z knihy jsem vážně nadšená. Ta jedna hvězdička dolů je za ten místy jemně necitelný? (vážně netuším, jak to vyjádřit) popis příběhu. Vážně. Místy, kde bylo plno akce a určitě by to bylo aspoň na husinu, jsem spíš tak ležérně otáčela stránky, kvůli stylu psaní.
Každopádně... líbilo se mi to. Celá tahle dilogie. Ta myšlenka, ten průběh bezva.

SPOILERS! SPOILERS! SPOILERS! SPOILERS! SPOILERS!
Proč Alina? :O Proč ne třeba Bea? Proč Alina? Díky tomuhle jsem slzami skrápěla naši novou sedačku. Doufám, že se mamka nikdy nedozví, kdo tam ty flíčky udělal. -,-

Misa25
07.06.2015 5 z 5

Druhý a závěrečný díl je stejně rychlý a nabitý jako první :))) Je zvláštní, že série má jen dva díly, ale i tak se autorce podařilo do nich vměstnat vše co bylo potřeba říct :) víc takovýchto sérií by bylo skvělé :)))

Schullerka
26.05.2015 3 z 5

První díl mě bavil sice víc, ale je možné, že to bylo jenom kvůli tomu, že jsem si moc dobře nepamatovala postavy. Přece jenom jsem první díl četla rok zpátky. :) První půlku knihy jsem se nemohla začíst, protože jsem stále snažila si vybavit detaily Dechu, ale druhá polovina knihy byla tak napínavá, že jsem četla jedním dechem - doslova. :D Nakonec jsem knihu zvládla během jednoho dopoledne. :) A líbila se mi, na konci to bylo opravdu napjaté. :)

Aléda
01.05.2015 5 z 5

OOO tenhle díl byl snad ještě lepší než 1.!! Stále se tam něco dělo. Miluju tuhle sérii, patří mezi moje nejoblíbenější a ten konec...bože PROČ? :((
100% doporučuji!!!

Noshelfcontrol
26.04.2015 5 z 5

Předem upozorňuji na spoilery.
Úžasné pokračování Dechu, který mě uchvátil, ale Vzdor….. no, ten konec jsem málem nerozdýchala.:) Nejdřív v klidu čtete a čtete a najednou prásk! Najednou takový nával akce i napětí. Líbilo se mi, že přibyla nová postava – Ronan, kterého jsem si už od začátku oblíbila.
Pořád jsem litovala Alinu, Quinna, Beu a Ronana, že musejí žít v takovém světě, kde si ani na chvíli nemohli odpočinout. Člověk by si řekl, že Sekvoj je místem, ve kterém konečně mohou všichni šťastně žít, ale mýlil by se. Nikdo by totiž neřekl, že tím místem by mohla být kapsule nebo to, co z ní zbude.
Ale to co se dělo v Sekvoji, pořád jsem si říkala: „Jak tohle sakra může někdo dělat?. Jak může být Vanya tak krutá? To i její sestra byla lepší“. Nejlepší samozřejmě byla rozhodující válka o kapsuli mezi Sekvojani a vojáky s přidaným Odbojem. Jsem ráda, že se všichni spojili. Všechno nakonec dobře dopadlo, až na ty ztráty . Rozhodně doporučuji všem, co tento žánr mají rádi. Pro mě jedna z nejlepších sérií roku.

Ronnie68
22.04.2015 5 z 5

Zajímavý příběh, ale trochu mi to připomínalo Hunger games, ale to je jen můj názor. Nebylo to špatné - dobře se to četlo.

bibi.r
12.04.2015 2 z 5

Tento druhý díl se mi zdál o malinko lepší než první. Ani tak nevadilo přidání nové postavy, protože Ronan byl sympaťák (je škoda, že stejně jako ostatní hlavní hrdinové nebyl dostatečně vykreslen).
Druhý díl byl taky mnohem akčnější a upřímně to co se dělo v Sekvoji bylo hodně strašidelné (jako ženy s mateřskými pudy se mě to fakt dotklo).