Mezinárodní Liga spravedlnosti: Kniha první

Mezinárodní Liga spravedlnosti: Kniha první https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408780/bmid_mezinarodni-liga-spravedlnosti-knih-BA2-408780.jpg 4 21 5

DC komiksový komplet série

MEZINÁRODNÍ LIGA SPRAVEDLNOSTI, KNIHA PRVNÍ Původně vycházelo od května do listopadu 1987 jako Justice League #1-6 a Justice League International #7 V důsledku světové krize se do popředí dostává nová generace Nejmocnějších superhrdinů světa. Je to ale ta nejméně pravděpodobná skupina, jakou jste kdy viděli! Batman, Mister Miracle, Dr. Fate, Booster Gold, Doctor Light a moc Shazamu! Dokáže tento nesourodý tým spolupracovat jako funkční jednotka a poradit si s teroristy útočícími na budovu Spojených národů, sovětskou raketovou brigádou, gangem Královské postupky, záhadným Šedivým mužem a dalšími hrozbami - nebo se zcela oddají vnitřím třenicím a špatným vtipům? CAPTAIN ATOM #83 Původně vyšlo v listopadu 1966 V prvním příběhu Blue Beetla Stříbrného věku se musí Ted Kord vypořádat se Zabijákem Zedem a jeho gangem.... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy

Mno nic moc teda...
Za mě:59%

hroubek
23.05.2019 4 z 5

DCKK umí překvapovat. Když, jsem viděl obálku na Mezinárodní Ligu spravedlnosti, tak mě napadlo, že půjde zas o nějaký "výplňový díl", než přijdu ty pravé pecky. A o to více jsem byl překvapený jak tento komiks šlape, a je dost dobrý. Hodně velkou zásluhu na tom má to, že zde máme jiné postavy, které nejsou tolik známé, a je příjemné je poznat. Dynamika celého týmu je jiná, než u klasické JL nebo JLA. A tom se hodně staví. J.M. DeMatteis a Keith Giffen krásně pracují postavy a vymýšlí jim nové výzvy, a třeba takový konflikt mezi Batmanem a Guyem Gardnerem je perfektní, či Shazamova nejistota a spoustu dalšího. Je to dobře a zábavně napsané, takže mě to nenudilo a užil jsem si to, a těším se na druhou část. Mezinárodní Liga spravedlnosti mě příjemně překvapila a rozhodně má co nabídnout.

trudoš
23.05.2019 4 z 5

Trojice Keith Giffen, J. M. DeMatteis a Kevin Maguire si mě už kdysi získala komiksem Dříve známí jako Liga Spravedlnosti, takže jsem se s nadšením pustil do počátků celého toho jejich blázince. A musím říct, že Maxwell Lord IV. zase nezklamal. Sice mi i nadále unikají některé souvislosti v rámci DC univerza, ale na to jsem si už za ta léta zvykl. Důležité je, že humor funguje naprosto precizně, ačkoli se scenáristé ještě drží při zemi, hlavně jde-li o velké šarže jako Batman a Superman. Jakmile však ikony zmizí ze scény, rozjede se mezivztahová komika naplno. Autoři přitom zajímavě balancují na pomezí vážnosti a absurdnosti, protože témata, která si berou na paškál, nejsou právě jednoduchá. Což dokazuje především druhý a třetí sešit tohoto alba, kde se trojice mimozemských bohatýrů rozhodne zlikvidovat všechny atomovky světa. Je to zkrátka úplně jiné pojetí Ligy spravedlnosti, pojetí, jež důstojnost superhrdinské instituce výrazně odlehčuje, ale zároveň ji ještě úplně neparodizuje.

komiksy superhrdinové DC Comics

Autoři knihy