Batman: Dlouhý Halloween: Kniha první

Batman: Dlouhý Halloween: Kniha první https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328743/bmid_batman-dlouhy-halloween-kniha-prvni-9Ld-328743.jpg 5 155 24

DC komiksový komplet série

V ulicích Gothamu řádí maniak. Maskovaný hrdina zjišťuje, že jeho činy můžou mít následky. Sériový vrah využívá svátky jako obchodní značku. Šéf podsvětí se snaží zachránit své hroutící se impérium. Město ovládané zločinci se stává útočištěm monster. Ambiciózní okresní návladní skrývá temné tajemství. Tajemná žena svádí temného rytíře Jedno přátelství bude navěky zničeno. To všechno jsou střípky vražedné záhady jménem DLOUHÝ HALLOWEEN.... celý text

Komiksy
Vydáno: , Eaglemoss Collections , BB art

Batman: The Long Halloween , 2016

martinstefko
24.03.2017 4 z 5

I když je jasné, že minisérie vznikala proto, aby na konci mohlo přijít nečekané odhalení, samotná cesta k němu je velmi dobrá. Pro mě je pak Tim Sale jeden z nejlepších Batmanových kreslířů. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/03/1400-dc-komiksovy-komplet-6-batman.html

hroubek
21.03.2017 4 z 5

Jeph Loeb a Tim Sale si mě získali, už když jsem četl Spider-man: Smutek a tady tomu není jinak. Hodně moc jsem ocenil jakým způsobem si Loeb hraje s postavy, mytologií a taky představení ikonických hrdinů a záporáků. Velmi mu pomáhá geniální kresba Salea, která je jedním slovem nádherná. Je opravdu radost číst komiks, který má zajímavě uspořádané panely, dobře pracuje s barvami, které podporují vyznění příběhu a daného textu. A další věc, kterou bych rád vyzdvihnul je příběh. Velmi zajímavá noirová zápletka rozložená na několik postav napříč celým Gothamem. Začátek komiksu je strhují a dost tomu pomáhá vyobrazení Batmana. Dost se mi líbilo jakým způsobem jsou vyobrazeny záporáci Catwoman, Poison Ivy a hlavně Joker a jeho parodie na Grinche. Škoda, že v posledních dvou sešitech tempo trochu upadá a příběh začíná být dost jednotvárný. Stále se jedná o první část, takže po přečtení druhé je dost možné, že půjdu s hodnocením nahoru. Starý komiks je fajn a více mě bavil příběh Ivy, než Riddlera. Dlouhý Halloween první část je opět parádní komiks, který prostě musí potěšit každého fanouška komiksů o Batmanovi.

Pazďa
15.03.2017 5 z 5

První vydání první knihy je velmi obtížné k sehnání proto jsem rád že hned z kraje DCKK dostáváme obě knihy. Dlouhý Halloween je naprosto úžasný detektivní Batmanovský příběh plný Gothamské mafie, intrik a ikonických panelů. Naprosto vynikající je noirová kresba, která příběhu dodává jedinečnou atmosféru. Old-shool část tady taky nepolevuje a přináší nám premiéru Riddlera a Poison Ivy. Takhle má vypadat správné kniha v této sérii.

Lenka.Vílka
15.03.2017 5 z 5

První vydání jsem pouze ohodnotila, ale komentář mi utekl, tak to udělám u téhle verze. Jsem moc ráda, že Dlouhý Halloween znovu vyšel. Měla jsem ho půjčený z knihovny a teď je v té mojí. Jupí! Příběh je jednoznačně epický. Batmana mám ráda a v tomhle případě dostal super záporáky na hraní. Což mi přijde, že vždy ovlivní, jestli je komiks jenom super nebo mega super. Ale dost pomáhá to, že se těším na druhou část, která je o chlup lepší. A bonus pohladil na duši. Premiéry mých oblíbenců. Ach.

komiksy DC Comics Batman

Autoři knihy