Zavři oči

Zavři oči https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198039/bmid_dave-gurney-zavri-oci-zBl-198039.jpg 4 59 59

Dave Gurney série

Bývalý detektiv newyorské policie Dave Guiney by měl být v penzi. Jenomže pokud je někdo jednou detektivem, zůstane jím už napořád, a tak na jeho dveře nadále klepou lidé, kteří mají problémy. A také policie. Například tehdy, když je dokonale zmatená děsivou vraždou, kterou podle všeho není schopná vyřešit. Mladá žena byla brutálně zavražděna v průběhu své vlastní svatební hostiny. Podezřelý číslo jedna, jímž je mexický zahradník jejího nového manžela, zmizel. Stejně jako předpokládaná vražedná zbraň – mačeta, která byla podle všeho použita, když vrah usekl oběti hlavu. Policie je bezradná. Vypadá to, jako kdyby se vrah rozplynul ve vzduchu. Když ale Dave Gurney zahájí vyšetřování, zjišťuje, že tato bizarní vražda je jen poslední ze série sadistických zločinů spáchaných kýmsi, kdo udělá všechno, aby se vyhnul zatčení.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Baronet

Shut Your Eyes Tight , 2011

Makůvka
18.02.2024 5 z 5

Na knížku jsem narazila úplně náhodou a autor pro mě dosud neznámý, tím pádem jsem nevěděla do čeho vlastně jdu. Neměla jsem žádné očekávání ani přehnané nároky. Jen jsem si přečetla ke knize pár komentářů. A jak už to bývá u každé knihy, někomu se obsah líbil jinému ne.
A mě se tato knížka moc líbila. Přesně podle mého gusta. Zápletka hodně zajímavá a zamotaná, až jsem si říkala, jak se s tím autor popere, protože podle počátečních indicií, skoro neřešitelná situace.
Více dějových linek, které do sebe pak krásně zapadly. Občas trošku moc natahovaný a nudnější děj, ale tentokrát mi to až tak nevadilo, nějak to k tomu sedlo. Bavil mě i detektiv Hardwick, který tomu všemu dodal šmrnc. Líbila se mi propracovanost a promyšlenost celého příběhu a i konečné rozuzlení celé zápletky.
Za mě velká spokojenost.

TeaPeter
17.12.2022 4 z 5

Námět nebyl špatný a i postup k cíli byl zajímavý. Jen to psaní bylo takové rozvláčné a konec hodně uspěchaný a nevysvětlený. A to byla určitě škoda.

konicekbily
12.03.2019 4 z 5

Pěkně zamotaná, téměř nevysvětlitelná zápletka, udává napětí celé knize. Ale, podle mne, je obsah zbytečně natahován a tak jsem nalezl i nudné pasáže. Ale spisovatel ovládá své řemeslo.

kalache
01.10.2017 3 z 5

...v den svatby příjít o hlavu...holt někdo má štěstí...

CharlesWard
14.04.2017 2 z 5

Zbytečně roztahané, zdlouhavé. Na mnoha místech se navíc autor vyhýbal pokračování v ději, a místo něj knihu prodlužoval hromadou linek s vedlejšími postavami. Konec sice nebyl z těch nejhorších, ale co to pomůže, když celou knihu přemýšlíte o tom, zda odložit či dočíst.

lalaserka
12.04.2016 3 z 5

Tato kniha nebyla špatná, ale už si jí asi znovu nepřečtu

Petras5709
22.01.2016

Tato kniha nebyla špatná,ale nemám důvod se k ní vracet.Jako u některých.

ThomasRuhe
12.01.2016 4 z 5

I já jsem z knihou naprosto spokojený. Pouze, když se Gurney dostane k případu, následuje poněkud nudnější pasáž, ale pak už příběh šlape až do konce. Samotný závěr zvládl Verdon taky dobře, což není vždy pravidlem.
K tomu musím přičíst zvláštní soužití mezi Gurneym a jeho ženou Madeleine, které dává knize další rozměr. Bavily mě i rozhovory mezi Gurneym a detektivem Hardwickem.
Celkově je pro mě tato kniha o chlup horší než Vražedná čísla, takže 4/5.

Karolína7
14.11.2015

Čtivé, napínavé, i když na můj vkus trochu víc krvavé...

Prateri
14.01.2015 4 z 5

Kniha napínavá, ale některá místa jsem měla chuť přeskočit, bylo to takové popisování o ničem a pak zase děj pěkně odsypával. Když "zavřu oči", je to skoro za 4 *.

Titi
01.01.2015 5 z 5

Výborná kniha, stejně jako první díl Vražedná čísla. Dost mě zarazilo, že tak dokonale propracované detektivky jsou ve výprodeji za pouhých 52 Kč.

rodak
11.10.2014 3 z 5

Takové roztahané .Smrsknout do poloviny tak to šlo .Chování Guineiho manželky mi fakt lezlo krkem .Lepší se četla Vražedná čísla.

pobijecmuch
02.07.2014 5 z 5

"Zavři oči" brouku, šmyk.
Solidní čtení na takovéto letošní uplakané léto.

kneslova
30.06.2014 5 z 5

Nemůžu si pomoci, toto je pro mě dokonalá detektivka, má napětí, má spád, byla jsem celou dobu napnutá... Sympatický hlavní hrdina, výborně.

eMPavel
17.03.2014 5 z 5

Kniha se mi líbila. Tyto příběhy se čtou dobře. Jen ta první kniha ze série se mi zdála lepší.

Izu
16.11.2013 4 z 5

O chlup lepší než Vražedná čísla.

vikikl
29.05.2013 3 z 5

Celkem povedená, jen místy zbytečně zdlouhavý děj.

Hella
16.02.2013 5 z 5

Chce to chvilku, než se začtete, ale pak je to opravdu napínavý a originální příběh. Pro mě o dost lepší než předchozí Verdonova kniha Vražedná čísla.

John Verdon
americká, 1942