Darth Bane: Cesta zkázy

Darth Bane: Cesta zkázy

Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil. První svazek trilogie o legendární postavě řádu Sithů. Bývalý horník Dessel prchá před republikovými vojáky a vstoupí do řad sithské armády. V ní zažije tvrdý křest ohněm v krutých bojích proti Jediům. Později přijme nové jméno Bane ... celý text

První svazek trilogie o legendární postavě řádu Sithů. Bývalý horník Dessel prchá před republikovými vojáky a vstoupí do řad sithské armády. V ní zažije tvrdý křest ohněm v krutých bojích proti Jediům. Později přijme nové jméno Bane a začne studovat na Akademii založené sithskými mistry. Na konci studia ho však čeká nelehká zkouška: musí popřít vše, co se na Akademii naučil, a přijmout nové pravidlo dvou, které jediné může vést ke konečnému cíli Sithů - absolutní vládě temna. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/34_/344321/darth-bane-cesta-zkazy-nUx-344321.jpg 4.779
Kniha ještě nevyšla. Měla by vyjít: 29.05.2017

Star Wars: Darth Bane (1.)

Star Wars: Darth Bane Path of Destruction (2006)

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Bude vydáno:, Egmont (ČR)

Palorizek85

Výborná kniha ze Staré Republiky. Už se těším na další díl :)

Gnomo
26.11.2016

65%
Text je příliš krátký?
Teď již ne:-)

Jury
23.09.2016

Predem musim rict, ze jsem od mala fanda Star Wars a byla to prvni knizka se kterou jsem prisel do styku. Vybral jsem si ji podle predeslych recenzi a musim rict, ze nekecali...byl to masakr ! Neni co vytknout...stara republika je proste lepsi ;) plus pohled ocima Sithu mi vyhovoval rozhodne vic nez porad cucet na to jake to je byt Jedi....Sithi jsou lepsi ;)...doporucuju vsem fandum SW ;) May the force be with you ...

Čelo
17.04.2016

Knihu jsem si užil a hodnotím plným počtem, jelikož si to právem zaslouží. Při čtení, které bylo velice poutavé jsem měl pocit, že se i mně temná strana síly zmocňuje. :-)

davidurban1973
03.04.2016

Jedna z lepších knih z prostředí Star wars. Pěkně popsaný život jednoho z největších Sithů. Hodně čtivé.

matesatan
20.04.2015

dobrá kniha napínavá a čtivá a navíc je to star wars ma rad star wars

Tomlord Mighty
21.10.2014

Tohle je prostě nářez.Bane je silná charismatická postava.Osobně jsem si ho hned oblíbil.Napsáno velmi čtivou formou.U některých knih mám problém,že se musím začíst, aby mě chytla.Ale tady jsem ten problém neměl.Prostředí Sithské akademie a to jak se hlavní postava orientuje v tajích Temné strany a postupně získává nové zkušenosti i náhled na samotný princip Síly.Četl jsem hodně SW románů,ale tenhle bych označil jako nejlepší.Přečteno jedním dechem několikrát.Vedlejší postavy sice nemají takovou hloubku,ale každá mi přijde celkem propracovaná a dohromady ta mozaika zapadá pěkně.Pro mě dobrý zážitek a doporučuji! Další díly mě oslovily také i když jsem je četl v angličtině.

jirka398
23.01.2014

Tato kniha se odehrává několik let před filmem Star Wars a postavy, které v ní vystupují, nenavazují na film. Ve knize se objevují názvy ras, které možná nebudete znát. Doporučuji si neznámé rasy vyhledat na internetu, ať víte jak vypadají. V knize se vypráví o temné straně sithů a o jejich učení. Kniha je členěna na odstavce a děj je chronologický. Kniha není ilustovaná. Knihu jsem dostal k narozeninám a po jednom roce jsem si řekl, že jí přečtu. Kniha je úžasná a tomu kdo má rád Star Wars ji doporučuji přečíst. Kniha je v některých částech mírně brutální, jsou v ní negativní myšlenky a časté používání temné strany síly.

kuSty
06.09.2012

Naprosto souhlasím se skyluke. Bohužel Egmont dál překládá Nový řád Jedi, a kdy/jestli se dočkáme pokračování, kdo ví :-(

skyluke.
10.11.2011

Jedna z nejlepších star wars knih. Jedna z mála a taky dost možná zatím jediná knížka vyprávějící příběh tak vzdálený od filmových epizod, totiž 1020 let před filmovou epizodou 4. Těším se na další pokračování. Doufám, že Egmont co nejdřív zapracuje na překladu.