Šťastný kuchtík

Šťastný kuchtík https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481348/bmid_stastny-kuchtik-KUH-481348.png 3 19 5

Danthrakon série

< 3. díl

Nuwana, hlavního hrdiny fantasy příběhu, přivedou návštěvy knihovny tváří v tvář vzácnému grimoáru – Danthrakonu. Když se do něj kouzlo knihy vkrade, zůstanou stránky knihy bílé. A zatímco strašlivý inkvizitor vyšetřuje vymazání grimoáru, vyděšený Nuwan všem skrývá, že inkoust nahradil jeho krev, jeho slzy… a že čůrá černě... Zděšený poznává, že bez pomoci Lerëh, dívky, do které je poněkud zamilovaný, nemůže nic dělat.... celý text

Komiksy Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Josef Vybíral

Danthrakon 3 , 2020

sackettboy
24.06.2022 1 z 5

Najslabšia vec, akú som od Arlestona čítal. Neviem, či príbeh splácal len narýchlo, aby mal viac diel na rozbeh vlastného vydavateľstva, alebo už proste vyčerpal zaujímavé nápady. Postavy v celéj sérii sú nesympatické a u deju som sa vyslovene nudil. Nikomu som za celé tri časti ani nedokázal fandiť.

ebbe_voe
10.02.2022 4 z 5

Autota mám rad, jeho hravost a vtip je v komiksu obzvlášť dobře využitelná. Přiměřeně překvapivá pointa, jinak prostě dobře fungující jednohubka.

Denny456
09.02.2022 5 z 5

Druhej a třetí díl pěkně v jednom zátahu. To se nedalo skončit. Kresba jako vždy super. Tady není o čem. A příběh byla celkem jízda. Vždycky chvílemi přemýšlím jestli to autoři vymýšlí při alkoholu nebo při drogách a čím začínají. Takže super jednohubky a to prostě musíte.

Ivan Kučera
28.12.2021 4 z 5

Tak a máme tu finále. Je to nezbedné, tvári sa to (a je to nakreslené) ako pre malé deti, ale v skutočnosti v sebe tvorcovia nezaprú (zjavne ani nechcú) značnú dávku podvraťáctva. Naočkovali ním nielen trojku, ale celú sériu. Neviete, kam skôr skočiť očami. Postavy veľmi fajn. Dialógy vtipné. Poetické nápady (sedemmíľové čižmy). Ak chcete v deťoch vyvolať lásku ku komiksom, táto uvoľnená, hravá, šikovná, milá, vtipná a vynaliezavá francúzska séria je na to doslova ako stvorená. Exkluzívne nakreslené. Rapídne pútavo inkerované.

GoodGames
26.10.2021 4 z 5

Danthrakon 3: Šťastný kuchtík je posledným dielom tejto krátkej fantasy série. Finále má po druhom svižnom diely výrazne pomalšie tempo a takmer celé sa venuje tajomstvu malých chlpatých maznáčikov. Celkovo by som sériu a aj posledný diel hodnotil medzi 3* a 4*, zaokrúhlim hodnotenie smerom nahor, lebo v podstate sa jedná o príjemnú nenáročnú fantasy a celková téma silnej magickej knihy vtelenej do mladého kuchára sa Arlestonovi vydarila. Napísal už síce aj výrazne lepšie série, ale viackrát bol u neho problém ten, že síce boli prvé diely série veľmi zábavné a svieže, tie nasledujúce postupne strácali kvalitu a príliš sa opakovali. Danthrakon má tú svoju kvalitu v podstate vyrovnanú a aj keď by bol ešte nejaký ten diel navyše vhod (aby nebol dej tak uponáhľaný), musím povedať, že to tentokrát ukončil včas a je fajn, že sa dej zbytočne nenaťahuje. Dúfam, že bude predajnosť dobrá, aby sme sa dočkali aj iných sérií od Arlestonovho nového vydavateľstva Drakoo, tých zaujímavo pôsobiacich komiksov je tam viac.