Dalajlamova kočka a síla meditace

Dalajlamova kočka a síla meditace https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293922/bmid_dalajlamova-kocka-a-sila-meditace-PzA-293922.jpg 5 387 71

Dalajlamova kočka série

Začtěte se do kouzelného vyprávění moudré himálajské kočky a objevte sílu meditace. „Pokud jste někdy pochybovali, zda má vaše kočičí společnice nějaký vlastní vnitřní svět, tak se jen dívejte, co se děje, když usne a ztratí vědomou kontrolu nad svým fyzickým tělem... jak jí cukají nohy, chvěje se jí čelist, někdy možná nakrčí čumák nebo dokonce zamňouká. Kočky skutečně umějí být velmi pozorné a bdělé. Jenže jsme také myslící bytosti. V mém případě bohužel myslící až příliš.“ Ve třetím díle série příběhů Dalajlamovy kočky se Jeska (Její Svatost Kočka) vydá za dalším úkolem: naučit se meditovat. Budete sledovat cestu jedné nádherně nedokonalé bytosti na cestě k osvícení. Společně s Jeskou se naučíte nové způsoby, jak pracovat se svojí myslí. Zpomalíte, naleznete klid a objevíte svoji hlubokou přirozenost – čistou lásku a soucit. Znovu se setkáte se starými známými z Dharamsaly, ale v příběhu nebude nouze o mnoho zajímavých lidí (a samozřejmě i zvířat), které Jeska potká, ať už v dalajlamově okolí nebo mezi návštěvníky Himálajské literární kavárny. Dozvíte se například, co mají společného blechy a meditace, jakého zvířecího kamaráda má Jeho Svatost papež a jak dlouho se vlastně dalajlama s Jeskou znají. A dojde i na nejedno nečekané překvapení.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , Synergie

The Dalai Lama's Cat and the Power of Meow , 2015

marion111
16.03.2017 5 z 5

Tolik si přeji ocitnout se v Himálajské literární kavárně - dát si kávu a pozorovat Jesku i okolní dění ... a aspon na 5 minut pobýt v přítomnosti dalajlamy .
Nu co - třeba se zadaří v příštím životě :)

Tatsume
15.03.2017 4 z 5

Do třetice pohodová knížka. A hodí se do knižní výzvy ;-)

Elea
08.02.2017 5 z 5

Úžasná kniha, takové příjemné pohlazení na duši.

Aneleh
28.11.2016 5 z 5

Zakoupila jsem si všechny tři díly Dalajlamovy kočky, protože tohle nejsou knihy na jedno přečtení, ale patří k těm, ke kterým se neustále vracíte. Hluboké, moudré a laskavé, zklidní a vytvoří úsměv na tváři. Navíc v posledním díle nám Jeska, Její Svatost Kočka, zanechá nádherný dárek...

Erawan
10.11.2016 5 z 5

NeradovaKatka - vzala jste mi komentář doslova "z pera" :-)

NeradovaKatka
07.11.2016 5 z 5

I třetí díl pro mě byl opravdovým zážitkem a potěšením. Jeska je proste kouzelná a opět v knize člověk najde mnoho poučení a zároveň tolik energie a vnitřního klidu. Doufám, ze časem se dočkám dalšího pokračování.

zulanek
21.10.2016 4 z 5

Třetí díl Dalajlamovy kočky byl opět milým pohlazením po duši a navíc vás naučí meditovat. Krásné večerní čtení.

Tengrinor
15.08.2016 5 z 5

Líbila se mi asi nejvíc z předchozích dílů. Hodně se zabývá přítomným okamžikem. Tentokrát je do děje zakombinována i trocha napětí. Nové postavy a pokračování vyprávění o některých starých známých. A Dalajlama nikam neodjede. Hurá. :D Jen ty šílené hrubky. Škoda, že nepřeložili název doslovně. :)
Komu se líbily předchozí díly, neváhejte. ;)

Mondy
21.07.2016 5 z 5

Kniha pro krásné chvíle, kdy se člověk pobaví, poučí a uklidní. Skvělý kočičí návod na meditaci.

JanaDor
15.06.2016 5 z 5

Mám ráda knihy, kde se prostřednictvím příběhu dozvím moudré myšlenky. Dalajlamova kočka se mezi ně řadí a musím říct, že je v předních pozicích mé oblíbenosti této kategorie. Četla jsem druhý díl, kde se hloubá nad štěstím a hodně jsem si z knížky vzala. Ne jinak je to i u tohoto třetího dílu. Nejspíš každý řeší v sobě nějaké dilema či problémy. Pokud se zaposloucháme do rad, které zní knihou, určitě nám to pomůže dostat na věc jiný úhel pohledu. I já jsem něco pochopila, ale stále nemůžu přijít na to, jak to vyřešit. Určitě zkusím sílu meditace.
Tato kniha není silná v ději, ale sdělením. Příběh je jen pro přiblížení, abychom lépe pochopili, duchovní rozměr meditace. Autor svůj úkol splnil na výbornou.

Edice
30.05.2016 5 z 5

Mohu se prohlásit za hrdého vlastníka celé série. Oba předešlé díly jsem si neskutečně užívala. Při zjištění, že vyšel i třetí díl jsem se rozhodla si ho bezpodmínečně zakoupit hned, jak to bude možné. A mohu upřímně říct (napsat), že mě JSK nezklamala ani tentokrát. Opět jsem se dočkala milého, jemného a hlubokého vyprávění z pohledu kočky. Vždy se mi líbilo, jak je v knize poukázáno, že i kočka má svůj cíl, že se o něco snaží a uvědomuje si, co dělá. Navíc je to příjemné čtení, které je přínosné i pro mě samou. Na konci této knihy nám Jeska dokonce nechala jedno překvapení, které mě velice potěšilo. :)
Jednoduše, když šáhnu po Dalajlamově kočce, pak vždy vím, že mě čeká čtivé, milé, hravé, krásné dobrodružství v úžasném prostředí, do kterého se mohu přenést. Často jsem se (jako v každém díle série) cítila jako bych sama stála vedle Jeho svatosti nebo se s Jeskou válela v šantě kočičí a to je báječné! Knihu doporučuji opravdu všem. ;)