Ďáblova cesta

Ďáblova cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514941/bmid_dablova-cesta-cwB-514941.png 4 1093 1093

Kate Marshallová série

< 4. díl

Neopatrnost při každodenním ranním plavání přivede Kate Marshallovou až do nemocnice, kde potká Jean Julingsovou. Ta jí vypráví srdcervoucí příběh, jak se před jedenácti lety během táboření na místě zvaném Ďáblova cesta ztratil její tříletý vnuk Charlie. Kate, ještě otřesená z toho, že se málem utopila, souhlasí, že se s Tristanem Harperem případu ujmou a pokusí se zjistit, co se tehdy mohlo stát. Když se Kateina a Tristanova detektivní agentura začne událostmi té osudné noci zabývat, zjistí, že Jean má problematickou minulost, a navíc jim neříká úplnou pravdu. Co se tehdy na Ďáblově cestě uprostřed vřesovišť a bažin stalo? Byl Charlie unesen? Nebo spadl do řeky, která mizí v Ďáblově rokli? Když Kate a Tristan zjistí, že sociální pracovnice, která se tehdy o Jean a její dceru Becky zajímala, byla nalezena brutálně zavražděná krátce poté, co Charlie zmizel, budou muset přehodnotit vše, co si do té doby o případu mysleli…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Devil's Way , 2023

1bublina
31.08.2023 5 z 5

Zatím se mi nestalo, aby mě kniha od Bryndzy nebavila. Hned od první stránky jsem se začetla a pak už jsem se musela nutit knihu odkládat. Čte se to úplně samo stejně jako předchozí díly i série s Erikou. Mám o něco radši sérii s Kate.

mi-nul-o
30.08.2023 3 z 5

Nechápu, co na tom Bryndzovi všichni vidí. Za mě průměr, šedivý průměr.

kolacky
30.08.2023 5 z 5

Taky jsem tak nějak tušila, jak to s Charliem vlastně bylo, ale čtení to je pořád vynikající.
A knížka obsahuje mapu! :-)

Leniiis
28.08.2023 5 z 5

Až mě mrzí, že mám dočteno. Bryndza to prostě umí. Takže nezbývá než se těšit na další knihu.

artep1605
26.08.2023 4 z 5

Po předchozích dílech byl tento trochu zklamáním. Zápletka mi přišla zjevná už od poloviny knihy a rozuzlení sem tím pádem dočetla skoro z povinnosti.

Přesto ale hodnotím vysoko, protože autor psát prostě umí. Jen to pro mě tentokrát byla spíš oddechovka než detektivka.

Niki08
24.08.2023 3 z 5

Knihy od tohoto autora mám ráda a převážně příběhy o Kate Marshallové. Tento díl byl dobrý, ale pro mě zároveň nejslabší. Děj se celkem vlekl a nic moc zajímavého se tam nedělo. Jsem od autora zvyklá na více napětí a akce, a toho jsem se v této knize moc neužila....

simaja
21.08.2023 5 z 5

Tato série je díl od dílu lepší a lepší. Kate už šlape Erice na paty :-) Moc doporučuji.

Makůvka
19.08.2023 5 z 5

Tento díl se fakt povedl. Hned od první kapitoly vás to vtáhne do napínavého děje. Líbilo se mi, jak Kate s Tristanem krok za krokem odhalovali kousky skládačky případu a snažili se vyřešit zmizení tříletého chlapce, nezvěstného jedenáct let.
Celý příběh byl čtivý, propracovaný a promyšlený, bez zbytečné omáčky okolo. Popis Ďáblovy cesty a okolí byl až strašidelný a nevím, jestli bych se tam odvážila stanovat. Konec byl předvídatelný, ale vše do sebe krásně zapadlo.

Sixao
13.08.2023 5 z 5

Kate s Tristanem se pokouší vyjasnit případ ztraceného Charlie. Tříletý chlapec je nezvěstný už 11 let. Utopil se v řece, stáhla ho bažina nebo se stal obětí únosu? Noční můra všech rodičů. Ano, děj byl velmi přímočarý a předvídatelný. Jak to celé dopadne jsem tušila už tak v půlce knihy. Ale to knize neubírá na čtivosti. Nechyběl emotivní závěr. Rozhodně doporučuji.
P.S. Potěšila mě mapa, která na mě vykoukla na str. 144, čímž plním bod letošní výzvy

Duchoslp
12.08.2023 4 z 5

Opravdu super čtení. Případy Kate a Tristana neztrácejí šťávu. Děj má spád a je bez zbytečných klíček. Tentokrát nás pátrání zavede na stopu ztraceného chlapce a jako vždy nic nezůstane neodhaleno

Terrez93
08.08.2023 5 z 5

Ježiš já ty knížky od Bryndzy prostě miluju!
Čtivé, krátké kapitoly, mělo to spád, na konci všechny dílky skládačky zapadly do sebe! Ale musím říct, že to je první knížka, kdy jsem přišla na to jak to dopadne, ještě než se to odhalilo, to se mi ještě nikdy nestalo.
Kate jako v ostatních dílech skvělá, ale Erika je Erika. Těším se na další případ!

lucky_ideas
08.08.2023 5 z 5

Čtivost, čtivost a zase čtivost! To je hlavní a společný aspekt všech knih od Roberta Bryndzy, díky kterému je mám tak moc ráda! Kdyby nebylo zkouškové období, tak nepochybuji o tom, že by kniha byla přečtená za jeden-dva dny.

Ďáblova cesta je opravdu napínavý příběh s krátkými kapitolami, který vás chytne a nepustí.

Thriller je propracovaný, na konci příběhu do sebe všechny díly skládačky skvěle zapadly.

Kate a Tristan byli skvělá vyšetřovatelská dvojka, kterou bylo radost pozorovat při práci.

Opět jsem si další knihu ze série užila, i když jsem ji ubrala půlku hvězdičky za menší nálož akčnosti.

Pokud hledáte kvalitní čtivou knihu z thrillerového žánru, tak zatím jakékoli dílo od tohoto slovenského autora nezklamalo.

Pája699
07.08.2023 5 z 5

Za mě další super díl s Tristamen a Kate. Autor prostě umí a jeho knihy mě baví. Jsou prostě skvělé :-)

Určitě se nudit nebudete....Co se před 11-ti lety stalo u Ďáblových kamenů? Unesl někdo malého chlapce, nebo je mrtví? A co s tím vším má společného mrtvá sociální pracovnice?

Příběh zamotaný, čtiví a hlavně napínavý. Sice brzy zjistíte, nebo budete tušit, jak to vlastně bylo, ale to knize neubírá na kráse. Závěr se mi líbil a mohu jen doporučit.

katka.oo
06.08.2023 5 z 5

Čtvrtý díl s Kate a Tristanem je parádní čtení, předchozí díly se mi zdály trochu slabší, ale tento je opět skvělý, výborná zápletka, příběh má spád, čtivé, doporučuji.

P.ary
06.08.2023 5 z 5

Opět to bylo výborné, skvělé, úžasné, čtivé... Já knihám Roberta Bryndzy nemám co vytknout... je to sázka na jistotu :-)

mstychov
06.08.2023 5 z 5

Po delší době jsem si opět užila jedno vyšetřování a to od mistrného spisovatele Roberta Bryndzy. Hlavní hrdinka se jmenuje Kate Marshallová. Od začátku na mě působila sympaticky. Je to bývala policistka, která si pořídila camp a k němu si založila detektivní agenturu. V ní pracuje se svým přítelem, který by věkově mohl být její syn, Tristanem Harperem.

Kate se každý den vydává na moře, ale jednou to neodhadne a vlny ji pohltí. Probudí se v nemocnici, kde se seznamuje s Jean Julingsovou, se kterou sdílí jeden pokoj. Ta jí vypráví srdceryvný příběh, týkající se ztráty vnuka Charlieho. Ten se před 11 lety ztratil na místě zvaném Ďáblova cesta, kde rodina kempovala.

Tragická událost Jean trápí 11 let a když se dozví, že je Kate detektivka, rozhodne se ji najmout a obnovit pátrání po vnukovi.

Pátrání působilo po celou dobu napínavě a mně v hlavě jely všechny možné závěry. Místo, kde se Charlie ztratil, bylo hodně nebezpečné a tak naděje na nalezení byly malé.

Kate musí kromě vyšetřování řešit i své zdravotní a milostné problémy. S Jean má společné jedno i ona v jednu chvíli přišla o dítě, k němuž si znovu hledala cestu.

Příběh je strhující, napínavý, plný zvratů a překvapení. Celé pátrání mě bavilo a po celou dobu mě lehce mrazilo. Jak to s malým Charliem nakonec dopadlo?

papeha
05.08.2023 5 z 5

Detektivka, která se dobře čte, neřádí v ní sériový vrah a konec se dá dobře odhadnout. To ale vůbec nevadí, protože příběh je skvěle vylíčen. Těším se na další knihu pana Bryndzy.

marli58
05.08.2023 5 z 5

Opět výborná detektivka s Kate Marshall a jejím společníkem Tristanem Harperem. A jako vždy velmi příjemné zpracování knihy - sazba, řádky, vazba a bez chyb.

Racík
05.08.2023 5 z 5

Výborná detektivka. Poutavě a čtivě napsaná, čtení jsem si užila, i když jsem dost brzy odhadla pravděpodobný konec. Ale to vůbec nevadilo, četla jsem s napětím dál.

Lenoulinka
05.08.2023 5 z 5

Další skvěle rozluštěný případ po tolika letech. Bylo to napínavé, i když jsem tušila, jak to dopadne. Já jsem si to užila.