Ďáblova cesta

Ďáblova cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514941/bmid_dablova-cesta-cwB-514941.png 4 1073 1073

Kate Marshallová série

< 4. díl

Neopatrnost při každodenním ranním plavání přivede Kate Marshallovou až do nemocnice, kde potká Jean Julingsovou. Ta jí vypráví srdcervoucí příběh, jak se před jedenácti lety během táboření na místě zvaném Ďáblova cesta ztratil její tříletý vnuk Charlie. Kate, ještě otřesená z toho, že se málem utopila, souhlasí, že se s Tristanem Harperem případu ujmou a pokusí se zjistit, co se tehdy mohlo stát. Když se Kateina a Tristanova detektivní agentura začne událostmi té osudné noci zabývat, zjistí, že Jean má problematickou minulost, a navíc jim neříká úplnou pravdu. Co se tehdy na Ďáblově cestě uprostřed vřesovišť a bažin stalo? Byl Charlie unesen? Nebo spadl do řeky, která mizí v Ďáblově rokli? Když Kate a Tristan zjistí, že sociální pracovnice, která se tehdy o Jean a její dceru Becky zajímala, byla nalezena brutálně zavražděná krátce poté, co Charlie zmizel, budou muset přehodnotit vše, co si do té doby o případu mysleli…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Devil's Way , 2023

Maky806
08.11.2023

Bryndza se čte skvěle, promyšlený příběh, který měl spád.

schvomis
06.11.2023 4 z 5

Někde od středu knihy jsem tušila, jak to dopadne a nemýlila jsem se. I přes to mě kniha bavila, asi hlavně proto, že Bryndza je můj oblíbený autor a dobře se mi čte.

snimcibdim
04.11.2023 3 z 5

Najde se někdo, komu to nedocvakne, jakmile dojde na obsah povídky? Pokud ano, gratuluji, že si to užil víc než já. Já zbytek knihy doufala, že to je falešná stopa a Bryndza přeci jen překvapí. Ale to on neumí. Škoda, že si nedal alespoň trošku práce s vytvořením těch falešných stop a zavádějících motivů, podezřelých postav si na to vytvořil dost. Nebýt to tak průhledné, byla ta zápletka docela obstojná.

Ejv
01.11.2023 5 z 5

Jednou se mě jeden známý zeptal, jestli jsem četla nějakou knížku od Brynzy. Tehdy jsem řekla, že ne, ale ráda si přečtu.. Byl to dárek..
Teď mám doma celou sérii. Takže za mě.. můžu jen doporučit dál.
Skvělý autor! :)

kalimaskry
01.11.2023 5 z 5

Jelikož mám malé dítě, tak se mi tento díl nečetl lehce. Ale je to RB přece, děj vás má vtáhnout a máte cítit všechny tyhle emoce. Neznám lepšího autora, takže díky .

mila2411
31.10.2023 5 z 5

Za mě je čtyřka dosavadní jednička! Dosavadní příběhy krásných 90% teď dávám s klidem plný počet bodů. Námět originální, když jsou v detektivce zamotané děti, je to vždy... mrazivé. Moc pěkná až dokonalá krimi.

m_martina
27.10.2023 5 z 5

Bryndzovy knihy se mi vždycky moc líbí, protože se tak krásně čtou. Navíc mám tuto řadu s Kate opravdu moc ráda. Nezklamala mě ani tato kniha, ve které Kate s Tristanem vyšetřují záhadné zmizení malého chlapce z doby před jedenácti lety. Hodnotím pěti hvězdami a doporučuji.

Sarrah
25.10.2023 4 z 5

Zcela výjimečně ubírám jednu malilinkatou hvězdičku, za pasáž, která mě moc nebavila, ale jinak pan Bryndza opět nezklamal a těším se teď na novinku, která je už na cestě ke mně.

Katerina015
24.10.2023 5 z 5

Super čtení

Aaloha
23.10.2023 5 z 5

Mám raději knihy s Erikou, ale i tentokrát to bylo opět super čtení. Napínavé jako vždy a žádná zbytečná omáčka kolem. Autor nikdy nezklamal. Těším se na další knihy.

Hana62
22.10.2023 4 z 5

Já mám Kate raději, než Eriku. Je lidštější, s chybami, přáními, bystrým úsudkem. Erika je moc dokonalá, i když v posledních dílech už je pochopitelná. Knížka je vyvážená, napětí střídá poklid. Jak říkají předchozí, od poloviny víte, jak to bylo, a posouváte vyšetřovatele... další díl určitě budu chtít přečíst, i s Erikou.

85098211
20.10.2023 5 z 5

(SPOILER) Kate s Tristanem jsem si oblíbila hned při prvním setkání s nimi a na mých sympatiích k nim se nic nezměnilo doteď ;-). A tento případ je zase vynikající a jedním slovem nemá chybu! ;-) Kniha začíná popisem událostí z doby před jedenácti lety, kdy beze stopy zmizel malý tříletý chlapeček. Jean Julingsová, její dcera, přítel a vnouček Charlie tenkrát stanovali na místě zvaném Ďáblova cesta, když Jean na malou chvilku odejde a chlapce nechá ve stanu samotného. Po jejím návratu je dítě pryč a také následné vyšetřování nepřinese vůbec žádné výsledky. Matka ztrátu svého syna bohužel nikdy nepřekoná a po určité době si vezme život. Ovšem jeho babička Jean nevěří tomu, že by mohl být Charlie mrtvý. Když se tedy víceméně čirou náhodou v nemocnici seznámí s Kate, nezaváhá ani na okamžik a starý, nevyřešený případ jí svěří...
Jak je u autora obvyklé, kniha je dobře napsaná a tentokrát se mi moc líbila i zápletka. Případ je trochu zamotaný, hlavně vzhledem k většímu počtu osob, které se objeví na scéně, ale podle mého názoru je i přesto možné se v něm dobře zorientovat. No a po určité době je sice jasné, jak se všechno (asi) muselo odehrát, ale to nic nemění na skutečnosti, že se jedná o skvělý případ, který si plný počet definitivně zaslouží! ;-)

Siege03
19.10.2023 5 z 5

V knize jsem se trochu ztrácela, překombinovaný děj.Zhruba od půlky knihy předvídatelný konec.Ale dávám plný počet,číst se to dalo

Lexi7892
17.10.2023 3 z 5

Mám raději Eriku ale sbírka je sbírka. Tady jsem se nějak zamotala do postav a konec mi byl jasný už v půlce.

m.valova
17.10.2023 5 z 5

Erika není Kate a naopak,ale mám ráda obě série,každá je jiná a obě fajn.Tento díl se mi četl dobře a strávila jsem příjemné chvíle s Kate a Tristanem,nějak se mi podařilo víceméně odhalit jak to všechno bylo,ale nic to nemění na tom,ze jsem byla zvědavá až do samotného konce a těším se na příště.

iveta3689
16.10.2023 4 z 5

Dobře napsané, děj pěkně odsýpá. Je sice předvídatelný, je to přesně ta zápletka i zvrat, kterou každý čeká, ale nijak mi to nevadilo.

Pe3ček
13.10.2023 5 z 5

Zase prostě perfektní. Píšu to asi vždycky, ale nejvíc mi vyhovuje ta forma, jakou to je psané - žádná omáčka okolo, žádné dlouhé nepodstatné popisy apod. Naopak při popisech Ďáblovy rokle (čtu vždycky před spaním po tmě) to bylo docela děsivé, tedy naprosto výstižně a dostatečně popsáno. Tento autor vydává knihy rychle, ale pro mě to stejně asi nikdy nebude dostatečně rychlé. :D Neskutečně se těším na další knížku. Děkuji!

Dudlík08
11.10.2023 5 z 5

Pomaličku začíná podzim, takže mám více času na čtení a na další případ Kate a Tristana jsem se těšila. Bohužel jsem byla trošku zklamaná, že tentokrát jsem odhadla asi v půlce knihy, kdo za tím vším stál a co se vlastně stalo. I tak dávám všechny hvězdičky, protože se mi knížka líbila :)

Hella
06.10.2023 3 z 5

První polovina knihy za 4*. Druhá za 2,5 a táhnoucí se jako týden před výplatou. Čtivé ano, ale pomalé a poklidné zrovna tak. A to je něco, co u detektivky až tak neoceníte.

princesse
05.10.2023 5 z 5

Perfektní, čtivé, záživné a prostě jako vždy. Jak celá tato série, tak série s Erikou za mě parádní. Vždy si čtení užívám a opravdu mě baví. Opět přečteno jedním dechem a těším se na další díly obou sérií a stejně tak jako na samostatný thriller zmiňovaný v Epilogu. Rozhodně doporučuji.