Ďáblova cesta

Ďáblova cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514941/bmid_dablova-cesta-cwB-514941.png 4 1093 1093

Kate Marshallová série

< 4. díl

Neopatrnost při každodenním ranním plavání přivede Kate Marshallovou až do nemocnice, kde potká Jean Julingsovou. Ta jí vypráví srdcervoucí příběh, jak se před jedenácti lety během táboření na místě zvaném Ďáblova cesta ztratil její tříletý vnuk Charlie. Kate, ještě otřesená z toho, že se málem utopila, souhlasí, že se s Tristanem Harperem případu ujmou a pokusí se zjistit, co se tehdy mohlo stát. Když se Kateina a Tristanova detektivní agentura začne událostmi té osudné noci zabývat, zjistí, že Jean má problematickou minulost, a navíc jim neříká úplnou pravdu. Co se tehdy na Ďáblově cestě uprostřed vřesovišť a bažin stalo? Byl Charlie unesen? Nebo spadl do řeky, která mizí v Ďáblově rokli? Když Kate a Tristan zjistí, že sociální pracovnice, která se tehdy o Jean a její dceru Becky zajímala, byla nalezena brutálně zavražděná krátce poté, co Charlie zmizel, budou muset přehodnotit vše, co si do té doby o případu mysleli…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Devil's Way , 2023

EliBla
02.08.2023 5 z 5

Opět velmi poutavý příběh. Robert opět nezklamal. Závěr knihy jsem trochu předvídala, ale i tak jsem z knihy byla nadšená.

Katie46
01.08.2023 5 z 5

Kniha se četla velmi dobře, jak už je tu zmíněno, je to tentokrát poklidnější průběh vyšetřování i když podle názvu jsem čekala něco temnějšího. I tak se mi děj líbil, zaujal a já si knihu užila.

wooloong
31.07.2023 5 z 5

Konečně si může Kate, Tristan i čtenář odpočinout od sériových vrahů. Tenhle příběh je o ztraceném malém chlapci a odhalování toho, co se stalo před deseti lety u Ďáblových kamenů, a jak to všechno souvisí s ubitou sociální pracovnicí a velmi emotivní povídkou vydanou ve sbírce klubu amatérských spisovatelů. I když jsem rozuzlení odhadla už zhruba v polovině knihy, vůbec to nevadilo a závěr jsem si moc užila.

Kaja1
31.07.2023 4 z 5

Kniha se , jak je u Bryndzy zvykem, čte dobře. Tentokrát to není žádný krvák, děj plyne celkem poklidně. Podle názvu jsem čekala větší "divočinu". Vždycky se musí najít někdo,nyní Kate, kdo má nadhled a všechny případy spojí do jednoho.

MarqueeMoon
29.07.2023 3 z 5

Pri najlepších detektívkach nikdy dopredu neuhádnem, ako to asi bolo. Tu áno, bolo to až moc predvídateľné. Celkovo dobre napísané, námet ma rozhodne zaujal, no posledných plus mínus 80 strán ma utvrdzovalo kam to smeruje a už ten zážitok z čítania celkom upadal.. mal som aj problém sa ku knihe vrátiť. Ešte v polovici knihy som si myslel, že to bude 5 hviezdičiek. Nerozumiem tým superlatívom. Celkovo fajn, no nič výnimočné.

EE156
27.07.2023

Kniha se čte sama. Mám moc ráda knihy od pana Bryndzi, ale myslím, že první knihy /Dívka v ledu, Noční lov, Temné hlubiny atd./ byly mnohem, mnohem napínavější.

ivanaga
26.07.2023 3 z 5

Taková klasická detektivka. Reklama s obálkou udělaly své. Britská Klevisová.

Blaufik
25.07.2023 3 z 5

Tentokrát je nám naservírován příběh, který je sice čtivý, plný barvitých popisů Ďáblovy cesty a jejího okolí, avšak chybělo zde nějaké větší napětí nebo jiskra, která by dodala příběhu pořádný šmrnc.
Místo napínavé jízdy v podobě řešení starého případu Robert Bryndza stvořil sice čtivé, avšak pouze obyčejné vyprávění, které sice baví, ale ničím nepřekvapí.

Pavlnka
23.07.2023 5 z 5

Napínavé, čtivé. I když jsem velmi brzy odhadla, jak to bylo, neubralo to na zajímavosti.

Bettyanna
23.07.2023 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem a vlastně za jeden den. Příběh byl pro mě tak silný, že jsem si pak musela dát pauzu než jsem dokázala číst jinou knihu.

majakmp3
21.07.2023 5 z 5

Další skvěle napsaná a brilantně načtená detektivka Roberta Bryndzy.
Soukromá detektivní agentura M+H dostává nesnadnou zakázku vypátrání osudu dítěte, které se jako tříleté před jedenácti lety ztratilo na výletě s rodiči a babičkou.
Zdánlivě neřešitelné zadání je díky vytrvalosti, zkušenostem i dílem náhody nakonec korunováno Čím? To si musíte vyslechnout sami!
V knize jsem nenalezl logické chyby. Metody, prostředky i postupy pátrání jsou autentické, profesionální a dávají smysl. Autor v závěru neopomene vysvětlit motiv jednání pachatele a jako třešnička na dortu je příběh napsán napínavě a velice čtivě.
Brynza touto knihou otočil význam známého výroku: Acta non verba (činy, ne slova), když zajímavými slovy popsal neexistující činy a v tomto případě je to zcela v pořádku!
Audioknihu ve skvělé interpretaci Martina Stránského hodnotím 95%!

ivzu77
21.07.2023 4 z 5

A opět je tu smutná chvíle, jelikož mam další knihu od RB za sebou a jsem nedočkavá dalšího případu. Opět pro mne čtenářská dvoudenní jízda. Čte se to samo. Diky

VerczaV
21.07.2023 3 z 5

Nuda s dobrým koncem.

Katania
19.07.2023 5 z 5

Tahle série je čím dal lepší ! Už se těším na další díly.

Tupoun
19.07.2023 4 z 5

Dobrá detektivka, to bezesporu. Ale mezi ostatními knihami Bryndzy, ať o zakomplexované Erice Fosterové nebo alkoholičce Kate Marshallové, je opravdu ta slabší. Možná tu a tam psaná i horkou jehlou. Například, když Kate Marschallová poslouchá příběh Jean Julingsové v nemocnici, nepadne ani slovo o tom, že se Jean s někým setkala, jak v retrospektivě před jedenácti lety, tak při vyprávění s Kate. Ale následně o tom věděli všichni. Ne, že by to knize zase nějak uškodilo.
Možná až 2/3 knihy jsou detektivkou víceméně vyhledávání na internetu, dotazů a věčných řešení psychických problémů a traumat Kate a v menším měřítku i Tristana. Ovšem pokud někdo nesnáší Tristanovu sestru jako hysterickou můru, která se tak strašlivě podobá matce z hudebního filmu The Wall od Pink Floyd, dočká se v jedné jediné větě škodolibé odměny.
Je pravda, že i já, Tupoun, jsem byl osvícen a odhalil jsem pachatele mnohem dříve než hvězdná dvojka. Dokonce i povídka vyskytnuvší se v ději vám všem docela jednoduše napoví, jak to před jedenácti lety bylo. I to svědčí o skutečnosti, že se autor moc nesnažil vytvořit kvalitní detektivní zápletku. Nebo se mu to nepodařilo. Ale kniha určitě byla čtecí a nemusíte se bát, že byste příjemně nezabili čas. Poslední asi necelá třetina jede jak tobogán. To, že má autor dvě tři knihy výborné a jednu slabší - ukažte mně umělce v jakémkoliv oboru, který má jen vynikající tvorbu?

anovy64
18.07.2023 4 z 5

Tato kniha mě moc nenadchla, sice se četla dobře, ale chybělo napětí a šťáva. Přesto si přečtu další díly.

dasa8349
18.07.2023 5 z 5

Nezklamal.

Ajuszka
12.07.2023

Pokud patříte mezi fanoušky Roberta Bryndzy,tak ani nemusím říkat,že to opět stálo za to!

Já osobně mám tedy radši sérii s Erikou,ale musím se přiznat,že po téhle knize už mě začíná bavit i Kate

Zmizelé děti,to je v knihách kapitola sama o sobě a když je to opravdu dobře zpracovaný příběh,což v tomhle případě je,čte se kniha tzv sama.

Uplynulo 11 let kdy se ztratil tříletý Charlie. Náhoda svede jeho babičku a Kate dohromady a tak před Kate a Tristanem stojí nová výzva. Všichni jsou smíření s tím,že Charlieho nenajdou avšak Robert Bryndza zase ukázal svůj talent a ceka na vás zajímavý příběh s hezkým koncem

Sammy.Boy
11.07.2023 5 z 5

Nemůžu jinak, ale opět jsem nadšený! Příběh se mi vyloženě zaryl pod kůži. Člověk si totiž uvědomí, že v minutě se může jeho život sesypat jako domeček z karet. ĎÁBLOVA CESTA a všechny odbočky s ní spojené ve mně vyvolávaly respekt. Kate s Tristanem se mi díl za dílem líbí víc a víc! A zrovna jsem si v průběhu čtení říkal, jak to ten Robert dělá, ale on i kdyby psal o tom, že je nebe modré a tráva zelená, vždycky mu budu zobat z ruky.

Kubajzz
10.07.2023 4 z 5

Přečteno za dva dny. Četlo se to dobře, ale už zhruba ve 3/4 mi byl jasný závěr, který se nakonec potvrdil :-)
Ale rozhodně doporučuji ke čtení