Čtyřicet zlosynů a jedno neviňátko

Čtyřicet zlosynů a jedno neviňátko https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168109/bmid_ctyricet-zlosynu-a-jedno-nevinatko-168109.jpg 5 3 2

Divadelní hra. Příběh o třetí sedmě druhé kohorty královské gardy z roku nula. Nehistorická hra, která se opírá o pouhou legendu. Autor legendu chápe jako fiktivní svět, s jehož pomocí zobrazuje svět. Soud nad "třetí sedmou druhé kohorty královské" je současně soudem nad naší dobou. Má znepokojt naše vlastní svědomí, má nás vést k rozpoznání vlastního morálního systému a k pochopení vlastní spoluviny. Neboť nejde jen o zavraždění betlémských neviňátek. V dramatikově interpretaci se tragický biblický příběh změnil v tragikomedii a v některých místech dokonce v krutou grotesku. Tragika se obrací ve směšnost, která však směšně nepůsobí.... celý text

Lenka4
26.06.2020 4 z 5

Dobrý podnět pro zamyšlení. Důležité je najít viníka. Každý je vinný, i nevinný. Jaké může mít východisko bezvýchodná situace?

GilesR.
12.05.2016 5 z 5

Neprávem opomíjený příspěvek k poliickým procesům. Daněk je mi velmi blízký svým rýpaním v otázce viny a historické pravdy.

Kniha Čtyřicet zlosynů a jedno neviňátko je v