Cop

Cop
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373873/bmid_cop-3aV-373873.jpg 5 965 965

Tři ženy žijící ve třech různých světadílech, tři osudy: Indka, která patří k nejnižší společenské vrstvě – Italka, jež zdědí rodinnou firmu – Kanaďanka, která má skvělou kariéru v právnické firmě. Všechny tři spojuje touha po důstojném životě. Nikdy se spolu nesetkají, nevědí o sobě; a přesto se mezi nimi vytvoří intimní pouto – symbolické pouto vzpoury proti nepřízni osudu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

La tresse , 2017

momo01
06.07.2018 5 z 5

Autorka si mě omotala kolem prstu od první stránky. Citlivě vyprávěný příběh bez souzení, co je správné; s pochopením pro sílu i slabosti ženské duše. Já se Sarah, Giulií a Smitou dýchala. A na konci do sebe všechno krásně zapadlo jako střípky mozaiky.
Kniha se po vydání ve Francii stala bestsellerem. Myslím, že právem.

Šánka
28.06.2018 5 z 5

Krásná knížka, malá počtem stránek, ale velká svým poselstvím, úsporná co do stylu vyprávění, přesto velkolepá ve svém sdílení myšlenek.
Je to příběh tří žen stejné generace a jejich velmi rozlišných světů, v nichž si každá z nich prochází svým osobním peklem a svými bitvami se snaží vyhrát válku za jiný, lepší život, za naději....A právě cop představuje symboliku propletení jejich životů.

Lenka27
26.06.2018 3 z 5

Musím ocenit originální myšlenku propojení, není to vůbec jednoduché spojit osudy několika lidí tak, aby to nevyznělo lacině, či spíše chaoticky. Autorce se to povedlo na výbornou, děj sice mohl více gradovat, ale je to prvotina. Beru i to, že se jedná pouze o určitou etapu v životě tří žen (ač zcela zásadní), autorka se zřejmě na silný příběh, ze kterého bych se získala informace o osudu Smity, společnosti v Indii atd., necítila. Osud Sarah by taky mohl začít už v dětství, rozvody a život matky samoživitelky a vrcholové manažerky by byl jistě také zajímavý pohled a Itálie, spíše Sicílie dnešních dnů to by byla teprve lahůdka. Vzít do ruky tento námět Wiliam Styron, byla by to klasika. Co mě ale opravdu mrzí, proč měla autorka potřebu zdůrazňovat, že ženy jsou odkázány na sebe, svět mužů se scvrkl na nerozhodného a zoufalého manžela Smity a pomocníka Sarah. Feminismus z knihy doslova čiší a já opravdu nejsem feministka. Je to volba každé ženy a právě to, že jejich životní osudy a postavy nejsou detailněji vykresleny, je staví do role jakýchsi novodobých světic.

certik003
25.06.2018 5 z 5

Román popisuje osudy tří žen z různých kontinentů a různého společenského prostředí. Přestože je zhruba od poloviny knížky jasné, jak se jejich osud propojí a knížka lehce zavání feminismem, je hodně čtivá. Nejvíc mě asi upoutal příběh Smity, protože ta musela z těch tří projevit největší dávku odvahy a vzepřít se společenským tradicím v Indii ukazuje na velkou vnitřní sílu. A i když příběhy skončily vlastně neuzavřené, pevně věřím, že se všem třem podařilo jejich "boj" vyhrát.

pajaroh
25.06.2018 4 z 5

Velmi pěkný příběh spletený ze 3 obrazů a psaný příjemným stylem, který mi nedovolil knihu odložit. A přestože jsem knihu přečetla rychle, bude ve mně chvíli doznívat.

spackarna
22.06.2018 5 z 5

Krásná a inspirativní knížka, moc hezky napsaná. Velmi silný zážitek, který ve mně dlouho zůstane.

magnolia
17.06.2018 5 z 5

Všechny příběhy jsou zajímavé, dramatické a působivě zpracovné. Četla jsem je vždy vcelku, nejdřív ten indický, potom italský a nakonec kanadský. Tak mi to připadalo jedině možné. Při jejich čtení jsem se seznámila s (pro mne) neznámými prostředími a zažívala silné pocity smutku, beznaděje a naštěstí i ty opačné. Kromě oslavy ženské síly a odvahy tu jsou naznačeny i vlivy víry a náboženství, které někdy pomáhají a někdy škodí. Společný motiv vlasů byl originální a nenásilný.

kneslova
17.06.2018 5 z 5

útlá, ale obsahem silná. Tak po dvou třetinách knihy je patrné jakým způsobem se navzájem osudy tří žen propojí. Jak už tady bylo napsáno nejvíce na mne zapůsobila dějová linie z Indie Je až neuvěřitelné, že se mohou tyto příběhy odehrávat ve stejné časové linii. Mysleli by jste, že je dělí několik století. Výtečně napsáno

vladimirah
16.06.2018 5 z 5

Naprosto úžasná kniha a skvěle vymyšlená zápletka, bravo!

Beewawy
12.06.2018 5 z 5

Silné příběhy o silných ženách. Kniha se velmi dobře čte a zároveň je poučná, protože zprostředkovává náhled do tří odlišných společností z různých koutů světa, a tedy tři odlišné pohledy na ženy.
Autorčin styl nutí neustále pokračovat ve čtení. Důležité ale není jen to, jak dopadne každý příběh zvlášť, ale především, jak se všechny tři osudy propletou dohromady, i přesto, že se hrdinky reálně nikdy nesetkají.
Velmi doporučuji, skvělá Odeonka!

zuzana2599
11.06.2018 5 z 5

Cop je spletenec tří pramenů vlasů, ze kterých autorka spletla příběh životů tří žen.
Smita, Giulia a Sarah jsou sice příslušnice jedné generace, ale každá žije zcela jiný život v úplně odlišném prostření.
Knížka je sice tenoučká, ale silná svým obsahem i poselstvím. Sama jsem nečekala, že se nakonec osudy těchto žen tak originálním způsobem propojí !

Clara del Valle
11.06.2018 5 z 5

Takto si představuji knihu pro ženy. Nesmírně silná, emotivní kniha. Prožívala jsem příběh každé ze tří hrdinek naplno, doufala jsem, že se Sarah vzpamatuje, přestane lpět na práci a zaměří se na své děti a pro ně bude bojovat, fandila jsem lásce Giulie a Kamala a jejich láskou se dojímala a příběh Smity a její dcery mě nesmírně zasáhl, jen velmi těžko jsem ho vydýchávala a doufala v happy end. Věřím celým srdcem, že to Smita a Lalita dokázaly a lepší život si vybojovaly. Skutečnost, že kdesi na opačném konci světa takto lidé žijí, je pro mě šílená a nepředstavitelná. Knihu jsem měla půjčenou z knihovny, ale ještě dnes si jí jdu koupit, chci jí mít doma!

kytarka
09.06.2018 5 z 5

Tři životy žen. Každá z jiného kontinentu, v jiném postavení. Indka žijící na spodní hranici kasty. Kanaďanka velmi úspěšná advokátka. Sicilíňanka, která pracuje v otcově továrně. Spisovatelka nám tady nádherně popisuje životy těchto žen, které se dějem událostí propletou v silný cop. Smekám tohle bylo něco famózního. Kniha je čtivá, stručná a svým způsobem nádherně dokonalá. Nemám slov, prostě Wow...

evonra
04.06.2018 5 z 5

Působivý příběh trojice žen z různých částí světa, které se neznají a ani nikdy nepotkají... Přitom všechny paralelně a velmi významně proplete a spojí osud …
Název „Cop“ je padnoucí metaforickou třešinkou, málokteré knize název takto sedne.
Krásné, doporučuji.

Radka_p
02.06.2018 4 z 5

Vedela som, že osud žien vystupujúcich v knihe by sa mal spojiť takže som o moment prekvapenia prišla, ale priznavám že pri zistení čím a ako sa spoja som prekvapená nakoniec skutočne ostala. Príjemné čítanie, páčilo by sa mi kebyže hlavné hrdinky môžem spoznať viac ako cez jedno ich životné rozhodnutie a teda by som ešte "zniesla" o 100 strán viac príbehu.

Pett
30.05.2018 5 z 5

Jelikož mi osudové prolnutí jejich životů překvapivě dlouho unikalo, rezonovala mi cesta k danému okamžiku v srdeční komoře s o to větší naléhavostí... ta myšlenka propojení síly ženské duše z různých koutů světa je skvostná... žádná pompéznost... prostě život... ať jste už jen šťastné... na věky věků... ámen! Takové příběhy plné naděje mi dělají dobře, více takových...

lusila
30.05.2018 5 z 5

Nemám slov, jedna z najlepšie napísaných kníh, aké som čítala.

LenkaVrbatova
27.05.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem během jednoho odpoledne. Nejzajímavější byl bezesporu příběh Indky, zejména kvůli tomu, jak je nám právě tato kultura vzdálená. Další dva osudy však do celého poselství knihy neskutečně seděly. Kdyby byl každý z příběhů samostatný, jistě by tolik nezaujal. Teprve po přečtení si člověk uvědomí, jak mohou být tak vzdálená místa propojená. Víc takových knih.

Arsi007
27.05.2018 2 z 5

Tri pribehy, tri zeny, tri osudy, ktere ve vas maji zanechat neco vic. Bohuzel to se u me nekonalo. Asi jsem moc cynicka nebo malo feministka, ale cela kniha mi prisla neskonale nudna. Chapu jeji presah, ocenuji i to, ze se na konci vsechny pribehy propoji, ale chybel mi tam nejaky vetsi boom. Neco, co by me donutilo se opravdu zamyslet. Co musim vyzdvihnout je indicky pribeh, o kterem bych si rada precetla klidne i celou knihu. Bohuzel zrovna u nej mi velmi chybelo zakonceni osudu hlavnich protagonistek. Chapu, ze to byl zamer, pro me to ale vyznelo spise nedokoncene.

MOmoMO
18.05.2018 5 z 5

Dnes jsem knížku dohltala a byla to paráda. Knížka na mě velmi zapůsobila. Tři ženy, tři osudy, tři země. Moc mě bavilo autorčino psaní .. jednoduché, stručné a jasné .. dávám 5***** každý má svá trápení a je důležíte se tomu nepoddat , bojovat a jít dál..

Indie francouzská literatura Itálie osudy žen rakovina prsu

Lætitia Colombani
francouzská, 1976