Cop

Cop
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373873/bmid_cop-3aV-373873.jpg 5 967 967

Tři ženy žijící ve třech různých světadílech, tři osudy: Indka, která patří k nejnižší společenské vrstvě – Italka, jež zdědí rodinnou firmu – Kanaďanka, která má skvělou kariéru v právnické firmě. Všechny tři spojuje touha po důstojném životě. Nikdy se spolu nesetkají, nevědí o sobě; a přesto se mezi nimi vytvoří intimní pouto – symbolické pouto vzpoury proti nepřízni osudu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

La tresse , 2017

Půca4
24.11.2018 5 z 5

Wow. Tenká a jednoduše napsaná knížka, která vás donutí se zamyslet. Celou dobu jsem si říkala, že název knihy - Cop - znamená spletenec třech pramenů vlasů, neboli třech životů třech úplně odlišných žen. Musela jsem si sedět na vedení, protože mi celý smysl knihy došel opravdu až na posledních pár stránkách a byla jsem z něj neskutečně nadšená! Krásná myšlenka a zpracování knihy. Ráda se k ní v budoucnu vrátím.

petrarka72
18.11.2018 4 z 5

Tři proplétající se příběhy o tom, co v kterém koutu světa dnes znamená být ženou. Co zmůže vůle a touha po naplněném životě. Silné momenty se najdou, čte se dobře.

sassenkka
17.11.2018 5 z 5

Moc jsem nevěděla, co od této knížečky očekávat. Ale to, že mi při závěru potečou slzy, to jsem rozhodně nečekala. Tři ženy, tři různé osobnosti, tři životní příběhy. V první půlce mě některé části bavily více než jiné, např. příběh Smity jsem nejdřív fakt nedávala, ale to nemyslím ve zlém, prostě to na mě občas bylo silný kafe.
Každopádně tohle je strašně silná knížka. Každá hrdinka si něco prožívá, čteme o postavení žen, o různých kulturách, je to plné emocí, je to psáno velmi zvláštním jazykem. A když se začaly příběhy spojovat... nevím, co víc napsat. Bylo to dechberoucí, k zamyšlení. Skvělé. Na tuhle knížku budu dlouho vzpomínat.

tereija
16.11.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Nádherné příběhy.

Jiparis
16.11.2018 5 z 5

Něco tak pěkného jsem už dlouho nečetla.Krásný jazyk, zajímavé příběhy.

akinomV
13.11.2018 4 z 5

Hodně zajímavá kniha. Tři ženy, tři příběhy, tři prameny copu, které všechno spojí v jedno.
Kniha se četla velmi rychle, krátké odstavce k tomu přímo sváděly a příběh plynul tak hezky, že jsem stále čekala, co bude dál a knihu nemohla odložit. Navzdory tomu mi v knize něco nějak chybělo, nějaký ten wow konec? Nevím. Knihu určitě doporučuji, ale na zadek jsem si z ní nesedla.

aralka
11.11.2018 5 z 5

Mě se líbilo to poselství, které kniha přináší, že i ve zdánlivě bezvýchodné situaci, když se k vám štěstí otočí zády, prostě v totálním srabu, je třeba neztrácet naději a bojovat, bojovat proti předsudkům, bojovat za svobodu, proti diskriminaci, bojovat s nemocí... i to, co se zdá v první chvíli jako děsný průšvih a marast, se může s nasazením všech sil, pevným odhodláním a víry v dobrý výsledek změnit v něco nového a i když třeba jiného, tak v konečném výsledku pozitivního... ano je to hlavně čtení pro ženy, ale nepůsobilo to na mě přehnaně pateticky a romanticky, trošku feministické to ano, mužům se to asi líbit nebude :-) ... mě se moc líbila ta symbolika copu, ze tří životů spleteného příběhu a nosného tématu vlasů jako spojujícího prvku všech tří příběhů... také zvolené verše knihu hezky doplňují...myslím, že čas strávený s knihou nebyl ztracený, bavilo mě to a je úžasné, jak na malém prostoru se paní spisovatelce podařilo celkem propracovaně vykreslit charaktery všech tří postav a jejich příběhy ... doporučuji k přečtení:-)

Pepa62
11.11.2018 2 z 5

Žádný velký čtenářský zážitek se, v mém případě, nekonal. Naopak. Chvilkami mi to přišlo jak z červené knihovny, to především příběh Giulie, a občas jako nějaký feministický manifest, to v případě workoholičky Sarah a občas jako bych četl hesla z wikipedie, to v příběhu Smity.
Vím, že srovnání trochu pokulhává, ale román Hodiny od M.Cunninghama, rozsahem srovnatelný, je naprosto jiné čtení.

kaka2006
11.11.2018 5 z 5

Dámy a pánové, tohle bylo naprosto PERFEKTNÍ!! všichni si to musíte přečíst,všem to moc doporučuju. Pokud nevíte co si máte myslet o lidech, o světě a o dnešní době toto vám otevře oči

ZuK1
05.11.2018 4 z 5

Tři ženy, každá z jiného kouta světa i jiných poměrů a přece stejné ve své síle a odvaze nesmířit se s osudem ...

hey123
22.10.2018 5 z 5

Velice silne pribehy tri odlisnych zen,ktere to nemaji v zivote lehke,ale i tak se snazi zmenit svuj dosavadni zivot. Osud jim prichystal prekazky,ktere je delaji silnejsimi a odolnejsimi. Ke konci se pribehy tak krasne spletou dohromady, ze mi bylo lito,ze uz je konec knihy.

Taťka Hraboš
21.10.2018 4 z 5

Stále ještě váhám, kam knihu zařadit - pro mne stojí někde na rozhraní červené knihovny a kvalitní literatury. Jistě - jde o silné příběhy, jenže nejsou silné až moc? Jako kdyby se autorka bála, že méně emocemi nabitými příběhy a tématy by nedokázala čtenáře zaujmout, vědoma si svých stylistických a jazykových nedostatků (netroufám si ovšem říci, nakolik jdou na vrub překladu). Ale přiznám se na rovinu, že pohltit mne tato rozsahem nevelká kniha dokázala - a to je nakonec asi to hlavní.

Nixa
09.10.2018 5 z 5

Ani jsem nečekala jak moc se mi kniha bude líbit a hlavně jak moc mě vezme za srdce. Příběhy tří žen, které byly nesmírně silné a musely se vypořádat s obtížnou životní situací. Čtivé hned od začátku a přečteno za odpoledne, doporučuji!

zlinissi
04.10.2018 4 z 5

Dalsi skvělá Odeonka. Zpočátku mě přerušování jednotlivých příběhů rušilo, po zacteni už mi nevadilo. Příběh tři silných žen z naprosto odlišných kulturních poměrů, co me vtáhl a nepustil.

alnahu
02.10.2018 4 z 5

V knize si přečteme tři osudy žen , indky Smity,italky Giuli a kanaďanky Sarah , které chtějí změnit své postavení ve společnosti ,kde žijí o jejich boji se skutečností a právě to je spojuje –touha po důstojném životě.Román o síle a odhodlání.

ladyka
01.10.2018 5 z 5

Autorka velmi zdařile a nenásilně spletla osudy tří žen, byť tyto ženy nemají zprvu nic společného a nakonec přitom mnohé, a to do jemného a přitom neuvěřitelně silného "copu", příběhu, který MOC doporučuji k přečtení. Dojme vás, dostane vás do kůže hrdinek tak, že cítíte jejich úzkost, strach, ale naštěstí i naději, odhodlání a vůli nic nevzdat... Je to krásné a nesmírně "lidské" čtení.

ibs
30.09.2018 5 z 5

ODEON opat nesklamal, velmi dobre citanie, 3 pribehy - tri zamyslenia sa nad svetom samotmym.

ilona6788
28.09.2018 5 z 5

Krásná kniha. Tři příběhy, zajímavě a působivě zpracované. Osudy tří žen, které bojují za lepší život, snaží se vymanit ze stereotypů a být samy sebou.

anna2328
14.09.2018 5 z 5

Extrémně silná kniha o třech pramenech, třech příbězích, tří silných žen, které potkáváme během jednoho běžného dne jejich života, který se jim v zápětí obrátí naruby a proplete se v dokonalý cop. Vlasy nesou v každém příběhu svou symboliku a přeci nakonec přinesou každé z žen trochu jinou naději. Geniálně napsaný román, vhodně doplněný poezií nabízí pohled do duší tří hrdinek a hned na začátku vás vtáhne tak, že ho budete muset dočíst jedním dechem. Do čtenářské výzvy jsem ji přidala proto, že hrdinka prostředního příběhu pozná svého milence právě v knihovně :-).

cace
01.09.2018 5 z 5

Román pro ženy o ženách. Za mě velmi pozitivní hodnocení. Dám přečíst mamince i dcerám. Tu sílu potřebujeme všechny.

" Nevěděli, že je to nemožné, a tak to udělali."

Indie francouzská literatura Itálie osudy žen rakovina prsu

Lætitia Colombani
francouzská, 1976