Co mi liška vyprávěla

Co mi liška vyprávěla https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24865/co-mi-liska-vypravel.jpg 4 50 7

Filomena1961
16.02.2023 5 z 5

Už jak název napovídá pohádky vypráví liška. Kniha obsahuje dvanáct pohádek, které jsou vzájemně rozdělené rozhovorem s liškou. Většinou se jedná o milé pohádky i pohádky pro zasmání, až na nehodného a zlomyslného skřítka Ondru, kdy pohádka končí tragicky. Nedoporučovala bych číst dětem před spaním, vynechala bych ji. Jednotlivé pohádky doplňují ilustrace Josefa Lady, které podtrhují úroveň knížky. Určitě doporučuji k přečtení.

Kontryhelka
05.01.2022 5 z 5

Liška je a byla vždycky neuvěřitelná potvora a falešnice. Ale její vyprávění je krásné a punc tomu dodají krásné kresby, který vytvoří z čtení knihy velký zážitek a člověk tu lišku prostě musí milovat. I Večerníček s liškou je báječný a krásně namluvený.

Atak
29.10.2020 5 z 5

Dalo by se říci že to jsou bajky i když zde to pojali jako pohádky. Pohádkové poctěni s ilustracemi mého oblíbence Lady.

Elye
26.06.2018 5 z 5

Krásné, promyšlené pohádky se zvířecími hrdiny...

moničina
03.05.2018 4 z 5

Krásne ilustrácie od J. Ladu.

kap66
04.09.2017 3 z 5

Vy, kdo děti vychováváte Wildem a Andersenem, přečtěte dětem klidně celou knížku. Vy ostatní, nečtěte dětem pohádku o skřítkovi Ondrovi; nebudou spát. Budou si představovat mrtvé tělo hodného chlapce Matějčka, kterého našli utopeného až na jaře. (Aspoň já to tak prožívala, pamatuji si to dodnes.) Byla to zrada. Jinak jsou tyto pohádky dost nevinné a milé - a je to podpořené ilustracemi Josefa Lady (jako vždy laskavými).

bovinka
11.03.2011 5 z 5

Mám ráda tuto knížku a hlavně večerníčové zpracování