Čo k tebe cítim

Čo k tebe cítim https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485781/bmid_co-k-tebe-citim-rIP-485781.jpg 4 30 10

Keď sa Carmen chystala do novej práce ako zástupkyňa vedúcej pre styk s verejnosťou, ani vo sne jej nenapadlo, že skončí ako opatrovateľka príťažlivého, no arogantného neurochirurga. Mal to byť začiatok jej vysnívanej kariéry v nemocnici Miami-Dade. Po manželovej tragickej smrti na sebe tvrdo drela. Nedopustí, aby jej doktor Jason Northrup prekazil plány. A to aj napriek tomu, že pri pohľade naňho sa jej podlamujú kolená. Románik s týmto nafúkancom je to posledné, čo potrebuje. Srdce – a iné časti jej tela – však majú odlišný názor... No aj doktor Jason Northrup má starostí vyše hlavy a vonkoncom nemá čas ťahať novú kolegyňu z väzenia! Pravda však je, že ju zúfalo potrebuje. Carmen je jeho jediná nádej, len ona dokáže presvedčiť predstavenstvo nemocnice, aby sa zameralo na jeho pracovné výsledky a nie na poškvrnenú povesť. V súčasnej situácii si však ľúbostný románik nemôže dovoliť. Ibaže s Carmen nejde o románik a z toho, čo k nej cíti, zaváňa slušný škandál!... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Ikar (SK)

How Much I Feel

lusitta05
24.11.2022 4 z 5

Jednoduché, ľahké čítanie,ale také príjemné,bolo to fajn.

Karin94
26.08.2022 3 z 5

Príbeh o smútku, o smrti milovanej osoby, ale aj o klebetách, ktoré zažívame žiaľ aj v reálnom živote. Hovorí sa, že nie všetko čo počuješ, alebo vidíš niekde napísané, musí byť aj pravda. Toto je len malý opis tejto knihy od autorky, ktorú som doteraz nepoznala, ale musím povedať, že sa mi to celkom páčilo.

Postavy Carmen a Jasona som si obľúbila už od začiatku. Jason nebol vôbec arogantný, ako je to napísané v anotácii. Takého tolerantného a chápavého muža nevidieť na každom rohu.
Carmen si prešla veľmi smutnou minulosťou, keď sa stala vdovou v takom mladom veku. Tu je vidieť, ako sa človek chce a musí pozbierať, aj keď bolesť a smútok bude nosiť celý život so sebou.

Mínusom tejto knihy bolo určite to rýchle tempo, aké príbeh nabral. Hlavné postavy sa poznali sotva dva dni a už sa im podlamovali kolená. Neskôr, keď som sa do deja začítala, tak mi to prišlo zbytočne opakujúce sa, akoby autorka nemala fantáziu písať aj o iných témach, len o tom, ako hlavní hrdinovia nevedia bez seba existovať a aké je pre nich nepredstaviteľné žiť jeden bez druhého.

No ale opis Kuby, Carmeninej rodiny s kubánsko - talianskymi koreňmi a ich tradície, tak to bolo niečo úžasné čítať. Neskutočne veľa som sa z knihy naučila a celkovo som to všetko prežívala tak, že som mala chuť tam ísť, zatancovať si s nimi a zahrať si Domino.

Knihu zaraďujem medzi priemerne. Za mňa jedno prečítanie úplne stačí.

LilluLong
13.06.2022 4 z 5

Séria ktorú som od autorky citala som opakovane prečítala, velmi sa mi páčil príbeh aj štýl písania, tato kniha sa líši ci uz štýlom alebo príbehom, je to taká príjemná akoby dlhšia HQ, dalo sa to citat i ked som čakala od nej nieco viac , a urcite by som tuto knihu nezaradila do kategórie “ erotika” za seba davam 3,5* :)

Vknihách
08.06.2022 4 z 5

Autorka u nás nie je celkom neznáma,Ikar jej už preložil jednu romantickú sériu. Dúfam, že plánujú preložiť aj pokračovania tejto knihy.
V prvom rade chcem hovoriť o dizajne. Obálka je síce krásna,evokuje vo mne romantický príbeh, ktorý aj dostanete. Škoda len, že s knihou nemá nič spoločné. Rozhodne by som volila inú obálku.
Force vytvorila silné postavy s osobnými tragédiami. Carmen spravila smútiacou vdovou a Jasona obeť sexuálneho škandálu. Obaja trpia a nájdu útechu vo vzájomne strávenom čase. Jason bol sám na celú vzniknutú zapeklitú situáciu,v ktorej sa ocitol, pokým mu neponúkla pomocnú ruku v očistení jeho mena Carmen. Hlavné postavy si zamilujete,to bez pochýb,no rovnako to bude s vedľajšími. Zbožňujem Carmeninu rodinu- rodičov, staré mamy, sesternice, dokonca aj zákazníkov či obyvateľov mestskej štvrte, odkiaľ Carmen pochádza. Taktiež som si obľúbila prostredie opísané v knihe. Až na to teplo, ktoré Marie opisovala, až som bola spotená aj ja a hlavní hrdinovia boli vždy svieži (by ma zaujímala značka ich antiperspirantu). Ulice Little Havany, pláž, reštaurácia….
Ale je niečo čo mi prekážalo? Mohlo by sa zdať,že takto turbulentne vzniknutá láska by mohla byť kameňom úrazu. Nie však u mňa. S tým som nemala najmenší problém. Dokázala som pochopiť, že tým, čím si musela hlavná hrdinka príbehu prejsť,chcela dať šancu mužovi, ktorý ju priťahoval už na prvý pohľad. Tak isto Jason cítil fyzickú príťažlivosť a aj keď sa spočiatku bránil,nemal šancu. Zo spárov lásky neušiel. Mne prekážalo neustále opakovanie tých istých fráz. Kazilo mi to čítanie a práve tieto časti mi pripadali ako zbytočná výplň textu. Spomenúť pár krát, že je Jason Northrup úžasný neurochirurg a Carmen Giordinová neuveriteľne silná a nádherná. A ešte, že sa Carmen každú chvíľu (aj v myšlienkach) vracala k Tonymu… Čo však musím spomenúť,je krásny epilóg.
Odporúčam? Určite! Ak máte radi romantické príbehy a nevadí vám 'instalove', túto knihu si obľúbite. Najmä ak vám vyhovuje striedanie rozprávača,v tomto prípade Jasona a Carmen.

narisa
04.06.2022 5 z 5

Jedním slovem krása. Opravdu takové pohlazení po duši. Suprové čtení o dvou úžasných lidech. Na Carmen jsem milovala hlavně její rodinu. Ta byla super. Moc zajímavé spojení kubánské a italské kultury. A Jason... No ten byl opravdu kouzelný. Velice hodný a obětavý člověk.
Kniha mě nadchla a potěšila.
Rozhodně doporučuji.

Anna195
01.06.2022 4 z 5

4,5/5

Toto bola jedna z tých milých jednohubiek, ktorú máte prečítanú v priebehu jedného dňa. Príbeh Jasona a Carmen je z lekárskeho prostredia a oproti knihám, ktoré som mala možnosť čítať, to bola veľmi príjemná zmena.

Keď som knihu dostala do rúk, očakávala som, že hlavný hrdina bude typický playboy, ktorého môžeme stretnúť v každej druhej knihe, ale autorka ma milo prekvapila, pretože Jason bol úplné iný a musím povedať, že tento doktor s dobrým srdcom na mňa urobil dojem.

Nečudujem sa, že sa Carmen z neho podlamovali nohy. Na prvý pohľad sa môže zdať, že Jason má všetko, čo chce, až na to, že vďaka jednému škandálu sa jeho život a celá jeho kariéra rúti do záhuby. A kto iný mu môže pomôcť ako nová posila pre styk s verejnosťou Carmen. Jej život nebol vôbec ľahký, napriek tomu pôsobila na mňa ako silná hrdinka, aj keď stratila milovanú osobu, snažila žiť ďalej.

Možno niekomu ich prvé zoznámenie príde ako úplne klišé, no čo si budeme mne sa to páčilo, pretože títo dvaja vyvolali vo mne úsmev na tvári vždy, keď boli spolu. Celý príbeh sa odohráva v rozmedzí 2 týždňov, takže aj dej pokračuje rýchlejšie, ale kniha je tak napísaná, že som to vôbec nevnímala. Hoci som čakala väčšiu zápletku príbehu, ale autorka stavila na zápletku, ktorá prirodzene vyšla z ich vzťah.

No musím povedať, že som si hneď zamilovala kubánsko - taliansku rodinu hlavnej hrdinky, nuž takúto skvelú a dobrosrdečnú rodinu je nemožné si nezamilovať.

Pevne verím, že vydavateľstvo preloží aj ďalšie časti zo série, pretože táto prvá časť rozhodne stojí za prečítanie.

kristy.books
31.05.2022 4 z 5

Čo k tebe cítim bol príjemný (a trochu sladký) romantický príbeh. Odohráva sa v prostredí nemocnice, aj keď sa nedá povedať, že lekárske prostredie by bolo v príbehu až tak výrazné. Príbeh sa mi čítal ľahko, prečítala som ho v priebehu pár hodín

Carmen pred pár rokmi zomrel manžel a od vtedy je sama. Hoci si párkrát vyšla na rande, nikdy to nebolo to pravé. Práve získala skvelú prácu, do ktorej sa už veľmi teší. Jej prvý deň v novom zamestnaní by už nemohol byť horší - má robiť opatrovateľku arogantnému doktorovi. Už po pár hodinách v jeho prítomnosti však zisťuje, že ho dopredu odsúdila a v skutočnosti je úplne iný. Nedávno sa dostal do škandálu, kvôli ktorému je ohrozená jeho kariéra. Carmen sa mu rozhodne pomôcť očistiť jeho meno, vďaka čomu spolu trávia veľa času a preskočí medzi nimi iskra.

V posledných rokoch to mala naozaj ťažké. So svojím zosnulým manželom sa poznali od detstva. Najskôr boli kamaráti, potom spolu začali chodiť a rok po ich svadbe jej muž tragicky zahynul. Prešla si náročným obdobím, ktoré ju však zároveň posilnilo. Hoci na svoju prvú lásku stále myslí, je pripravená posunúť sa ďalej.

Zbožňovala som jej veľkú milujúcu rodinu, ktorá bola pre ňu v ťažkých časoch nesmiernou oporou. Takáto rodina dokáže byť niekedy poriadne vyčerpávajúca, nič pred ňou neutajíte, príbuzní si vás v jednom kuse doberajú, no keď ide do tuhého, môžete sa na ňu spoľahnúť. S tým súvisí aj ich rodinná taliansko-kubánska reštaurácia a prostredie prisťahovalcov a ich potomkov, ktoré dodávali príbehu čaro.

Podľa anotácie som čakala, že Jason bude zo začiatku na zabitie, ale už po pár minútach ma presvedčil, že to nie je žiadny hajzlík či sukničkár. Bol to veľký dobráčisko, ktorý sa snažil svojim pacientom čo najviac pomáhať, miloval svoju prácu, bol vtipný, šarmantný, inteligentný. Pred pár mesiacmi sa zamiloval, no potom sa ukázalo, že jeho "milovaná" ho len využila, aby sa pomstila svojmu manželovi. Celá vec sa dostala do médií a nielen, že mal Jason zlomené srdce, ešte bolo aj pošpinené jeho meno.

Romantická linka prebiehala docela rýchlo. Carmen a Jason sa poznali dva dni, kým sa viac zblížili (celý príbeh sa odohrával v rozmedzí dvoch týždňov). Tejto rýchly vývoj mi tentokrát až tak nevadil, hoci keby to autorka trochu natiahla, prišlo by mi to reálnejšie. Ich vzťah bol naozaj rozkošný, bolo tu viacero sladkých momentov, ale nebolo to zasa tak prehnané, že by som chytala cukrovku

nina3905
24.05.2022 5 z 5

Parádna romantikuš kniha z lekárskeho prostredia. Určite odporúčam.

Jurajovamaka
11.05.2022 5 z 5

Veľmi zaujímavý, pútavo napísaný príbeh z medicínskeho prostredia. Príbeh rozpráva o úspešnom mladom detskom neurochirurgovi a jeho šikovnej asistentky s ktorou ich spája VIAC, akoby ste si mysleli...
Pri čítaní románu som sa ani na chvíľu nenudila. V príbehu sa neustále niečo zaujímavé deje...
Nechýba veľkááá šálka lásky, romantiky a ešte väčšia vášne...
Čitatelia, ktorí milujú knihy z lekárskeho prostredia, nech ani neváhajú...
Za MŇA jednoznačne ÁNO ODPORÚČAM a ďakujem za výborný čitateľský zážitok

Ralemo
09.05.2022 5 z 5

Nádherně napsaný příběh. Knihy ve slovenštině mají svoje kouzlo a já je hrozně ráda čtu.
Přemýšlela jsem, jestli jsem četla knihu z doktorského prostředí a asi ne. A musím uznat, že se mi to vážně moc líbilo, možná bych více rozepsala operace, přiblížila více nemocniční prostředí, každopádně kniha je nádherná.
Zajímavý příběh se zapeklitou zápletkou, bohužel Jason si zažil velkou zradu a snaží se posunout svoji kariéru někam dál a vyhnout se velkým obloukem ženám. Jenže to by nesměl narazit na úžasnou Carmen, která mu pomůže vybruslit z jeho problému.
Kniha je velice vtipně napsaná, zasmála jsem se hned u prvních stránek, kdy se Carmen podařilo dostat se za mříže. Neskutečná přitažlivost mezi hlavními hrdiny, menší zápletka, která se ale rychle vyřešila.
Určitě doporučuji, za mě nádherně napsaný příběh!

láska závislosti

Marie Force
americká
2016  83%Cnosť
2016  83%Odvaha
2017  73%Víťazstvo
2022  76%Čo k tebe cítim

Kniha Čo k tebe cítim je v