Co je tvoje, je i moje

Co je tvoje, je i moje https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167597/co-je-tvoje-je-i-moje-167597.jpg 4 290 97

Dvě sestry. Naprosté protiklady. A dohoda, která je spojí - anebo navždy rozdělí. Grace Hamiltonová je dítě štěstěny. Na co sáhne, to se vydaří. Avšak to, po čem touží ze všeho nejvíce, mít nemůže: vlastní dítě. Tato nenaplněná touha se plíživě přemění v posedlost, která dokáže rozleptat i ten nejdokonalejší život. A pak se z Ameriky nečekaně vrátí její sestra... Susannah je rozený smolař. Na co sáhne, to se zkazí. Ale děti mít může, dokonce je už i porodila – a dala k adopci. Šest let strávila v americkém tetovacím salonu a teď se vrací do Británie, aniž tuší, čím se tam vlastně bude živit. Už ani nevěří, že se jí podaří dělat něco smysluplného; spíše doufá, že zas nevytvoří nějaký další průšvih. Setkání obou sester je zprvu jako setkání dvou bytostí z rozdílných planet. Přesto se dokáží shodnout na jedné věci: Susannah se stane náhradní matkou Graceina dítěte. Odnosí a porodí je, pak novorozeně předá jeho biologickým rodičům. Zádrhel nastane ve chvíli, kdy se Susannah rozhodne, že si dítě nechá...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

What´s Yours Is Mine , 2011

broskev28
02.10.2018 3 z 5

Kniha čtivá, občas se mihne chybka - nedělá je tedy jen ve Státech žijící Zee. Mnohem spíš se do ní začteme my ženy; koneckonců je jasné, že autorka při psaní myslela hlavně na nás. Moc se mi líbil autorčin popis "internetových skupin" typu čurám na papírek; ta dnešní doba je fakt šílená. Na jednu stranu postupujeme striktně v duchu GDPR, na druhou stranu na sebe na sociálních sítích doslova vykecáme první poslední.
Ale o to tady nešlo. Jak už někdo napsal, je tu zajímavý sourozenecký konflikt: ta první a ta druhá. Tatáž situace, ale každá ji vidí a pamatuje si ji jinak. Souhlasím, mám z dětství tytéž pocity. Jinak ovšem nedokážu pochopit ani jednu ze sester, pokud jde o přístup k dětem. Ale právě proto čtu a tyhle typy potkám aspoň v knihách. Takže doporučuju.

eva9748
19.09.2018 5 z 5

Kniha psaná z několika pohledů postav, výborně se čte.

gatear
08.08.2018 5 z 5

Přelétala jsem se sympatii od jedné k druhé sestře. Byla to hezká kniha, která mimo jiné ukazuje, že nikdo není dokonalý, každý dělá chyby.

attila1
25.07.2018 4 z 5

Knížka se dobře četla, odechovka na dovolenou. Jednu hvězdičku ubírám za příběh maminky,to mi v knížce moc nesedělo,naopak tajemství kolem manžela Grace bylo to co mě nutilo číst dál.

Anna 13
21.07.2018 1 z 5

Tato kniha je pro mě velkým zklamáním.
Téma náhradního mateřství by mělo být zpracováno mnohem emotivněji a rozporuplněji, mělo by odstartovat nával otázek v čtenářově mysli...
Rodinná situace obou hlavních hrdinek se též nepovedla pořádně vykreslit na to, jak moc složitá byla. Autorka z ní mohla vytřískat mnohem hlubší podstatu.
Ona se ovšem zřejmě s oblibou věnuje hlavně erotickým scénám a vytvářením nesnesitelných charakterů postav. Susanně byste nejraději vrazili pár facek, já bych se tedy rozhodně neudržela...
V příběhu mi chyběly pochybnosti, dlouhé přemýšlivé pasáže, bezmoc, křik, bolest, tíha té neunositelné situace...
Jedinou míru zoufalství jsem cítila z žalu Grace, která právě nemohla otěhotnět... Ale právě tato postava by potřebovala mnohem víc pozornosti a opravdové psychologie...

Nedoporučuji.
A budu se dlouho rozmýšlet, zda si od autorky ještě někdy něco přečtu.

Pedias
10.07.2018 3 z 5

Super téma, které na první pohled zaujme, nicméně od Tess velmi zvláštně zpracované.
Hlavní hrdinky byly obě neslané, nemastné...jedna sestra chce dítě za každou cenu bez ohledu na ostatní, druhá sestra nezastavitelný živel holdující alkoholu a drogám.
Zajímavý nádech tomu dala zápletka s manželem Grace. Dočetla jsem, ale nejspíš se ke knize vracet nebudu.

pokecka
07.07.2018 5 z 5

Tato kniha se mi od Tess líbila asi nejvíc, přečteno jedním dechem..... téma CHCI DÍTĚ za každou cenu musí zaujmout vždycky

Lucinky
20.06.2018 4 z 5

Kniha se dobře četla , příběh se mi zajímavý

andream
07.05.2018 4 z 5

Za me super oddychovka

Ivanule
28.04.2018 5 z 5

Čtivá,dobře napsaná kniha,o super tématu posedlosti dítětem jednou sestrou a druhou,která nechce mít zodpovědnost,i když jednu dobu to vypadalo docela jinak. Je to moje druhá kniha od autorky Tess Stimson a určitě to nebude poslední,moc pěkné čtení,na dnešní dobu docela aktuální téma,s Grace jsem soucítila,protože jsem si dovedla představit jak se asi cítí(i když mě tohle naštěstí nepostihlo),když touží po dítěti,které nemůže mít,a na druhou stranu jsem i v jednu dobu rozuměla Susanně,která chtěla šanci zlepšit svůj život,ale moc jsem tomu nevěřila.Konec mě překvapil ale můžu říct že jsem ho i takhle čekala:)

Marcela52
16.04.2018 4 z 5

Dobře a čtivě napsaný román. Od této autorky jsem už četla více knih a ani tato mě nezklamala, ale také nijak nepřekvapila. Doporučuji jako dobrou oddechovou literaturu pro ženy, které si chtějí u knihy spíše odpočinout. Není to tzv. "červená knihovna", ale také žádná náročná literatura.

mirunda
29.03.2018 4 z 5

Knihy od autorky mě baví, příběh byl super, ale konec mi přišel strašně překombinovaný.

Synysterka
21.03.2018

Kniha se mi líbila, akorát jak u jiné knihy od autorky mě opět trochu zklamal useknutý konec, určitě bych ještě pár stránek pokračovala, ale je to vlastně záměr, čtenář si sám domyslí, jak to asi mohlo být dál.

katerina2660
19.03.2018 3 z 5

Neurazí, nenadchne. Téma moc zajímavé, ale zvláštně zpracované. Co mi tedy trochu vadila, tak byla dějová linka jejich maminky... jako fakt? Závěr knížky byl super.

vlastus52
09.03.2018 3 z 5

Do tétoknihy jsem se nemohla pořád začíst, nakonec jsem ji dočetla, je to však kniha, ke které seasi vracet nebudu.

Leniiis
11.02.2018 5 z 5

Kdyby šlo dát šest hvězdiček, dám šest. To bylo tak opravdový a zajímavý, že jsem prostě pořád musela číst dál a dál, abych se dozvěděla jak to všechno dopadne.

Prim
25.01.2018

Já jsem se do té knihy pořád nějak nemohla začíst ...
Rozhodně nepatřila k těm knihám na které jsem se těšila až budu po práci číst.

Peti
28.12.2017

Příběh zajímavý a čtivý. Hlavní hrdinky mi byly obě nesympatické. Jedna sestra nezodpovědný sobecký konzument alkoholu a drog bez ohledu na okolí, druhá zase posedlá dítětem na úkol ostatních. Bavila mě schizofrenní Michael/Michel ovšem i on skončil v sítích Zee. Konec byl pro mě velké překvapení až mi to nějak nekorespondovalo s průběhem knihy. Za mě bych dala asi tak 3,5 hvězdičky.

Zuzanka46
10.11.2017 3 z 5

Nejsem si jistá, jak tuto knihu ohodnotit. Některé její části jsou velmi čtivé a dojemné. Místy je ale příběh až absurdní a hlavní hrdinové mění svůj postoj a názor na situaci v každé druhé kapitole. Navíc nutno dodat, že kromě Toma a Claudie mi byli všichni hlavní hrdinové svým chováním až protivní.

Shoperkaa
01.09.2017 4 z 5

Velmi čtivá kniha s několika zápletkami, které nutí číst jedním dechem až do konce.

sourozenci

Tess Stimson
anglická
2013  80%Kdo miluje nejvíc
2013  83%Co je tvoje, je i moje
2014  76%Hra na lež
2012  81%Manželka, která utekla
2014  73%Otevřené manželství

Kniha Co je tvoje, je i moje je v