Co bude dál

Co bude dál https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144673/bmid_co-bude-dal-wwG-144673.jpg 4 163 54

Internetovému voyeurovi nestačí oběť sledovat. Chce o jejím osudu rozhodnout… Bývalý univerzitní profesor Adrian Thomas prožívá nejdramatičtější den svého života. Nejprve se od lékaře dozví, že trpí vzácnou chorobou, kvůli níž bude postupně ztrácet paměť a do několika let zemře. A cestou z ordinace se stane svědkem únosu mladé dívky. Šestnáctiletou Jennifer drží v zajetí zvrácený pár, který provozuje webovou stránku s názvem Co bude dál. Z unesené dívky je teď pouhé Číslo čtyři, jehož utrpení mohou prostřednictvím internetu sledovat tisíce diváků. Stačí zaplatit a být dostatečně otrlý a zvrácený. Nic víc není zapotřebí k tomu, aby se voyeuři mohli ukájet dívčiným utrpením a spolurozhodovat o jejím dalším osudu. Policie je bezradná a profesor si uvědomuje, že pokud nezačne rychle jednat, unesenou dívku se už nepodaří najít živou. Muž, jehož život se chýlí ke konci, bojuje o záchranu dívky, která má celý život před sebou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

What Comes Next , 2012

Jitulisko
04.01.2014 3 z 5

Asi budu jiná, ale mě tahle kniha nijak extra nenadchla.... Četla jsem ji až hříšně dlouho...

Habana
05.12.2013 3 z 5

Co bude dál? .. Téma, které je ohrané, ovšem zmáknuté tak, že Vás bude nutit číst dál. Autor, všemi známý, je vážně třída, co se této knihy týká. Scény, které bych se já osobně nebála rozvinout, úspěšně sterilizuje a nechává hrát si čtenářovu fantazii. Protože mě zaujal obal, (což je jeden z aspektů, kdy knihu vybírám), a zároveň zadní výtah, musela jsem si ji přečíst. Příběh je provázen třemi lidmi. Policistkou, profesorem a mladou náctiletou dívkou.
Přeskakování mezi postavami je místy až k nasrání. Ne proto, že by jedna linie končila napínavě, končí nudně a začíná druhá. V polovině knihy, by jste ostatní chary úplně vypustili a soustředili se jen na dívku.
Mínus, které mě vážně naštvalo bylo asi to, že do 3/4 knihy pořád hledali, hledání je fajn, ale tohle bylo moc i na mě a nezlobila bych se za nějaké komplikace.
K tomu, jsem byla zklamaná, že "delikvent" našel utajované místo za pár chvil. Myslím si, že policie o nich věděla, a že jejich vybavení by bylo o level výš, než onoho muže.

RADOST
30.10.2013 5 z 5

Výborné - napínavé, čtivé, snad i reálné, s bonusem psychologických poznatků. To je přesně to, co u detektivek hledám.

Keksík
23.09.2013 5 z 5

Nemám slov. Skvělé. Napínavé, dojemné chvílemi máte i husí kůži. Prostě skvělé !

Harinka
28.08.2013 5 z 5

super skvělé čtení, mrazivé a dojemné, rozhodně doporučuji

zahadum
25.08.2013 5 z 5

Dokonale dielo ktoré ma nútilo čítať v jednom kuse a pri tom ani nedýchať. Psychologická príprava na toto dielo sa autorovi mimoriadne oplatila. Všetci zúčastnený v tejto dráme sú nám predstavený do hĺbky svojej podstaty a následný boj s časom je o to viac napínavejší. Vieme zhruba ako bude ktorá postava ako reagovať na nové okolnosti vzhľadom na autorovo puntičkárstvo čo sa týka pitvať aj tie najnepodstatnejšie detaily. Podotknem ešte to,že námet je zvrátený ale autor sa šikovne vyhýba fyzickému násiliu ... v podstate sa všetko podstatne deje v mysliach zúčastnených. Dokonalá kniha !

evasamankova
07.08.2013 5 z 5

Moje první setkání s autorem a rozhodně ne poslední. Výborný a čtivý thriller, který se díky příjemnému vypravěčskému stylu, nedá odložit z ruky. Není tolik obvyklé, aby čtenář sledoval děj knihy skrze většinu jejích postav. Může to trochu evokovat pocit, že poté není čtenáře čím překvapit. Chyba lávky. Autor se nevyžívá v popisu násilí ani žádné perverznosti, ač to téma knihy samo nabízí, ale zaměřuje se na psychiku postav. Díky tomu mi velmi často mrazilo v zádech a na konci jsem občas zapomněla dýchat. Velmi kvalitní psychothriller.

majkuska
17.07.2013 5 z 5

Nádhera :) čte se jedním dechem .... moc mi bylo líto, že už jsem knížku dočetla .... těším se na další :)

evafort
13.07.2013 4 z 5

napínavá knížka, trochu drsná na můj vkus, ale nevadí. Tento styl psaní se mi líbí a už se těším na další knížky od tohoto autora.

rodak
08.07.2013 5 z 5

Krásný příběh dojemný nepostrádající napětí klasický Katzenbach Kdyby tak psal ročně knihu a né jednou za tři roky Doufám že u nás vyjde i Hartova válka.

kneslova
06.07.2013 5 z 5

Naprosto skvělý psychothriller, doporučuji všem. Výborná kniha. Jak se v předchozím komentáři píše, také si hodlám přečíst další knihy od autora.

Euka
12.06.2013 5 z 5

Skvělá kniha! Ke konci knihy nervy napjaté jako struna a také přišly slzy. Dokonalost. Vrhám se na další knihy od Katzenbacha.

Boboking
07.06.2013 4 z 5

Výborný thriller, který není ani tak zaměřený na akci či zbytečnou brutalitu, ale jde více do psychologie. Skutečně hutný příběh, který i přes jistou rozvláčnost nepustí a drží až do konce.

Lestat19
24.05.2013 4 z 5

Co bude dál je temný realistický příběh, který by si nikdo nepřál zažít ani jako umírající profesor, unesená dívka nebo vyšetřující policistka. Díky střídání pohledů vás příběh udržuje v napětí a závěr nemůžete přečíst jinak než jedním dechem. Za sebe můžu říct, že jsem dostal kvalitně napsaný thriller při kterém mě mrazilo v zádech.