Co bude dál

Co bude dál https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144673/bmid_co-bude-dal-wwG-144673.jpg 4 163 54

Internetovému voyeurovi nestačí oběť sledovat. Chce o jejím osudu rozhodnout… Bývalý univerzitní profesor Adrian Thomas prožívá nejdramatičtější den svého života. Nejprve se od lékaře dozví, že trpí vzácnou chorobou, kvůli níž bude postupně ztrácet paměť a do několika let zemře. A cestou z ordinace se stane svědkem únosu mladé dívky. Šestnáctiletou Jennifer drží v zajetí zvrácený pár, který provozuje webovou stránku s názvem Co bude dál. Z unesené dívky je teď pouhé Číslo čtyři, jehož utrpení mohou prostřednictvím internetu sledovat tisíce diváků. Stačí zaplatit a být dostatečně otrlý a zvrácený. Nic víc není zapotřebí k tomu, aby se voyeuři mohli ukájet dívčiným utrpením a spolurozhodovat o jejím dalším osudu. Policie je bezradná a profesor si uvědomuje, že pokud nezačne rychle jednat, unesenou dívku se už nepodaří najít živou. Muž, jehož život se chýlí ke konci, bojuje o záchranu dívky, která má celý život před sebou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

What Comes Next , 2012

orinka3
15.07.2016 5 z 5

Velice nápaditá detektivka nebo thriller - jak se komu líbí. Nemohla jsem se odtrhnout. Autor spoléhá na čtenářovu inteligenci a fantazii, jinak by tam nemohly vystupovat i nežijící postavy. Dobrý nápad! A udělat pátrajícího hrdinu z pána, kterému se rozpadá intelekt - to je opravdu nevšední. Sexuální delikvent, který mu nakonec pomáhá, je překvapivě lidský a odvážný. I tady se autorovi povedlo zacloumat zavedenou představou, že co takový delikvent, to živočich na odpis. Uvědomila jsem si taky, že svět okolo nás umožní to, co bylo dřív nemyslitelné: z pohodlí domova sdílet nehorázné krutosti jiných, moci si je koupit a nebýt za ně trestán. Pokud se na to nepřijde. Dvojka pachatelů je psychologicky dobře zpracována, všecko si omluví a ještě jsou na sebe pyšní. Ke konci mi dalo dost práce vydržet a nepřeskakovat, abych věděla, jak to dopadne:) Ten závěr mi přišel malinko knižní, ale nechť. Knížka je dobrá, napínavá i chytrá.

knihomolka525
03.07.2016 2 z 5

není to kniha ke které bych se vrátila znovu.Ten nápad s přenosy asi ještě nikde nebyl popsán ale mě to přijde extra zvrácené.Tečka.

boris2
16.04.2016 5 z 5

Napínavé, lidské i nelidské, hodně dobré.

Mydlivoj
15.03.2016 5 z 5

Skvělá kniha,kterou jsem přečetl na dva zátahy. :) A na konci malinko dojetí. :)

petra4080
05.02.2016 5 z 5

SUPER! Jedna z nejlepších knížek co jsem četla.
Dle mého názoru jde zatím o nejlepší knihu kterou Katzenbach napsal. Nápaditá zápletka, překvapivé momenty, knihu si ráda přečtu znovu.

alexis818
12.12.2015 5 z 5

Naprosto skvělé čtení.Nemohla jsem se odtrhnout.Mohu jen doporučit.

SmallLucia
21.11.2015 4 z 5

Jedním slovem skvělé. Byly kapitoly, které jsem četla se zatajeným dechem a se strachem, co se stane dál. Hlavně ty poslední. Konec mě úplně dostal. Doporučuju. Silný příběh, který v realitě nemusí být jen vymyšelným.

rarášek
07.11.2015 2 z 5

Velmi zajímavý a napínavý příběh. Nejvíc mě zajímali ty části, které se zaměřovali na Jennifer. Bylo mi líto té policistky a Adrian byl tak odvážný, že zachránil Jennifer. :)

vyvodka
01.09.2015

Nadšeně jsem se pustila do čtení, ale nedočetla jsem. Nehodnotím hvězdičkami, ale dovolím si okomentovat aspoň těch 200 stran, kterými jsem se prokousala. Střídala se chuť číst, protože zápletka to byla dobrá. Ale rozmlouvání Adriana se svými zesnulými bylo tak rušivé, že jsem tyto pasáže začala přeskakovat a uvědomila jsem si, že tohle prostě není to pravé ořechové. Zkusím se pustit do čtení Analytika, třeba to bude lepší.

MikeDV3
28.08.2015 3 z 5

Námět knihy mě zaujal hned po přečtení anotace a myslím že autor se s tímto tématem popasoval skvěle. Jedna věc mě na knize opravdu štvala, rozhovory hlavního hrdiny s mrtvými příbuznými. Kdyby tyto pasáže autor vynechal, vedla by si u mě kniha o poznání lépe. :D

sabca
23.08.2015 3 z 5

Knihu jsem dočetla a to jen proto, že mě zajímalo jak příběh dopadne a nebaví mě přečíst jenom konec knihy. Byla jsem zklamaná. Policistka nemastná neslaná. U profesora mi vadila jeho komunikace s duchy. Bylo toho příliš. Konec potom nabral spád a udržoval v napětí.

rengers
08.07.2015 3 z 5

Autor píše velmi čtivě, ale tentokrát příběh neměl ten správný spád. Většina jeho knížek je více strhujících a čtenář by nejradši knížku přečetl co nejrychleji, aby věděl jak to dopadne. Doporučuji přečíst - Analytik a Vražedné alibi.

lucie2371
17.05.2015 3 z 5

Kniha mě nijak zvlášť nenadchla :/ Asi jsem čekala něco víc. Víc akce, napětí...Znovu bych si knihu určitě nepřečetla.

Эva
14.04.2015 5 z 5

Že je Katzenbach skvělý spisovatel, vím už z Analytika. Ale Co bude dál se mi líbilo snad ještě víc. Brutální, ale přitom citlivé a vkusně napsané. Výborná psychologie týrané Jennifer, nemocného Adriana i páru zločinců-umělců. Kniha přesahující svůj žánr. Neskutečně čtivé, vynikající.

Pavgem
21.02.2015 2 z 5

Toto je druhá kniha, kterou jsem od tohoto autora četl. V obou případech mám stejný pocit. Námět je skvělý - tedy na psychothriller. Ale nemohu se zbavit dojmu, že autor nevyužije veškerý potenciál, který námět má. Je tu moc vedlejších a trochu rozvláčných dějových linií. I když profesorova choroba opravdu existuje a projevuje se halucinacemi se zemřelými příbuznými (tady si autor nevymýšlí - jde o zvláštní druh demence), tak tyto pasáže a úryvky z minulých životů jsou dlouhé a na úkor toho, co se děje s uvězněnou dívkou. Nemyslím si, že jsem nějak otrlý člověk, ale nějak se autorovi alespoň u mě nepodařilo dostat pod kůži tu hrůzu a bezmoc uvězněné dívky. A tak na mě vlastně nejvíce zapůsobila skutečnost, že by bylo na světě tolik lidí, kteří by byli ochotni se v přímém přenosu na to mučení dívat a vědět, že jediným vyústěním toho je smrt té dívky. A nebyli to jen nějací mafiáni, ale i normální lidi, třeba dva studenti práv. A nikdo nekontaktuje policii a jen čekají na jediné možné vyústění - tedy vraždu, kterou chtějí sledovat. No a vlastní konec (nechci jej prozrazovat těm, co to nečetli) taky není zcela happy a úplný závěr není zcela v souladu s normální etikou a morálkou, přestože je zde vydáván za správný čin.

iva23
29.01.2015 3 z 5

Celé takové průměrné, policistka nezmůže nic, svědkovi nevěří.. Téma samozřejmě děsivé, vždyť co je horšího než únos dítěte, ale nenadchlo mě to.

missa85
22.08.2014 3 z 5

Asi mám ráda malinko něco jiného ... rozhovory s mrtvými příbuznými ... to prostě není pro mě. Asi jsem čekala něco jiného :-)

adicek8
04.03.2014 5 z 5

Skvělý thriller! Úplně jsem se do toho zažral. Často jsem při čtení jen zíral s otevřenou pusou a mrazilo mě v zádech. Bál jsem se, aby to autor nepokazil nepovedeným koncem, ale nestalo se tak. Kniha na mě udělala celkově opravdu hodně silný dojem, nemám co vytknout :-)

Na Katzenbacha jsem narazil víceméně náhodou před několika lety, přečetl jsem tehdy od něj všechny romány, které byly k dispozici. Všechny si držely dost nadstandartní úroveň, ale "Co bude dál?" je možná ještě všechny o chlup překonalo.

Moňa69
13.02.2014 4 z 5

Tak já jsem spokojená, Katzenbach mě pořád baví, ačkoli svůj počin Vražedné alibi už asi nepřekoná. Příběh Co bude dál je sice už stokrát omílaný, ale myslím, že Katzenbach se stoprvního omletí zhostil schopně. Nebyla jsem tak napjatá jako u jiných typů detektivek, ale kniha mě vtáhla a zajímalo mě, co se bude dít na další stránce.

Jen takový malý off topic: co je to za nešvar současných autorů, že hlavní oběť je vždycky nakonec zachráněna? Amerika? Všichni šťastní?:) To nemůžou prostě nechat někoho umřít?

guru
28.01.2014 4 z 5

Opäť prepracovaný dej aj obohatený o nejaké zaujímavosti, ako už je u Katzenbacha zvykom, ale predsa len sa začína už trochu príliš opakovať v motívoch.