Splynutí

Splynutí https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217698/mid_splynuti-217698.jpg 4 152 30

Čistý série

Být Čistý znamená být chráněný v ráji, který nese jméno Dóm. Partridge však unikl do vnějšího světa, do světa mimo Dóm, kde se mezi kouřem a popelem snaží přežít "nešťastníci". A Čistí se s jeho únikem nehodlají smířit. pod vedením Partridgeova otce terorizují těmi nejhoršími možnými způsoby nešťastníky, aby clapce získali zpět pod "ochranné" klenby Dómu. Po Partridgeově boku však stojí skupinka těch nejstatečnějších, kteří se rozhodli moc Dómu zlomit: bojovnice Lyda, revolucionář Bradwell, strážce El Capitan a Pressia, mladá žena, spojená s Partridgem tajemnou minulostí. Před dávným časem jisté zhoubné síly zosnovaly plán, který má přivést Zemi k definitivní záhubě. A pouze Partridge a Pressia dokáží hrozící zkázu zastavit. Partridge musí kvůli záchraně milionů životů riskovat návrat do Dómu a vystavit se tam nesmírnému nebezpečí. A Pressia, vyzbrojena pouze mysteriózní Černou skříňkou obsahující několik záhadných nápověd, se musí vydat na pouť až na samý konec světa. Pressia a Bradwell se usilovně snaží poskládat dohromady záhadné střípky nápovědy ještě z časů před Explozemi. Doufají, že když uspějí, podaří se jim vyléčit nešťastníky a osvobodit je jednou provždy od útlaku Dómu. Pokud se oběma mladým lidem podaří splnit nadlidsky těžké úkoly, svět bude zachráněn. Když ale neuspějí, lidstvo bude muset zaplatit cenu nejvyšší...... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Fuse , 2013

markuc
12.07.2015 3 z 5

takova utopisticko-romanticka scifi, ale na me moc malo scifi a zbytecne hodne romantiky
(pozn. prvni dil jsem necetl a treti asi cist nebudu)

greetchen
15.06.2015 3 z 5

Jednička "Čistý" mě navnadila, i když měla své mouchy. Dvojka "Splynutí" měla hodně kostrbatý začátek, měla jsem co dělat, abych ji neodložila, ke knize jsem se vracela vždy jen na pár stran, ale nakonec mě znovu uchvátila. Příběh využívá celkem dost klišé dystopické literatury (nevraživost mezi čistými a splynulými; dohled velkého bratra alias Dómu; romance hlavních hrdinů; snaha o převzetí moci apod.), přesto nabízí i jisté plusy, zejména úchvatnou představivost autorky. Někdy jsem se musela při čtění zastavit a vizualizovat si popsaný děj, scenérii, splynutí jednotlivých postav... Na třetí díl se i přes průměrné hodnocení dosavadních dílů těším.

Petra28
28.05.2015 4 z 5

Začátek byl takový rozpačitý. Jako by nešlo pořádně navázat na první díl.
Dál už to bylo fajn ... stejný pocit "odtaživosti" jako v prvním díle mám stále. Nedokážu si představit splynutí a následné fungování. To rozum odmítá.
Určitě přečtu i třetí díl .. jsem zvědavá na rozuzlení.

ivzu77
10.05.2015 4 z 5

Druhý díl trilogie Čistý mne opět zatáhnul do děje, knihu jsem četla s nadšením, byla jsem zvědavá na vyvíjející se vztahy Pressii s Bradwelem a Partridge s Lydou. A jsem zvědavá na to, kdo koho "bude zachraňovat" a kdo se pro koho obětuje. Jsem zvědavá na poslední díl, který má vyjít v 7/15.

Mishak
10.05.2015 5 z 5

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY! MOC SE ZA NĚ OMLOUVÁM!!!

Stejně jako první díl „Čistý“, tak i tenhle druhý byl velmi… jak to jen říct… nacpaný informacemi, akcí a dalšími věcmi. Další velmi složitá, ale skvělá kniha, která v každým musí probudit cit, slzy, občas bohužel i zhnusení a přemýšlení nad tím, co se světem v budoucnu můžeme udělat a kam až své životy můžeme dovést… Možná dokonce i ke katastrofě, která postihne celý svět. Jen za tuhle katastrofu, jak jsem pochopila a doufám, že správně, může pouze jedna jediná osoba sedící (no, sedící…) pěkně v Dómu s pomalou degenerací buněk ve svém mozku. Je dost smutné, že by zlo jedné osoby dokázalo takto zničit svět…

Je pravda, že jsem po druhém dílu sáhla po delším čase po přečtení toho prvního. Chtěla jsem ho vstřebat a proložit jinou knihou. Teď si říkám, že jsem měla začít ihned s druhým dílem, protože se mi hodně informací z hlavy vypařilo a trvá mi déle, než si vše spojím do souvislostí a než si vzpomenu na děj prvního dílu. V těchto knihách je hold spousta informací, které můj mozek nedokáže udržet dlouho uvnitř… A když už si myslím, že to začínám chápat a že vím, co mají v plánu, vždy mě něco přesvědčí o opaku – že nevím vůbec nic a všechno je vlastně úplně jinak a kolikrát za tohle může jen jedna nová informace… DOKONALÉ!!!! =)

Musím uznat, že druhý díl se mi líbil mnohem víc než první… Třeba je to tím, že jsem si nemusela lámat hlavu s představou splynutí a rozbořeného světa… Vzala jsem knihu a začetla se bez problémů, protože už jsem jednou tuhle cestu podstoupila, tak už mi nepřišla tak nová =) Za mě určitě 5 hvězdiček!!!!!

Nějak nemůžu pořádně ani popsat svoje pocity z knihy, protože jsem se z ní ještě nedokázala vzpamatovat… Musí stačit to, co jsem již napsala =) PROTOŽE TEN KONEC JE PROSTĚ NEUVĚŘITELNÝ!!!! A série je pro mě prostě DOKONALÁ!!!

Maragad
28.03.2015 5 z 5

Splynutí je opět velmi neobvyklou knihou s originálním a šokujícím příběhem, který by dokázal probudit emoce snad i v kusu ledu. Chvílemi si čtenář může připadat jak na horské dráze, kdy lásku hned střídá pocit nenávisti a naději pocit bezmoci. Ani konec všechny otázky nezodpoví a pro většinu jistě bude k vzteku, protože zůstává otevřený. Nezbývá než doufat, že závěrečný díl Oheň vydá nakladatelství Jota co nejdříve.

--nora--
23.03.2015

Skvělý.
Ta kniha je strašně hutná a...
Je to TAK nereálné až si to nedokážu představit ale i stejně možné že se to stane. Kdo ví.
Moc nemám řada Partrige protože on se do Dómu CHTĚL vrátit a to se mi nelíbí.
Kdo by chtěl žít v umělém ne svobodném světě když hned za zdmi je sice ne nejlepší svět ale je skutečný a svobodný a můžeš tam žít .
Nebo vy snad chcete žít v kleci?

vikimi
17.03.2015 2 z 5

Knížku jsem spíš prolistovala, jsem zvědavá, jak to autorka hodlá dotáhnout do konce. Nedokážu odložit knížku, aniž bych věděla, jak dopadne, takže proto, jsem u ní ještě zůstala.
Celé mi to přijde tak nepředstavitelné, prostě tomu nevěřím.
Pressia na mě ale působí odhodlaně a silně. Bradwellovi ptáci v zádech se mi líbí, i když je to pro mě - opět - hodně těžko představitelné. No a El Captain nebo jak se to individuum jmenuje, mi evokuje muže středního věku, takže mě vývoj této postavy hodně překvapilo. Prostě mi přijde jako její otec, ale to je asi tím, že ten příběh moc nepobírám. No a jeho bratr. To už pro mě přestává být vtipné, jak to všechno papouškuje.
Za mě jen 2 hvězdičky, hodně slabé, hodně nepřehledné a špatně vykreslené/popsané.

JanaDor
22.02.2015 5 z 5

Druhý díl se série Čistý je úžasný. Při čtení jsem se cítila jako můra, která je přitahována za světlem. Světlo ji spálí a přesto za ním letí. Já jsem věděla již z prvního dílu, že je zde vytvořen neuvěřitelně skutečný svět po katastrofě z explozí. Vše je vylíčeno tak detailně a opravdově - kolem je strach a smrt. Až jsem v tom hrůzném bytí našla krásu. Krásu lidí, kteří chtějí přežít a chtějí pomoci. Tak jsem můra, která má ráda pozitivní svět, ale přesto ji neskutečně přitahoval tento katastrofický. Místo spálení jsem se dočkala světla naděje, které tato kniha vysílá jako poselství.
Opět je to velmi čtivé. Se zatajeným dechem jsem čekala, jak to dopadne. Někdy jsem se ve čtení zastavila a uvažovala s obdivem, jak je to dokonale vymyšleno a promyšleno. Jedno mínus tu pro mě je a to v otevřeném konci. Já chci opravdu moc, moc, moc vědět, jak to dopadne. Ale musím si počkat na závěrečný díl. Aspoň doufám, že to bude brzy. Jsem přesvědčena, až budu mít všechny díly, že si to přečtu ještě jednou a to najednou. Celkově je to fascinující příběh s ponaučením o fanaticích, kteří chtějí ovládnout svět a být nesmrtelní.

sofinka4264
02.02.2015 5 z 5

Druhý díl je ještě lepší než první. Víc jsem se asi bavila v druhé části knihy, ale ani první část nenudila. Nejvíc se mi líbil konec. Nemůžu se dočkat 3. dílu (Oheň). Každý večer si teď čtu části ze Splynutí a nemůžu se nabažit. Miluju tu knihu! ♥