Cikánské pohádky

Cikánské pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83039/bmid_cikanske-pohadky-SCz-83039.jpg 4 13 7

Soubor příběhů šířených dosud jen ústní tradicí, jejichž hrdiny jsou stateční bojovníci, siláci, dobromyslní chasníci i bytosti nadpřirozené - duchové, strašidla, obři a draci. Společným znakem všech pohádek je láska k volnému a nespoutanému životu v přírodě, touha po svobodě a nezávislosti a především pak láska k dětem. Jsou naplněny bohatou básnickou obrazotvorností i originální formou cikánského humoru, z nichž mnohé nám budou připadat známé.... celý text

666Jitka
10.04.2021 4 z 5

Jsem moc ráda, že jsem tuto knihu díky DK objevila a sehnala. Velmi ráda jsem si cikánské pohádky přečetla a moc se mi líbily. Zamlouvá se mi, že je v těchto pohádkách otevřeně řečeno, že jsou cikáni mimo jiné vlastnosti, také leniví a vyčůraní. Vlastním vydání z roku 1959 a mám pocit, že dnes by to už cenzurou a pod neustálým dozorem nad tím, co je a není korektní a přípustné, jak "správně věci nazývat" a co si "správně" myslet, neprošlo :-( O to víc jsem ráda, že knihu mám v této verzi.

Kluvo
05.12.2019 4 z 5

Veľmi pekná kniha - aj ilustráciami aj obsahom. Ako bonus sa čitateľ dozvie, odkiaľ sa tu vzali draci a prečo majú viac hláv. Len škoda, že tie rozprávky sú len dve + kratučký opis stvorenia sveta na úvod.

Vidlička
03.01.2018 4 z 5

Málokdy jsme se s bráchou u něčeho báli, jako u téhle knížky!!! Krásně strašidelné, nezvyklé a neokoukané pohádky.

uhoř49
18.06.2017 4 z 5

Tak tahle kniha to je fakt masakr,dokonce je tam i napsáno,,Pro dospívající mládež a dospělé,,Poviná četba pro všechny cikány a samozřejmě i bílý.

MP17
05.02.2015 5 z 5

Originální a zábavné pohádky. Patřičně drsné a strašidelné, žádná idylka, i když tady vítězí na konci vždy dobro, jako v jiných pohádkách, není to zadarmo a bez obětí.

eda1130
28.10.2014

Jako kluk ve třetí třídě jsem pod stromeček dostal knihu " Cikánské pohádky ". Měl jsem tuto knihu moc rád. Nosil jsem jí i do školy. Jednou mě poprosila paní učitelka ze 3.B, zda bych jí tu knihu nepůjčil. Od té doby jsem tu knihu neviděl. Paní učitelka mi jí už nevrátila. Řekla mi, že si ode mě nic nepůjčila.
Moc mě mrzí, že jsem o tuto knihu přišel.

vitavita
12.03.2012