Chata ve Švýcarsku

Chata ve Švýcarsku
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474966/bmid_chata-ve-svycarsku-zsb-474966.jpg 4 1664 1664

Zabalte si kufry a vypravte se k zasněženým vrcholkům švýcarských Alp. Je načase si užít výhled do krásné krajiny a vychutnat si přitom sametovou horkou čokoládu, výborné sýry a úžasnou romantiku. Mina věří, že šálek horké čokolády dokáže vyřešit všechny trable. A právě to teď potřebuje. Má za sebou totiž pořádný trapas – její poslední milostná eskapáda se stala okamžitým hitem internetu. Se sbalenými kufry a jasným cílem dát si do pořádku život se Mina rozhodne utopit svůj žal v té nejlepší horké čokoládě na světě. A Mina moc dobře ví, kde ji najít – v útulné chatě své kmotry, která se nachází ve Švýcarsku. Plán je jednoduchý: litry čokolády, žádní muži. Tedy jen do chvíle, než ho zkomplikuje neznámý krasavec, který Mině zkříží cestu ve vlaku do Alp…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Swiss Ski Chalet , 2021

Jenny3
03.10.2021 4 z 5

Takový zlatý střed, kniha se hezky četla, ale nekonalo se nic, co by mě vyloženě uchvátilo. Děj se odehrával převážně na chatě a na sněhu, což je logické, ale jako by tomu něco chybělo. Zase chápu, že autorka už těžko vybombí něco super nového, ale minulé díly byly o trochu lepší. Celkově jsem si během knihy říkala, že se asi víc těším na Domek v Irsku, asi proto, že mi z obou sester víc sedí klidnější povaha Hannah než tady střeštěná Mína. Tak uvidíme, co přinese další díl :)

Medvědářka
03.10.2021 5 z 5

U Cosmopolisu vyšla další kniha oblíbené autorky Julie Caplinové z její řady Romantické útěky. Tentokrát nás zavede do zasněženého Švýcarska a díky její hlavní hrdince Míně poznáme nejen krásu Alp, ale dozvíme si i něco o čokoládě a celkově o téhle nádherné zemi.

Mína odjíždí z Anglie potom, co se její milostný život zhroutil. Rozhodne se změnit působiště a tak jede za svou kmotrou do dalekého Švýcarska s nadějí, že najde svůj opravdový smysl života. K tomu ji popohání její touha se dozvědět i něco o čokoládě, kterou je Švýcarsko proslavené.

Už na začátku její cesty ale narazí ve vlaku na záhadného cizince, který jí padne hned do noty a o kterém si myslí, že se nikdy neuvidí. Hlavně po tom úžasném polibku, kterým se rozloučí. Možná je zase svede dohromady osud, ale možná se vidí naposledy a proč si to tedy neužít. Zvlášť, když je Luke takový krasavec a přesně ten typ muže, kterého by za žádných okolností nechtěla mít po svém boku. Je příliš jako ona a to by přeci nedělalo dobrotu v ničem...

Caplinová nám opět servíruje svou dávku pohodové romantiky, ale hlavně úžasnou cestu po krásách další země, kde se její příběh odehrává. Já se úplně viděla na svazích při sjezdu na lyžích i na běžkách ve sněhu jako naše Mína. Viděla krásu Alp za oknem vlaku a těšila se z každého popisu téhle země.

Chuť na čokoládu jsem dostala pokaždé, když na ní přišla řeč a i na další dorty, které se v knize popisovaly. Člověk měl hned chuť vše ochutnat, přivonět si k pokrmům a nebo se jen kochat pohledem.

Hlavní hrdinka a i ti ostatní jsem si zamilovala na první dobrou. Jak se postupně odkrýval jejich osud, tu mi byl někdo víc sympatičtější, tu méně, ale to je při čtení normální.

Knihu jako takovou hodnotím velmi vysoko a řadím jí mezi své oblíbené příběhy hned po Kavárně v Kodani, Čajovně v Tokiu nebo Cukrárně v Paříži, což jsou mé nejoblíbenější z téhle série.

Moc se těším i na ten další, který nás zavede do Irska, kde se opět setkáme s některými postavami z téhle knihy - doufám.

klodnerovic
02.10.2021 4 z 5

Prima oddechovka. Stejně jako předchozí díly série. Jistému schematizmu navzdory. Ale co!? Proto po romantických útěcích saháme, ne? Protože víme, čeho se nám od nich dostane. A že reálie o dané zemi mají lehce navrch nad příběhem hlavních hrdinů? O to autorce asi šlo. Teda soudě dle jejího životopisu.

ferdada
02.10.2021 3 z 5

Sedmý díl série používá stejný scénář jako díly předešlé, mění se jen kulisy. Kniha dobrá pro ty, kteří MUSÍ číst, ale potřebují vypnout, odpočívat. Tak jsem ji použila i já. Řekla bych, že pro čtenáře rozhodně nenásilné maličké seznámení se švýcarskou čokoládou - a, ano, vybavily se mi de facto shodné příjemné vzpomínky na naši výpravu za čokoládou a sýry do švýcarských destinací. Přidaný recept knihu mile uzavírá, čímž se také vyhneme podrobnému vypisování, jak to všechno dopadlo, a že šťastně. :-)

knihomolkaJani
01.10.2021 4 z 5

Opět velmi hezký román! Jen mi zde trochu chyběla chemie mezi hlavními hrdiny. Jako celek je ale kniha velmi čtivá..

Barussat
28.09.2021 5 z 5

Ne všechny knihy vám nutně musí změnit život. Knihy od Julie Caplin se vám sice nutně do života nezapíší, ale i tak stojí za to. Jedná se o oddychové, lehké čtení, u kterého vypnete, pobavíte se, možná i trochu dojmete a třeba i trochu rozněžníte. Zkrátka ideální příběhy na dovolenou nebo na dlouhé podzimní večery, které teď začínají. Já její knihy zbožňuju, nechala jsem se unášet krásnou švýcarskou krajinou, nadchl mě recept a hned mám touhu koupit si letenky a do Švýcarska vyrazit. Ostatně takhle to mám u jejích knih neustále. Moc doporučuju :)

Kudík
27.09.2021 4 z 5

(SPOILER) Tato série se mi libí, protože se zde nalézají zajímavé tipy na kulinářské zážitky nebo výlety. V tomto, již sedmém díle, cestujeme s Minou do Švýcarska, kde popisy zasněžených vrcholků Alp, vlakových souprav (v životní i N velikosti), anebo rozličných příchutí čokolády, jsou přímo pohlazením pro duši. Přesto mi tento díl přijde v rámci vztahu hl. hrdinů z celých RU jako nejslabší. I když jsou Mina a Luke oba dva velmi sympatičtí, tak mi zde chybělo něco víc. A také jsem po celkem rychlém konci postrádala závěrečný epilog. Místo epilogu je zde recept na Basilejský Kirschenbrottorte z autorkou doporučené helvetickitchen. Možná bude více informací o vztahu a kavárně v následujícím díle s Mininou sestrou Hannah.

EmillyT
26.09.2021 4 z 5

Krásné odpočinkové čtení. Romantické útěky jsem si oblíbila již při čtení 1.dílu. Líbí se mi styl, jakým autorka píše. Čtení ve mě probouzí cestovatelského ducha. Už se těším až vyjde další díl.

Karin94
25.09.2021 5 z 5

"Oheň v krbu a zasněžené vrcholky hor za oknem"

Séria od Julie Caplin ma dokázala vždy pri každej jednej časti neskutočne prekvapiť. Akoby každá časť bola od niekoho iného. Jedna časť bola len skoro o samom jedle, druhá viacmenej o láske, tretia iba o istom štáte a pod., ale predsa nikdy nesklamala. Štýl písania ma naozaj veľmi dobrý. Páči sa mi, ako všetko píše jednoducho aby čitateľ všetkému rozumel, a nevynechá absolútne nič, čo by mohlo samotného čitateľa zmiasť. A to nehovorím o tom, ako píše knihy neskutočne náučne, že sa dokážete naučiť veľmi veľa o samotných krajinách. A nebolo to len pri tejto časti, ale pri každej jednej a toto celé sa mi páči na tom najviac. Ja ani tak neriešim to jedlo a tú romantiku ako samotné štáty pri ktorých sa naozaj veľa naučíte, ak teda neviete o tých štátov absolútne nič. Ano, viem, že toto som už v predchádzajúcich recenziach spomínala, ale jednoducho naozaj som za niečo také vďačná, lebo sa to nevidí len pri hocijakej knihe, kde máte vlastne všetko. Takže ak mám byť úprimná, táto séria mi bude naozaj veľmi chýbať. Skoro všetky postavy, ktoré boli spomenuté, či už v tejto časti, alebo v predchádzajúcich mi boli sympatické a ja veľmi chcem poďakovať za možnosť, že som si to mohla vyskúšať, ale hlavne prečítať. A ďakujem samozrejme aj autorke, že takéto príbehy vymyslela, či už s peknou tematikou, s chutnými dobrotami, úžasnými štátmi, so sympatickými postavami.

"Život je moc krátký na to, aby se člověk nesnažil"

Táto časť bola písaná o hlavnej hrdinke Mine, ktorú som na začiatku úplne ľutovala, pretože to začalo poriadnym trapasom a sklamaním zároveň a určite ani jedna z žien by nechcela zažiť jej situáciu.
Ale naopak jej postava a hlavne jej povaha mi sadla asi zo všetkých najviac, pretože sa mi páčilo ako sa chovala a veľakrát som v nej našla samú seba. Ostatné postavy boli pre mňa fajn, aj keď niektoré boli len krátko spomenuté. Postava Kristiana, tak toho chudáka si dokážem predstaviť v nejakom seriály, kde bude hrať to najhlúpejšie nemehlo na svete Najväčšie zlatíčko bol samozrejme Luke, ktorý samozrejme ako inak bol stelesnením dokonalosti. A druhým mojím zlatíčkom bola Minina kmotra Amélia, pri ktorej sa mi nepáčila iba jej povaha a ona sama, ale aj jej názory, a aký postoj mala ku všetkému. Vlastne v tejto časti mi nebol nikto nesympatický, až na Sarah, ale tá sa tam objavovala len zriedka a panovačná bola len na začiatku, potom sa našťastie ako tak znormalizovala. Keď sú úžasné postavy, hneď sa to lepšie číta

"Člověk bude spíš litovat věcí, které neudělal, než těch, které udělal"

Čo sa týka knihy, tak v tejto časti som musela dosť dlhú dobu premýšľať, že kedy sa hlavná hrdinka Mina dostane do Švajčiarska, keďže predchádzajúce časti boli písané trochu urýchlené a práve tejto časti som sa obávala, že o čom to vlastne bude a či vlastne čítam správnu knihu, keď to autorke dlhšiu dobu trvalo, kým preniesla hlavnú hrdinku do Švajčiarska keď sa tak už konečne stalo, tak prišlo také bum, na ktoré som pozerala, že prosím? Prečo to autorka takto nereálne napísala a vôbec, čo ju to preboha napadlo? Ale veď okej. Je to len čisto môj názor, a ostatným to bude akurát tak jedno a nebudú to vôbec riešiť.
Keď l už prišla tá časť, kedy sa Mina s Lukeom zoznámili, tak mi vadila jedna vec, ktorú autorka písala skoro do každej kapitoly. Raz, dvakrát pre objasnenie čitateľovi to bohate stačí, ale skoro pri každej kapitole?
Kniha ako taká sa čítala naozaj veľmi rýchlo, lebo bola naozaj vynikajúca. Koniec bol taký, aký býval aj pri predchádzajúcich častiach - prekvapivý a predvídateľný.
A úplny záver knihy? Nepoviem. Nechajte sa prekvapiť.

Aj keď kniha má trocha svoje muchy, ako to napísala autorka si nemyslím, že by si kniha nezaslúžia plný počet bodov. Bol to naozaj nádherný príbeh ako aj celá séria a ja ju iba s radosťou všetkým a hlavne romantickým dušiam odporúčam :)

Ellinek
24.09.2021 3 z 5

I když mám doma celou sérii, až s tímto dílem jsem se rozhoupala k tomu, abych konečně začala. Momentálně jsem potřebovala něco oddechového, co by mi přesně padlo do noty, a situace Miny a její totální životní převrat byl přesně to pravé. Příběh je to určitě hezký, provoněný čokoládou, ale i tak to není něco, z čeho bych padla na zadek. Vím, že to ani takové být nemá, ale znám i jiné oddechovky, po kterých sáhnu raději.

Na mě autorka používá zbytečně moc popisů prostředí, ale to je o vkusu člověka. Zato jídlo jsem si vážně užila, i když se mi často zdálo, že postavy mluví jako tištěné kuchařky, možná jako stroje. Ale i tak jsem si je zamilovala - Minu pro její spontánnost, kterou bych taky chtěla oplývat, Luka za jeho skvělý přístup k životu, který bych si taky ráda půjčila a Mininu sestru za to, že je jako já. :D

Zasněžené Švýcarsko provoněné čokoládou a dorty je určitě skvělá destinace, do které by se měl čtenář s touto autorkou vydat. Já ale nedočkavě vyhlížím další díl, protože Hannah, Connor a Irsko, to je prostě kombinace, na kterou jsem celý život čekala!

Andy0892
23.09.2021 3 z 5

Začalo to Kavárnou v Kodani, která se mi moc líbila. Jednoduché oddechové čtení, které potěší mlsouny i vášnivé cestovatele. A tak to pokračovalo dál a dál a dál...
Už Čajovna v Tokiu u mě mírně pokulhávala a i tady mi přišlo jako bych četla jeden a ten samý příběh, jen s jiným jmény hlavních hrdinů. Neříkám, že je na tom něco špatně, kniha si určitě vaši pozornost zaslouží, ale možná je těch dílů prostě moc. Nicméně všechny knihy od Julie jsou oddechovým čtením pro dlouhé lenivé dny na pláži, nebo deštivá podzimní odpoledne. Můžete je číst každou zvlášť i jako serii. A jako bonus mají vždy krásnou obálku... Přeji tedy příjemné čtení :)

bookbug_cz
22.09.2021 4 z 5

Romantické útěky jsou vždy dobrou volbou, pokud máte čtecí krizi, necítíte se dobře, máte depku. Jemné, lehké čtivo vám vykouzlí nejeden úsměv na tváři a pohladí na duši. Julie Caplin to zkrátka umí. Nenucené vyprávění dostane každého čtenáře romantických příběhů. Tentokrát nás autorka vezme na výlet k zasněženým vrcholkům švýcarských Alp, kde kmotra hlavní hrdiny Miny provozuje malebný rodinný penzion. Mina utíká z Anglie po nepříjemném
a trapném rozchodu se svým přítelem Simonem a doufá, že díky chvílím, které bude mít sama pro sebe, zjistí, kam se chce v životě ubírat a co vlastně od života chce! Je to holka velice impulzivní, dlouho nepřemýšlí nad tím, co udělá, rychleji jedná, než myslí. A to se snaží změnit. Tady jsem si říkala, jestli to není ale špatně. Měnit se jen kvůli tomu, že se nám někdo snaží vtlouct do hlavy, že to, jací jsme, je hrozné? Mina je ale spontánní a energická, takže není žádné překvapení, že už v samotném vlaku do švýcarské vesničky potkává okouzlujícího Luka, se kterým si rozumí hned na první dobrou. Je zábavný, výřečný a jsou oba na tejné vlně. A jelikož je Mina taková, jaká je, před jeho odchodem z vlaku se políbí. Myslí si, že polibek s někým, koho už neuvidí, není nic špatného, ale osud má někdy zvrácený smysl pro humor. Luka později potkává v penzionu své kmotry a tráví spolu dlouhé chvíle. Ať už v penzionu nebo na svahu, na kterém zrovna Mina předvádí zajímavé kreace při běžkování nebo snowboardingu. Jak už jsme u této autorky zvyklí, popisuje detailně nejen prostředí daného místa, ale v tomto případě i celý penzion, jak funguje, jaké jídlo se podává, hodně zabíhá do tajů pečení dortů a jiných kouzelných zákusků. Pro někoho jako já, který sladké nemá příliš rádo, bylo těch popisů trochu moc. A nejen jídla, ale i prostředí. Tentokrát mi přišlo, že ta romantická linka byla mírně upozaděna. Luka jsem si zamilovala, ale mé kritické srdce úplně nevěřila jeho lásce od první minuty, mám radši trochu víc dramat, zvratů, lásku spíše na třetí pohled než na první.

Každopádně jsem při čtení dostala mega chuť na horkou čokoládu a sýry.

Už teď se neskutečně těším na Domek v Irsku, který vyjde příště a hrdinkou bude Minina sestra Hannah.

nada3314
21.09.2021 5 z 5

Vždy netrpělivě čekám na další romantický útěk… A po každém přečtení dalšího příběhu označuji tu aktuální jako nejlepší knihu ze série :-) A tady tomu nebylo jinak :-))Julie Caplin má dar, umí dokonale popsat okolí a zemi ve které se příběh odehrává. Tady to bylo Švýcarsko, po přečtení knihy mám chuť si sbalit batůžek a rozjet se do malebné vesničky plné sněhu romantiky a čokolády….

I když se příběh odehrává v zimě plné sněhu, lyžování a jiných radovánek... vůbec mi nevadilo, že u nás je právě teď babí léto a těšila jsem se z každé stránky. Tyto knihy jsou opravdu pohlazení po duši, nic neřeším jen vezmu knihu - čtu a čtu a příběh si užívám… Mina je sympatická postava, moc jsem ji ve všem co udělala fandila a přála ji Happy end… Tyhle knihy jsou prostě sázka na jistotu, dostanete co od nich očekáváte. Nechybí romantika, krásně vykreslené prostředí té dané země a vždycky ještě nějakou tu třešničku na dortu nakonec… a tady doslova, protože v knize najdete plno dortíků až se Vám budou sbíhat sliny...né jednou jsem si musela něčeho sladkého při čtení uzobnout ;-)

Už teď se nemůžu dočkat další autorčiny knihy DOMEK V IRSKU - hlavní hrdinkou v ní bude sestra Míny naši hrdinky z této knihy a to Hanah…

julka4940
20.09.2021 5 z 5

Som rada, že konečne vyšla autorkina ďalšia kniha :) ako bolo síce písané v komentári o pár riadkov nižšie, kostra kníh je rovnaká, ale stále je sa na čo tešiť :) Julie opäť popísala krajinu tak super, že sa už neviem dočkať zimy a snehu :D (ak pravda nejaký bude) a pri čítaní knihy je úplne jedno, či ste sa práve naobedovali, ste proste hladní aj tak z tých dokonalých popisov koláčov a núti vás to niečo upiecť :D aspoň na mňa to tak účinkovalo :D

Raada
20.09.2021 5 z 5

Velmi příjemná oddychovka, ostatně jako všechny knihy této autorky. Dějově nepřekvapí, kostra všech knih autorky je v zásadě stejná, to, co se mi líbí jsou popisy míst a atmosféra, kterou knihy navozují. Hned bych se tam vydala :)

Banni37
18.09.2021 5 z 5

Další vřelé objetí z pera Julie, další místo, které bych chtěla navštívit, i když už při čtení jsem měla pocit, jako kdybych tam už byla.

,,Dějí se i špatné věci, ale člověk se tím nesmí nechat poznamenat. Nemůžeme je zastavit, ale můžeme si vybrat, jak na ně budeme reagovat. Můžeme si vybrat být pozitivní, nebo negativní, šťastní, nebo smutní, vzteklí, nebo klidní. Nikdo z nás nemůže ovlivnit to, co nám život postaví do cesty, ale pokud se k tomu postavíme pozitivně, budou naše životy o moc lepší.” Luke

lusitta05
16.09.2021 4 z 5

Taká pohodová romantika,kde človek príjemne strávi chvíle čítaním a dočká sa dobrého konca. Som spokojná.

cerna7151
16.09.2021 4 z 5

Další krásná kniha z pera této spisovatelky... Hned bych se do Švýcarska rozjela :)

Kešu1981
16.09.2021 4 z 5

...všechny knihy od Julie by se měly začít prodávat spolu s kapesním průvodcem dané země v každé cestovce. Hádám, že by tím byl nadšený nejeden gurmán turista s chutí po dobrodružství :o)

Danago
16.09.2021 4 z 5

Opět velice příjemná oddechovka. Autorka si drží sice stále stejnou osnovu, ale přesto má každá kniha svůj jedinečný příběh a hlavně pokaždé vás vezme do jiné země a tu vám představí , jak cestovatelsky tak kulinářsky. Švýcarsko je úžasná země, ale já ji znám jen v létě . Knížka přináší zimní pohádkovou krajinu, zimní sporty, posezení v příjemném hotýlku u čokolády a hlavně příběh Miny . Určitě ideální knížka na blížící se chladné dny.