Chata ve Švýcarsku

Chata ve Švýcarsku
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474966/bmid_chata-ve-svycarsku-zsb-474966.jpg 4 1661 1661

Zabalte si kufry a vypravte se k zasněženým vrcholkům švýcarských Alp. Je načase si užít výhled do krásné krajiny a vychutnat si přitom sametovou horkou čokoládu, výborné sýry a úžasnou romantiku. Mina věří, že šálek horké čokolády dokáže vyřešit všechny trable. A právě to teď potřebuje. Má za sebou totiž pořádný trapas – její poslední milostná eskapáda se stala okamžitým hitem internetu. Se sbalenými kufry a jasným cílem dát si do pořádku život se Mina rozhodne utopit svůj žal v té nejlepší horké čokoládě na světě. A Mina moc dobře ví, kde ji najít – v útulné chatě své kmotry, která se nachází ve Švýcarsku. Plán je jednoduchý: litry čokolády, žádní muži. Tedy jen do chvíle, než ho zkomplikuje neznámý krasavec, který Mině zkříží cestu ve vlaku do Alp…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Swiss Ski Chalet , 2021

zandu
29.12.2021

Nedočteno. Nešlo to. Nemohla jsem se začíst. Četla jsem postupně všechny (samozřejmě s pauzami, protože hned za sebou bych tyto slaďárny fakt nedala). A nejlepší byla dle mého názoru hned ta první - Kavárna v Kodani. Pak se mi líbila v tomto pořadí Čajovna, Pláž, Pekárna. A Cukrárna a Hotýlek mě také moc nebavily, ale alespoň jsem je dočetla. I když Hotýlek po polovině jen tak letem světem. Další díl těchto romantických útěků si už nechám nejspíš ujít.

janyska13
28.12.2021 4 z 5

Švýcarsko. Vesnice Gruyéres se sýrárnou a čokoládovna Maison Cailer v Brocu. To mě v celé knize uchvátilo a připomnělo, jak se mi tam líbilo, jak úžasný sýr tam dělají a jak dokonalou čokoládu jsem tam ochutnala. Kniha se četla lehce, bohužel jsem jen měla čtecí krizi, takže jsem ji četla dlouho. Ale nebylo to tím, že by se mi nelíbila. Líbila se mi, i příběh Miny, hlavní hrdinky této knihy. Její situace, její rozhodování a celková atmosféra knihy.

dagmar7365
28.12.2021 4 z 5

Oddychové čtení na dovolenou nebo když chcete jen tak relaxovat. Žádná velká dramata, nečekané události nebo překvapivé konce. Milá romantika, která zcela naplňuje své žánrové zařazení.

vera5841
28.12.2021 4 z 5

Z mého pohledu zatím nejslabší kniha v sérii. Její děj se odehrává v zasněžených horách a Mininy zájmy zase okolo čokolády a ani jedno z toho není nic, co bych vyhledávala - takže to bude možná problém u mě :D . U Luka jsem byla celou dobu zvědavá na to jaké má tajemství, ale závěr mě příliš neuspokojil. Přesto je to příjemné oddechové čtení, tak jak jsme od Julie zvyklí.

Klára16
27.12.2021 3 z 5

Já tak nějak nevím, jaký vlastně mám názor na tuto knihu. Na jednu stranu to byla přesně taková odpočinková kniha, jakou jsem očekávala. (Od autorky mám už předchozí dvě knihy) Jenže na druhou stranu je to pořád to samé dokola a děsně předvídatelné. Škoda, kdyby to autorka pojala trochu jinak, mohla to být parádní kniha. Ještě když se jedná o tak nádhernou zemi. :)

JessieEx
27.12.2021 3 z 5

3,5*
Chata ve Švýcarsku byla pro mě asi největším zklamáním od Julie Caplin. Já od ní nečekám zázraky, je to čtení pro nenáročné, ale Chata mě ani moc nebavila :/
Jo, prostředí bylo super, jídlo (+ receptík na konci, to je pecka), pití, lyžování, vlaky, čokoláda...ale to je asi tak vše.

Příběh samotný měl sice trochu jiný vývoj, než ostatní autorčiny knihy (hlavně romantická linka), ale i tak to knihu nezachránilo. Love story byla děsně "insta" (instantní), já sice věřím v lásku na první pohled, romantický polibek při prvním setkání, dokáže to zahrát na moji romantickou strunu, ale tady jsem to hlavním hrdinům nevěřila, bohužel.

Taky mi vadilo, že jsem si nedokázala představit samotnou chatu. Jak vypadá zvenku, zevnitř, soukromé bydlení kmotry atd. Autorka to moc nedokázala popsat a to mě mrzí.

Celkově mě mrzí, že kniha nenaplnila má očekávání, už kvůli té přenádherné obálce. Tak nějak mám pocit, že čím víc knih jsem od Julie přečetla, tím slabší dojem na mě dělají, a proto si teď chci přečíst nějakou její starší knihu a budu doufat, že ten pocit vyvrátí.

Nevr
26.12.2021 4 z 5

Moc se mi líbí ten nápad zasadit román pokaždé do jiné země a přiblížit ji - už jen kvůli tomu bych tyhle knihy hodnotila pozitivně. Ale popravdě mě tenhle Švýcarský díl úplně nevtáhl, neměla jsem problém knihu odložit a to jsem si ji hlavně kvůli Švýcarským horám vybrala... Kodaň mě bavila více, uvidíme další díly...

Knižní střípky
25.12.2021 3 z 5

Autorka se ani tentokrát nijak nevychýlila ze svého osvědčeného scénáře - zklamaná žena po rozchodu si utíká zhojit rány do nějakého kouzelného místa, které ji kromě úžasných zážitků přinese i novou lásku. Spolu s hrdinkami vždy poznáváme nějaká nová místa, a právě v tom jsou pro mě tyto knihy atraktivní. Protože co nemůžu autorce upřít, tak to je její schopnost zachytit atmosféru daného místa, proniknout do místní kultury, vzít nás na úžasná místa a v neposlední řadě vzbudit v čtenáři akutní pocit hladu a chuti na něco dobrého. Nicméně musím se přiznat, že jsem si myslela, že budu nadšenější více. Buď už se mi tento scénář začíná okoukávat, nebo byl tento díl opravdu slabší. Nicméně i přesto hodnotím knihu jako fajn oddechovku a nesmírně moc, ale opravdu moc se těším na Domek v Irsku, protože Irsko je má největší srdcovka.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

iveta0549
22.12.2021 5 z 5

Já tuhle sérii miluju. Pohodové čtení. Už se těším na další díl.

ivetapl
21.12.2021 5 z 5

Co mě zarazilo a co jsem nevěděla, že kniha není psána ICH formou. Kvůli tomu jsem knihu četla delší čas a ze začátku jsem se nemohla začíst...
Ovšem...

Wow. Nechápu, že jsem od autorky nečetla nic dřív. Je to krásný romantický příběh. V nádherně popsaném prostředí. ️
Mina byla impulsivní a do všeho šla.hned a naplno. Luk taky a toho se Mina bála. Dokud nezjistila, že i když je Luk stejný jako ona, má vše promyšlené. ️ A bohužel, když na to přišla...bylo pozdě..nebo ne?

Autorka umí nádherně popsat přírodu. Máte pocit že tam jste. A to vás vede k tomu chtít tam být. Mine jsem všechno záviděla! Tu přírodu. Lidi, které tam poznala. Luka.
Zkrátka celé je to úžasná pohádka.

Alfinka
21.12.2021 5 z 5

Nejsem fanda “červené knihovny” …, ale série Romantických útěků mě moc baví. Každý příběh se čte sám a víte, že bude mít šťastný konec jako mají pohádky… příběhy jsem četla zatím tři a ani jeden mě nenudil. Skvělé odpočinkové čtení a cestování s fantazii.

kob
19.12.2021 2 z 5

Asi mě nalákala obálka, když jsem měla chuť na kafe, neboť červenou knihovnu nevyhledávám, ale knížka mi jen potvrzuje, že dělám dobře.
Ten nápad, že bude o cestování a jídle celá série Romantické útěky je dobrý, ale autorka evidentně upřednostňuje kvantitu před kvalitou.
Ještě poznámka k překladu - je li něčeho "bambilion", tak je to sice vtipné, ovšem pouze jednou.
A přirovnání "tak jako jazyk stále naráží na vylomený zub" - použité opravdu doslova - mě vyloženě zvedlo ze židle.
Suma sumárum - tohle bych asi nedávala ani ve třinácti.

Luciee322
18.12.2021

Velmi hezky napsaný příběh. Hlavní postava se mi moc líbila. Myšlenka příběhu je velmi pěkná. Můžu jedině doporučit. ️

Kni-holka
10.12.2021

O čem je život? O přátelích, milencích, dobré společnosti a jídlu. A čokoláda dokáže vyřešit všechny trable.
Další ze skvěle napsaných a oddechových knížek Julie Caplinové nás přenese do země té nejlepší a nejjemnější čokolády na světě - do Švýcarska a konkrétně do útulné chaty Mininy kmotry ve švýcarských Alpách. Tam se Mina vydává poté, co se její romantická eskapáda stala hitem internetu a ona se sem jede schovat, oddechnout si, přemýšlet o svém životě a svém chování. A to by nebyla Julie Caplinová, aby se do příběhu nezapletl opět neuvěřitelně přitažlivý a samozřejmě v mnoha ohledech dokonalý gentleman a neznámý krasavec, na kterého doslova narazí ve vlaku, který se stane jejím osudem.
Zápletka je opět stejná jako u předešlých knih. Mladá žena ve vztahu s nesprávným mužem zažije nepříjemný okamžik, který ji dovede do jiné země, kde poznává místní kulturu, dobrůtky, nové lidi, osudovou lásku, ale hlavně samu sebe. Co je ale zde jiné a co mě osobně zaujalo, byl způdob, jakým hlavní hrdinka chtěla změny dosáhnout.

Znáte takové ty seberozvojové knížky, které vám mají pomoci posunout se v životě dál? Tak přesně takovou si Mina vzala do Alp sebou, jelikož byla přesvědčená, že za jejími problémy stojí její spontánní a vášnivá osobnost. A tu se rozhodla změnit a potlačin samu sebe. Nakonec jí dojde, že tudy cesta nevede a já jsem za to ráda. Protože ano, změny jsou k lepšímu. Ale musí to být přirozené změny, které jdou od srdce. Potlačit svou osobnost, předstírat, že jsem jiná, než se ve skutečnosti cítím, tak to nikdy nekončí dobře. Samozřejmě nejde stále žít v jedněch vyjetých kolejích.
Nakonec jediné, co člověk může dělat, je žít, jak nejlíp umí. Nečekat na správný okamžik a prostě se chopit příležitosti a vše ostatní se srovná samo.
A možná nakonec zjistíme, že to jediné, co člověk potřebuje, je čokoláda.

nicole1990
09.12.2021 5 z 5

Skvělé čtení na zimní odpoledne taková nenáročná oddechovka.

anet.myblog
09.12.2021 3 z 5

Chata ve Švýcarsku je dalším dílem ze série Romantické útěky. Věděla jsem, že si knížku budu chtít přečíst už jenom kvůli té obálce.

Od knížky nečekejte žádné velké čtení s přidanou hodnotou, jedná se o romantickou oddechovku, a pak se vám to bude líbit.
Hlavní hrdinka Mina mi přišla místy naivní a moc mi nesedla. Co mě ale naopak bavilo, bylo prostředí hor, lyžování a výlet do švýcarské čokoládovny.
Romantická linka zde vznikla hroozně rychle a tak nějak z ničeho nic, ale postavy se pak postupně poznávali, takže to bylo milé.
Na to, že se celou knížku neděla žádná velká akce, ke konci tam bylo pár větších zvratů.
Úplný konec knihy mě jenom utvrdil v tom, že tyhle příběhy vlastně nemůžu brát moc vážně, protože mi to přišlo až moc klišé :D

Knížku můžu doporučit jako tak trochu přeslazenou romantickou oddechovku, která se odehrává v prostředí švýcarských hor a dokáže navodit zimní a odpočinkovou atmosféru.

#Spoluprace ~ Za poskytnutí výtisku děkuji @cosmopolis_cz a @grada_cz

ZapisnikTerky
07.12.2021 3 z 5

Knihu vám moc doporučuji. Je to příjemná oddechovka a rozhodně sedí do zimního období. Od autorky jsem četla všechny u nás vydané knihy a tahle je za mě malinko slabší, ale stále nadprůměrná. Detaily najdete v mojí recenzi.

Siwan
06.12.2021 3 z 5

Tuto autorku jsem četla poprvé a můžu jen potvrdit její status příjemných knih na dobrý relax. Vůbec nevadí když knihy nebudete číst po sobě, co mi říkaly kamarádky občas je nějaká vedlejší postava hlavní postavou v dalším díle, ale dějově o nic nepřicházíte. Postavy jsou uměřeně sympatické a celá kniha pohodově plyne. Nezanechala ve mně hlubšího dojmu, ale jako jednorázový odpočinek dobrý. Jenom nějak nic navíc. Například když to porovnám se Zahradou kouzel od Sarah Addison Allen - to je podle mě pecka.

Kaja1
06.12.2021 4 z 5

To pravé čtení na zimní odpoledne, snadno se přenesete do sněhem pokrytého Švýcarska a necháte se unášet na vlnách romantiky. K tomu horká čokoláda a něco dobrého na zub a už vám opravdu nic nechybí. Dobrý relax.

Marry123
06.12.2021 5 z 5

Velmi pěkné, pohodové, lehce romantické. Úplně si tuto knížku dokážu představit jako Vánoční čtení během svátků. A ani nemluvím o tom jakou jsem dostala chuť hned se sebrat a jet do Švýcarska, a sníst velkou hromadu čokolády mimo jiné... :D