Chata ve Švýcarsku

Chata ve Švýcarsku
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474966/bmid_chata-ve-svycarsku-zsb-474966.jpg 4 1664 1664

Zabalte si kufry a vypravte se k zasněženým vrcholkům švýcarských Alp. Je načase si užít výhled do krásné krajiny a vychutnat si přitom sametovou horkou čokoládu, výborné sýry a úžasnou romantiku. Mina věří, že šálek horké čokolády dokáže vyřešit všechny trable. A právě to teď potřebuje. Má za sebou totiž pořádný trapas – její poslední milostná eskapáda se stala okamžitým hitem internetu. Se sbalenými kufry a jasným cílem dát si do pořádku život se Mina rozhodne utopit svůj žal v té nejlepší horké čokoládě na světě. A Mina moc dobře ví, kde ji najít – v útulné chatě své kmotry, která se nachází ve Švýcarsku. Plán je jednoduchý: litry čokolády, žádní muži. Tedy jen do chvíle, než ho zkomplikuje neznámý krasavec, který Mině zkříží cestu ve vlaku do Alp…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Swiss Ski Chalet , 2021

jarmila7388
23.10.2021 4 z 5

Dobře čtiva knížka.Krasne prostředí Švýcarskych Alp.Dobre vystihnutá výroba čokolády aź se zbíháj chutě,ze to cítit na jazyků to iste ze syrama, které druhý ani mi neznámé.Libi se mi ta semknutost lidi v horský oblasti jak si dovedou pomáhat.

musivila
22.10.2021 4 z 5

Tentokrát, než samotný příběh, mě opět nadchl výborný popis krás Švýcarska … alpské louky, azurová jezera, zasněžené ledovce … mimochodem myslím, že na jejich sjezdovkách bych se ztratila i s plánkem :) a samozřejmě místní dobroty … proslulé čokolády rozmanitých chutí, dortíky, sýry … ach … jak mně se zas při čtení sbíhaly sliny.
J. Caplin mě opět nezklamala a budu se těšit, kam díky ní, vycestuji příště :)

AliceTief
21.10.2021 4 z 5

Musím přiznat, že prvních 100 stránek pro mě bylo nezáživných, trvalo mi než jsem se jimi prokousala, ale zbytek jsem slupla jedna radost. Určitě se s chutí pustím do dalšího dílu

akinomV
21.10.2021 4 z 5

Na příběh jsem se neskutečně těšila, ale zpočátku mi přišel styl psaní takový jednoduchý, jako by to psal začátečník. Později se však příběh rozjel a už to bylo to, co jsem čekala. Romanťárna pro zpříjemnění nálady v podzimních dnech. Takže se opět těším na další romantický útěk, na Hannach a Irsko :-)

manasx
19.10.2021 4 z 5

Moje první kniha od Julie Caplin. Romantické knihy již moc nečtu, ale tahle přišla ve správnou chvíli v mnoha ohledech. Je to skvělé odpočinkové čtení, které navnadí na Švýcarsko, lyžování, recepty a čokoládu!!! I hledání sama sebe a své budoucí cesty... je to co si z knihy odnáším a nutí mě to přemýšlet.
Mina a Luke jsou uvěřitelní hrdinové a člověk je úplně živě vidí. Ale ačkoliv ze začátku je jejich vztah takový příjemně jiskřivý a napínavý, tak ke konci mi to připadalo že místo, aby to gradovalo, tak to trochu upadlo.
Každopádně doporučuji a už se těším na další knihu, kterou si zapůjčim.

Blaufik
19.10.2021 4 z 5

Julie Caplin si dala záležet a tak klade důraz nejen na popisy okolní krajiny, ale také na pečení, a právě díky tomu je tato kniha tak jedinečná. Domácí příjemná atmosféra z ní opravdu sálá a čtenář tak nemá problém se do knihy opravdu ponořit.

Nejen díky obálce, ale také díky tématu je kniha vhodná i jako vánoční čtení, kdy se zachumláte do teplé deky, za okny bude padat sníh a vy si budete tento příběh užívat s horkou čokoládou na svém stolečku.

Hatshepsut
17.10.2021 4 z 5

Velmi pozitivní poklidná oddechovka, při které dostanete chuť na horkou čokoládu a začněte přemýšlet, že by bylo fajn si naplánovat výlet do Švýcarských Alp.:-)

Knižnítoulky
16.10.2021 4 z 5

Autorka si stále udržuje svůj standard psaní. Její knihy jsou velmi čtivé, jednoduché a milé oddechovky. Mrzí mne jen, že vztah mezi Lukem a Minou byl takový vlažný až kamarádský. ale kniha mne celkově nezklamala a budu se moc těšit na další již avizovaný díl Domek v Irsku.

alcahanca
16.10.2021 5 z 5

Někdy je to jediné, co člověk potřebuje, čokoláda.
To byla moc čokolády: Díky ní byl člověk šťastný a byli díky ní šťastní i ostatní, měla stejný účinek jako úsměv.
Na tento díl jsem se neskutečně těšila, romantika spojená s čokoládou zněla moc dobře, i kdyby byl příběh sebehloupější. To se však nestalo, děj ubíhá krásně pomalu a pohodově, celým příběhem se vine chuť čokolády. A bonus: Luke byl neuvěřitelný a nedivím se Mině, že se tak rychle zamilovala. Moc milý román, do podzimních, pošmourných dní jako dělaný.
Tak si uvařte čokoládu, dejte si kousek výborného sýra a přeneste se do zasněženého Švýcarska. Nebudete litovat.

Modrina
12.10.2021 4 z 5

Je až neuvěřitelné, jak stejná kostra může fungovat už posedmé. :) Tentokrát mi příběh přišel trochu nudný, ale coby totálně odpočinkové čtení je i tak moc fajn. Do Irska se každopádně moc těším. :)

Libi.livres
10.10.2021 5 z 5

Kniha Julie Caplin je pro mě vždy zárukou útulné atmosféry, dobré zábavy, výtečného příběhu, osobitých postav, báječného cestování a neskonale lákavých dobrot... Prostě láska, cestování, jídlo, co více si přát? No já nic, moje srdce plesá pokaždé, když čtu její knihy a smutní, když je dočtu a začne zase dlouhé období čekání na další její úžasnou knihu. Ve své nejnovější knize nás vezme společně s hlavní hrdinkou Minou do překrásného Švýcarska, při až květnatých popisech zdejší krajiny a přírodních krás vím, že autorka ani trochu nepřehání, jelikož se mi ihned začnou v paměti ty okouzlující místa z mé vlastní cesty zde vybavovat, kdy i pouhá cesta autem a koukání se z okénka se stává naprosto fascinující záležitostí, vskutku krásná země s výborným a kvalitním jídlem. Moc jsem si zamilovala Amélii a její penzion a péči, kterou poskytovatovala svým hostům a dělala zdejší pobyt, tak jedinečným pro všechny zúčastněné. I zde nechyběl humor a příprava přímo slin nahánějících pokrmů. Líbilo se mi, že zde byla opět zápletka mezi hlavní dvojicí protknutá zase jiným vážnějším tématem, a jejich záliby a práce byly zase odlišné od předchozích příběhů. Na knihách Julie se mi velmi líbí jak vždy dokáže vykreslit a propojit danou komunitu postav a vystihnout genius loci daného místa, to je jedna z jejích brilantních dovedností. Co dodat, kdo čte autorčiny knihy, tak ví o čem mluvím... Jak ráda bych prožila jednou příběh jejích hrdinek, co odjedou pryč poznávat jinou zemi s jejím obyvatelstvem i jídlem a přitom najdou, co dál se sebou, kam se vydat a směřovat v životě a začít někde znovu na jiném místě, v jiné práci... to prostě Julie umí.

"Nesnáším pohled na lidi, jak chodí do práce, která jim postupně ničí duši. Člověk by stále měl někam směřovat a zkoušet nové věci. A proč zůstávat někde, kde tě to nebaví? V životě jde o víc než jen o práci."

"Dějí se i špatné věci, ale člověk se tím nesmí nechat poznamenat. Nemůžeme je zastavit, ale můžeme si vybrat, jak na ně budeme reagovat. Můžeme si vybrat být pozitivní, nebo negatitní, šťastní, nebo smutní, vzteklí, nebo klidní. Nikdo z nás nemůže ovlivnit to, co nám život postaví do cesty, ale pokud se k tomu postavíme pozitivně, budou naše životy o moc lepší."

zuzana2599
10.10.2021 4 z 5

Tato cestovatelská oddechovka vás dokonale připraví na blížící se zimní sezónu. Praskající oheň v krbu, horské vrcholky zasypané sněhovou nadílkou, idylická atmosféra malebné horské vesnice ležící vysoko v Alpách. Jo, ve Švýcarsku je krásně a ta jedinečná čokoláda, která se tak dokonale rozplývá na jazyku...
Příběh Miny, která ve Švýcarsku najde nový domov byl nenáročný ke čtení, ale do kulis švýcarské vesnice skvěle zapadl. Nebyla to žádná pecka, která by mi vyrazila dech, ale o Hannah a její irské cestě si zase s chutí přečtu !!

katerina3329
09.10.2021 5 z 5

Doporucuji.

Markett
09.10.2021 5 z 5

Krásná odpočinková kniha, díky které jsme se seznámili s krásami Švýcarska. Julie je opravdu skvělá autorka, protože po každém přečtení její knihy bych nejraději byla na tom místě, kde se kniha odehrává, a ráda bych krásy těch zemí objevovala sama. Autorka píše tak krásně a poutavě, že se její knížky čtou samy. Díky za úžasný nápad s romantickými knížkami, která čtenáře zavede na zajímavá místa.
Musím říct, že takhle knížka se mi opravdu moc líbila a troufám si říct, že je jedna z nejlepších z celé série. Mina je velice sympatická hlavní postava, a Amélie je prostě úžasná.
Určitě doporučuji všem, kdo si chce užít příjemné romantické počtení s vůní dálek. :)
Už se těším, až vyjde další díl.

brunettlibrary
08.10.2021 3 z 5

Další skvělý romantický příběh! Po knize od Caplin sáhnu vždycky, když si potřebuju připomenout krásu lásky a zatím jsem se ještě nezklamala. Miluju jak autorka v každém díle kloubí cestování, jídlo a romantiku, tři mně nejbližší věci. Hlavní postavy jsou příjemné a hned jim fandíte. Děj je psán velmi čtivě (já jsem knížku přečetla za odpoledne). Určitě doporučuji a těším se na další knihy z této série!

Ivuska.09
06.10.2021 5 z 5

I další pokračování této série je stejně skvělé jako předchozí díly. Mina a její příběh mě bavil, užívala jsem si i zimní švýcarskou krajinu. Už teď se těším, jaké další vyprávění pro nás autorka chystá - setkáme se totiž s Mininou sestrou Hannah.

Kizuizi
06.10.2021 4 z 5

Chata ve Švýcarsku je opět velmi zdařilá odpočinková četba, která své čtenáře přenese na zasněžené kopce, do tepla ke krbovému ohni, ale také nabídne „vůni“ švýcarské čokolády a různých místních dortíků. No a samozřejmě tu najdeme i romantickou linku, bez které se tato série nemůže obejít.
Zdá se mi, že knihy z této série jsou čím dál lepší, a musím se přiznat, že už teď se hodně těším na další díl, ve kterém se vypravíme do Irska!

pollyn
05.10.2021 5 z 5

Tohle bylo velké pohlazení na duši. Hlavní hrdinka mi nejdřív přišla hodně potrhlá, impulsivní a povrchní...ale jakmile se dostala do Švýcarska, celá rozkvetla a trochu i dospěla a začala přemýšlet. Pořád nedokážu pochopit, že existují lidé, kteří někam odjedou na dovolenou a prostě se nevrátí ?! Ale i když to asi není tak idylické jako v knize, asi to nějak musí fungovat no ne?
Samozřejmě vykreslení krajiny, kultury a jídla bylo dokonalé.
Zavírám knížku s přihlouplým úsměvem :))

Lóra1961
05.10.2021 5 z 5

Příjemná odpočinkově romantická kniha, tentokrát ze Švýcarska. Caplinová je pro mne sázka na jistotu. Doporučuji číst pěkně v teplíčku a s dobrou čokoládou při ruce.

bábuška
03.10.2021 3 z 5

Nalákalo mě to Švýcarsko, krásně jsem si zavzpomínala. Sice části o vaření a pečení jsem přečetla, nejsem sice žádná velká kuchtička, ale zvládla jsem to. Příběh o nenadálé lásce kterou Mina našla už na cestě ke kmotřičce, byl vyloženě odpočinkový, jako vlastně celá kniha. Pro romantické duše mohu doporučit.