Čeští panovníci a prezidenti: Od Sámovy říše po Václava Klause

Čeští panovníci a prezidenti: Od Sámovy říše po Václava Klause https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46574/cesti-panovnici-a-prezidenti-od-samovy-rise-po-vaclava-klause-46574.jpg 4 17 3

Přehledné a současně čtivé vyprávění o těch, kteří nám od pradávna do současnosti stáli v čele, je určeno nejširší čtenářské obci. Poslouží, poučí, chvílemi i pobaví, ale především vyzve k zamyšlení.

Lady.Lucrezia
17.01.2019 3 z 5

Kapesní nalejvárna vlastivědy a dějepisu pro žáky ZŠ a opakování základů pro nás, kteří již máme nárok zapomínat.

* Pokud nevíte nic, po přečtení získáte alespoň základní přehled.
* Bohužel místy přespříliš stručná a ne vždy historicky přesná.

Bumeso
09.07.2016 4 z 5

Praktická kniha, přímo jako dělaná do kapsy. Je ale opravdu až moc stručná a často se zde vyskytuje jakési neurčité vyjadřování

Jack93
01.09.2015 5 z 5

Stručný, ale vynikající souhrn všech českých vládců. Pokud hledáte výčet nejdůležitějších věcí, které se k daným panovníkům a prezidentům vážou, pak je to kniha přesně pro vás. Jestli ale chcete podrobné životní osudy všech zúčastněných, jste na špatné adrese.

Díky knížce jsem si připomněl celou řadu věcí, které mi z hlavy (bohužel) vypadly. Zase jsem si ale spoustu věcí oživil a získal jsem větší přehled. A přesně tak to má být!

P. S. V jednom ohledu to autor se stručností přehnal - u Marie Terezie nezmínil ani zavedení povinné školní docházky.

životopisy, biografie panovníci prezidenti čeští/českoslovenští prezidenti

Roman Cílek
česká, 1937
2003  88%Oprátka za osm mrtvých
2005  89%Zapomeňte, že jste byli lidmi...
2003  72%Holocaust ...a Bůh tehdy mlčel
1967  72%Smrtelný byl druhý zásah ...
2008  80%Čeští panovníci a prezidenti: Od Sámovy říše po Václava Klause

Kniha Čeští panovníci a prezidenti: Od Sámovy říše po Václava Klause je v