Cesta do středu Země

Cesta do středu Země https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36031/bmid_cesta-do-stredu-zeme-wRu-36031.jpg 4 1191 143

Nevyčerpatelně vynalézavý romanopisec vypráví o třech odvážlivcích, německém profesoru mineralogie, jeho mladém synovci a islandském lovci, kteří na Islandu sestoupili na dno kráteru sopky a podnikli odtud krajně odvážnou, na dobrodružství a překvapení bohatou cestu do nitra Země.

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Albatros (ČR)

Voyage au centre de la Terre , 1864

HTO
27.02.2012 5 z 5

I v dnešní době space oper, kyberpunku a pod. jedna z nejfantastičtějších knih – rozumějte knih, kde autor pouští fantazii opravdu na špacír. A jak krásný špacír to je! A přes všechna úskalí tohoto špacíru archetypálně vernovský profesor Lidenbrock dává průvodci plat vždy přesně v sobotu – ať se v moři perou třeba ichtyosaurus s plesiosaurem (kdyby vyšel román v Preslově překladu, což samozřejmě časově není možné, ten druhý byl by bezpochyby zván plavnoještěr). Verne se nechává inspirovat Poem (ne naposledy) a myslím i středověkými legendami (velryba-ostrov), a inspiruje svoje následovníky. Z nich je třeba zmínit A. C. Doyla a pro nás hlavně Ludvíka Součka, díky kterému má toto dílo pro československého čtenáře zvláštní přitažlivost, protože Součkova skvělá trilogie Cesta slepých ptáků na ně přímo navazuje. Pročež se doporučuje P. T. čtenáři nejen tato kniha, ale hned několik dalších. Ó důvtipný Saknusseme!

Občas si říkám, co by Cicero řekl na Saknussemovu latinu. Kod fecit. Třikrát sláva Islandu!

Skallarix
17.02.2012 2 z 5

Knihu "Cesta do středu Země" jsem dostal po tátovi, ale nevím, jestli ji vůbec někdy četl. Byla to také první a prozatím jediná "Verneovka", ke které jsem se dostal - a s politováním musím říci, že jsem čekal trochu více. Vlastně o dost více..

jprst
07.11.2011 3 z 5

Už je to dlouho od vzniku tohoto románu, věda poskočila daleko dopředu, ale kdo má chuť a náladu na klasický vědecko-fantastický román s napínavou zápletkou, rozhodně neprohloupí. Ale hlavně si ten žážitek nenechte zkazit tím, že pak zhlédnete některé filmové pracování tohoto románu, ty nemají s Vernem moc společného.