Cesta do hlubin Italovy duše (a žaludku)

Cesta do hlubin Italovy duše (a žaludku) https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420062/bmid_cesta-do-hlubin-italovy-duse-a-zalu-a2Y-420062.jpg 4 16 3

Tato kniha je určena všem, kteří mají rádi Itálii, navštívili ji, chtějí na ni vzpomínat, či se na cestu na Apeninský poloostrov teprve chystají. Stojí slavná dolce vita opravdu za to? Lze vidět Neapol a nezemřít při tom? Proč si Sicilané navlékají o Velikonocích masky, co všechno je třeba překonat, když se Ital rozhodne oženit, a jak vyzrát na italského úředníka? Vraždy a hříchy papežů, manželské trampoty slavné Lucrezie Borgii, Casanovův útěk z vězení a zmizení Mussoliniho mrtvoly. Na stránkách knihy ožívají příběhy ze života slavných umělců Michelangela, Donatella, Rossiniho či Brunelleschiho. Složité zákruty italského života, příběhy italské historie, gastronomie a kultury. Jsou drsné, zábavné i tajemné a vyprávějí o minulosti i současnosti této krásné země. Kniha představuje Benátky, Florencii, Řím a mnoho dalších známých i méně proslulých italských měst prostřednictvím dramatických osudů a příběhů, které se v nich odehrály. Zábavné a zajímavostmi nabité čtení, které nebudete chtít odložit!... celý text

DivkaNaKosteti
24.02.2024 5 z 5

Tohle je naprosto úžasná knížka! Skoro až povinná četba pro ty, kteří mají Itálii rádi a chtějí blíže nakouknout k mentalitě Italů a dějinám této země. Celá kniha je psána velmi čtivě, místy jsem se neubránila hlasitému smíchy, jindy jsem žasla nad příběhy, které se s Itálií vážou. Paráda!

Libor456
15.01.2020 5 z 5

Historie, gastronomie, rodinné zvyky, organizovaný zločin. Podobné knihy jsou často povrchní a obsahují stokrát provařené historky spíchnuté horkou jehlou. Zcela se jim nevyhnul ani autor této knihy, výhodou ovšem je, že své dílo napsal svižným a vtipným stylem a okořenil podrobnostmi, které obzvláštní i mnohokrát popsané příběhy, jako je například ten o nešťastné Lucrezii Borgia či šarlatánovi a mágovi hraběti Cagliostro. A navíc se tu objeví i spousta nevšedníh dosud málo známých příběhů, které skvěle charakterizují Itálii, tuhle krásnou a rozmanitou zemí.

Catherine777
02.12.2019 5 z 5

Alespoň trochu italského slunce do šedivého českého podzimu. Doporučuji ????

Itálie cestopisy

Zbyněk Kašpar
česká, 1970
2017  88%Kruté příběhy sladké Francie, aneb co v průvodcích nenajdete
2019  89%Cesta do hlubin Italovy duše (a žaludku)
2017  80%Paříž - průvodce městem
2023  90%Vosy v láhvi