Česká říkadla, písničky a pohádky

Česká říkadla, písničky a pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17968/bmid_ceska-rikadla-pisnicky-a-pohadky-pbH-17968.jpg 5 25 9

V barevně ilustrované knížce na děti čekají nejznámější lidová říkadla. Kniha je určena k prohlížení, předčítání, k nácviku správné výslovnosti a recitace i k prvnímu samostatnému čtení.

simca9342
27.03.2024 5 z 5

"Z pravěku"
Známá česká říkadla pro děti, které se s pomocí rodičů učí číst.
Knížka obsahuje také doplňující ilustrace ke každé básniček.

Briv
11.09.2023 5 z 5

* Tohle byla jedna z prvních knížek, které syn, ještě jako úplně malinký dostal. Často a hodně jsme si z ní četli. Taky už podle toho vypadá. Některé básničky, jako batole, totálně miloval. Je fajn, že v kníže jsou i písničky, takže se může člověk inspirovat. Pohádky jsme si četli později, až byl trochu větší, ale i ty slavily úspěch. I dnes ve čtyřech letech, se ke knížce vrací.
Co se týká "drastických" básniček, tak když byl malinký, tak jsem je vynechávala a později jsme si to vysvětlili podobně jako zmiňuje Kopretina. Takže bez problému.

Venda32
17.02.2020 5 z 5

Krásné, jednoduché a pro děti některé snadno zapamatovatelné říkanky. Na konci nechybí také pohádky.

Kopretina
29.12.2019 5 z 5

Perfektní knížka, děti na ní vyrůstaly. Máme ji už v salátovém vydání. A zmiňované básničky? Tak to je klasika, to není z pera autorky, to je prostě již naše lidová slovesnost, podobně jako morbidní Komáři se ženili. Děti měly nejradši Černá Máry, skoč do jámy, příjemně se u toho "bály".

Edeltruda
25.04.2019 3 z 5

Oceňuji pěkné obrázky, rozdělení do kapitol i vysvětlivky. Nad zařazením níže zmiňovaného říkadla i pojetí několika pohádek mi ovšem také zůstává rozum stát a svému dítěti je předčítat nebudu.

Bonda
10.12.2018

Nevidím to tak černě jako komentáře pode mnou. V říkadlech i pohádkách se několikrát objeví brutalita (zmíněný vyhrožující zajíček, pak je tu ještě obrázek, jak řezník honí prase s paličkou, a v pohádce nějaká ta zabitá "zlá" koza), ale je otázka, do jaké míry ji před dětmi cenzurovat. Možná by se u starších dětí daly texty využít jako podklad pro rozhovor o krutosti (ke kterému stejně musí dojít). Já jsem s malou dcerkou řezníka s paličkou prostě vynechávala, protože ji rozplakával, a pohádky jsem nečetla. Jinak nám kniha posloužila pěkně hlavně pro hezké ilustrace. Rády jsme v ní listovaly. Krutost se ostatně objeví skoro v každé větší sbírce říkadel pro děti (koza běží uličkou, krejčí za ní s žehličkou atp.).

martinakovarova
11.03.2017

Katastrofa! Autorka je totalni magor!

Jiren
29.04.2016

Jsem opravdu znechucena, že se našel vydavatel pro tuhle hrůzu. To opravdu dnes nikdo nečte, co je jim předkládáno? Autorka by měla navštívit lékaře, neboť je u ní něco v nepořádku

marcela4457
28.04.2016

Jsem maminka dvou dětí a své děti vedu ke čtení,máme rádi české knihy,tak jsem narazila v knihkupectví i na tuto.Mohu říci,že bych ale tuto knihu nekoupila,ani kdyby mi ji nabízeli zdarma.Velmi mě samozřejmě negativně zaujala básnička Běžel zajíc kolem plotu.To má být jako co? K čemu má tato básnička děti vést????? Copak v dnešní době opravdu nikdo nekontroluje ,zda obsah je vhodný pro děti?

říkadla

Milada Motlová
česká, 1945
2006  92%Český špalíček pohádek, říkadel, hádanek, přísloví a písniček
2007  90%Česká říkadla, písničky a pohádky
2010  87%Český rok od jara do zimy
2002  80%Zlatá brána
2001  0%Hádej, co to je?

Kniha Česká říkadla, písničky a pohádky je v