Český rok od jara do zimy

Český rok od jara do zimy https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46409/bmid_cesky-rok-od-jara-do-zimy-tji-46409.jpg 4 9 2

Víte, jakou roli hrálo jmelí v životě starých Keltů? Co je to paškál? Co se dělá o družebné neděli? Kdy a proč se slavily svátky bláznů? Proč je Zelený čtvrtek zelený? Na tyto a další otázky přináší odpovědi výpravná kniha Český rok od jara do zimy, unikátní průvodce, který nás zavede ke kořenům lidových tradic, přiblíží nám smysl rituálů a význam zvyků v životě lidí a vysvětlí, jak mnohé pohanské slavnosti splynuly s křesťanskými svátky a jaký mají ohlas v dnešní době. Kniha, uspořádaná v přirozené chronologii roku hospodářského, je doplněna folklorními texty – verši, písněmi, koledami, pranostikami, pověstmi a pohádkami – i ukázkami z děl českých klasiků a legendami, příběhy o životě svatých.... celý text

gabra03
24.07.2020

Tuto knihu jsem objevila čirou náhodou a zaujala mě nejen cenou, ale hlavně uspořádaností a podrobností - např. svátků , oslav i světců. Mám toho hodně z této oblasti načteno, ale myslím si, že se ještě musím hooodně učit..

vsechnonebonic
18.02.2020 5 z 5

Tuto knížku jsem si chtěla koupit už dlouho, ale nebyla nikde k dostanání. Pak se zadařilo, tak jsem neváhala a koupila rovnou dvě - ještě pro kamarádku. Je úžasná, je v ní mnoho zajímavosti, které ocení děti, ale i dospělí čtenáři. Načerpala jsem z ní mnoho informací. Kdykoliv cokoliv hledám ohledně Vánoc, Velikonost, masopustu atd, tak tato knížka mě nikdy nezklame.