Černý lotos

Černý lotos https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13103/bmid_cerny-lotos-98o-13103.jpg 4 66 8

Sano Ičiró série

Dobrodružný historický román z Japonska 17. století líčí nebezpečné záměry sekty Černého lotosu. Vraždy, žhářství a falešná obvinění rozvíří zájem policie o tajemnou sektu Černého lotosu. Do pátrání se zapojuje i Reiko, manželka vyšetřovatele Sana, která se ujme ze zločinů podezřelé dívky. Případ se stává čím dál složitější, zvlášť když jsou mezi přívrženci Černého lotosu vysoce postavení lidé. Ohroženo je proto nejen Tokio, ale i celé Japonsko. Napínavý příběh vrcholí mnoha bitkami a pronásledováním.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Metafora

Black Lotus , 2001

dasa8349
17.07.2022

Kniha se mi líbila asi budu číst další příběhy.

Aghatte
06.09.2021 5 z 5

Mně se tento díl zatím líbil nejvíce.
Vážně jsem se bála. Nevěděla jsem, čemu mám věřit, Hanu stále měnila výpovědi, takže se kniha natahovala na 400 str.
Prostředí sekty je čtenářsky atraktivní, a zdaleka není "přikrášleno", bohužel.
To, že pár magorů dokáže ovládat davy, víme dávno. Nízké sebevědomí, nedostatek lásky, pocit nedocenění, vykořenění, špatné zázemí a zacházení - vhodné podhoubí pro založení sekty. Stačí se schovat za náboženství, kázat lásku, přidat trochu drogy do jídla, dát tomu řád a mantinely a lidi šlapou jak hodinky. Opouštějí rodiny, odkazují majetky...
Bylo zde na můj vkus dost brutálních scén, ale věřím, že primitivní nebo naopak vysoce inteligentní lidé bez svědomí a morálních zásad se tak chovat mohou.
A překvapila mě císařova matka, ve svých 67 letech měla milence a projevila zájem i o Reiko :-) Ta se z toho naštěstí vykroutila. Svědkem tohoto spojení bych vážně být nechtěla :-D
Už čtu paní Vistárii.

m_martina
14.06.2021 4 z 5

I tento díl si drží zhruba stejnou laťku, jako už ty předchozí. Nadpřirozeno v detektivkách nemám ráda, myslím si, že vyšetřování by mělo být realistické. Dávám i přesto zase čtyři hvězdy a zkusím další knihu.

jaroiva
21.01.2020 2 z 5

Zatím asi nejslabší díl. Trochu slátanina, řekla bych. Tento díl se mi víc nelíbil než líbil.
Bylo tam pár zajímavých kousků, ale málo. Např. když šli Sano a Reiko u soudu proti sobě.
Ale trochu se mi zdá, že autorce už postupně s přibývajícími knihami docházely nápady.

Carmen13
07.05.2018 2 z 5

Nevím, ale tenhle díl mě docela dost zklamal....takový neuchopitelný....

85098211
30.06.2017 4 z 5

Co mi vadilo, bylo duchovno a nadpřirozeno. Toho bylo po dlouhou dobu docela dost. Později toto téma ustoupilo do pozadí ;-). Jinak byla kniha jako obvykle napínavá. Za svou osobu nemám ráda, když se do všech podrobností popisuje mučení - a toho tady zase bylo poměrně dost. Nakonec jsem to ale zvládla a to je hlavní :-). Knihy se Sanem se mi líbí i přes ty všechny kruté scény, a už se těším na další z nich...

jaja1989
24.11.2014 5 z 5

Zfanatizova sekta ktera ovlada lidi a chcr ovladnout svet o tom uz bylo napsano hodne nebyly krizove vypravy to same?
Mne se to libilo vzdy me upouta novy namet pribehu o kterem se odvazi psat jen obeti zlocinu a jeste je to zajimava detektivka kde mate cas zapojit hlavu a hledat pachatele se sanem

WEIL
18.09.2011

Autorka má zjevnou zálibu v morbidních historkách. Stále dokola je ve svých románech popisuje. ale když na to čtenáři berou, tak by byla hloupá, kdyby to nepsala.

Japonsko 17. století historické detektivky

Laura Joh Rowland