Černý led

Černý led https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242484/bmid_cerny-led-242484.jpg 4 190 49

Někdy je nebezpečí sotva patrné – až dokud není pozdě. Britt Pfeifferová se připravovala na výlet do Tetonských hor, ale nečekala, že se k ní bude chtít přidat její bývalý přítel Calvin, který ji stále pronásleduje v myšlenkách. Jenže než stačí Britt zpracovat své city ke Calvinovi, nečekaná bouře ji přinutí vyhledat přístřeší v osamělé chatě u dvou velmi hezkých obyvatel – jenže tito muži jsou uprchlíci a uvězní ji jako rukojmí. Britt výměnou za svůj život souhlasí s tím, že muže převede přes hory. Ví, že musí zůstat naživu dost dlouho na to, aby ji Calvin našel. Všechno je ještě horší, když Britt objeví mrazivé důkazy o vraždách, ke kterým došlo v okolních horách. Tento objev z ní však může udělat vrahovu příští oběť. Jenže v horách není nic takové, jak se zdá, a všichni něco tají, včetně Masona, jednoho z Brittiných únosců. Jeho laskavost Britt mate. Je Mason nepřítel, nebo spojenec? Černý led je romantický thriller Beccy Fitzpatrickové zasazený do zrádných kulis Tetonských hor ve Wyomingu. Zamilovat se by nikdy nemělo být takhle nebezpečné.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Egmont (ČR)

Black ice , 2014

LilianaFalcon
04.09.2015 4 z 5

Mně se to prostě a jednoduše líbilo :-) vodítek tam byl dostatek, aby všem došlo, kdo co udělal a aby byl čtenář zvědavý, jak se to všechno vyvine a vyřeší...

barborelka
08.08.2015 4 z 5

Tak ještě ted jsem překvapená :-D ...ze začátku příběh nic moc až jsem si říkala co to vlastně čtu....ALE Becca je opravdu mistr v tom jak čtenáře zmást :-D....a od půlky knihy jsem měla permanentně zvednuté obočí a říkala si CO...? COŽE...? TO SNAD NE....? :-D ....
Pěkně napínavé čtení, kde nechybí ani ten něžný i když trošku krkolomný vztah mezi "úhlavními" nepřáteli ;-)

ivana02
20.06.2015 3 z 5

Asi moje chyba, očekávala jsem totiž thriller, detektivku, místo toho je to spíš dívčí román. Těšila jsem se na hory, boj o přežití a ne na dvě naivní holky. V půlce bylo jasné, "kdo je vrah" a jak to dopadne. Nicméně kniha se čte hezky.

Maragad
12.05.2015 5 z 5

Počátek knihy je lehce zmatený, ale Becca Fitzpatricková postupně odhaluje minulost hlavních postav a jak vše vyplouvá na povrch, nejen že se v ději čtenář lépe orientuje, ale také pomalu začíná odhalovat hlavní zápletku, která je opravdu šokující. Jak už si čtenáři na styl psaní autorky zvykli, i tentokrát je příběh psán velmi čtivě a knihu nejspíš neodložíte, dokud nedočtete poslední stránku. A předem vám říkám, že vás nejednou zamrazí. Protože Černý led působí velmi reálně a já jsem ráda, že nejezdím na hory.

kneslova
11.05.2015 3 z 5

Pro mne tak trochu slabý příběh...

little-dream
20.04.2015 5 z 5

Doporučuji pro fanoušky této autorky!
Knížku jsem musela mít hned, jak vyšla. Nemohla jsem čekat ani chvilku a pádila do knihkupectví ♥
Nezklamala mě, i když někoho možná jo, ale já se od ní nemohla odtrhnout. :)
Za mě 5 hvězd ♥

LibraryGirl
19.04.2015 3 z 5

Tato kniha je pro mě určité zklamání. Hrdinka se celou dobu zabývá svým vztahem k bývalému příteli. To její putování sněhem a tmou v horách jsem vnímala spíše jako druhořadé. Zajímal mě spíš vztah Masona a Britt, ale o něm jsem se vlastně nedozvěděla nic. Autorka se taky mohla víc zaměřit na život Britt a Masona po tom únosu. Jak se k sobě chovali, když už pominulo nebezpečí a oni jsou zpět v normálním životě. Možná, že bych dala hvězdu navíc, kdyby tam byl lepší epilog. Prostě průměr. :-\

Monnie1063
19.04.2015 5 z 5

Tahle kniha byla pořádná jízda! Becca opět nezklamala a vymyslela pro nás napínavý, tajuplný a romantický příběh. Její styl psaní si musíte zamilovat, stejně jako v Zavrženém tu nechybí kupa vtipných hlášek (na můj vkus jich tam ale mohlo být víc :D) a postavy jsou skvěle vykreslené. Britt se mi celkem líbila, tak trochu nechápu, jak jsem se v jednom komentáři na Goodreads mohla dočíst, že někomu připomíná Bellu ze Stmívání nebo Lucindu Priceovou. Ovšem, že pokud vás někdo unese a bude vám vyhrožovat smrtí, se u vás neprojeví syndrom neohrožené hrdinky. Britt byla podle mě DOST statečná.
První půlku knihy jsem si doslova kousala nehty nervozitou, protože jsem absolutně netušila, co najdu na další stránce. Jsem jenom já takový zvrhlík, nebo jste i vy čekali nějakou prasárnu vzhledem k prologu? :D Druhá půlka se spíš točila kolem Britt a Masona, ale stále se ve vzduchu vznášela taková ta kousavá nejistota, protože jste tušili, že se každou chvilku něco špatného stane. Závěr byl, jako u každé knihy této autorky, skvělý a nebylo možné se odtrhnout od čtení, dokud jste nedočetli poslední větu. Neříkám, že jsem to rozuzlení nečekala, ale přesto jsem musela uznale pokývnout, kde Becca bere všechny ty nápady. :D
Moc mě mrzí, že kniha nemá pokračování a já se s hlavními hrdiny už nesetkám. Doufám, že autorka plánuje napsat ještě spoustu dalších knih. :-)

Chladnetka
18.04.2015 5 z 5

Skvělé a napínavé čtení. Hlavní hrdiny jsem si zamilovala a autorčin styl psaní Vás dokáže vtáhnout do víru dobrodružství a něpětí. Moc se těším na další autorčin počin. Snad to bude brzo.