Černý led

Černý led https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242484/bmid_cerny-led-242484.jpg 4 190 49

Někdy je nebezpečí sotva patrné – až dokud není pozdě. Britt Pfeifferová se připravovala na výlet do Tetonských hor, ale nečekala, že se k ní bude chtít přidat její bývalý přítel Calvin, který ji stále pronásleduje v myšlenkách. Jenže než stačí Britt zpracovat své city ke Calvinovi, nečekaná bouře ji přinutí vyhledat přístřeší v osamělé chatě u dvou velmi hezkých obyvatel – jenže tito muži jsou uprchlíci a uvězní ji jako rukojmí. Britt výměnou za svůj život souhlasí s tím, že muže převede přes hory. Ví, že musí zůstat naživu dost dlouho na to, aby ji Calvin našel. Všechno je ještě horší, když Britt objeví mrazivé důkazy o vraždách, ke kterým došlo v okolních horách. Tento objev z ní však může udělat vrahovu příští oběť. Jenže v horách není nic takové, jak se zdá, a všichni něco tají, včetně Masona, jednoho z Brittiných únosců. Jeho laskavost Britt mate. Je Mason nepřítel, nebo spojenec? Černý led je romantický thriller Beccy Fitzpatrickové zasazený do zrádných kulis Tetonských hor ve Wyomingu. Zamilovat se by nikdy nemělo být takhle nebezpečné.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Egmont (ČR)

Black ice , 2014

Veronika33
06.12.2018 4 z 5

Kniha ma zo začiatku trochu odrádzala young adult poňatím, ale keď sa dej rozbehol bola to super pútavá kniha. Zápornú postavu som síce uhádla už v prvej polovici knihy, ale aj tak ma zaujímalo čo ju viedlo k vraždám, celkom som spokojná ako dej vyvrcholil. Koniec - epilóg bol už trošku moc ako z červenej knižnice. Určite si ju ešte niekedy zopakujem.

YA-girl
19.06.2018 3 z 5

Bylo to čtivé, příjemně napsané a líbila se mi ta kombinace YA & napětí (skoro takový lehčí thriller), na to nejsem zvyklá. Líbila se mi i ta spletitost příběhu, rozhodně jsem takové rozuzlení nečekala. Trošku mi ale vadila hlavní hrdinka: chvílemi byla přehnaně naivní až hloupá, a chvílemi se zase se vším během odstavce nebo dvou smířila, ačkoliv se děj vyvíjel relativně šíleně (mám radši, když je popisu emocí věnováno víc prostoru, zvlášť pokud se děje něco ne zrovna obvyklého). A ještě mě občas uhodila do očí určitá nelogičnost - např. většina děje se odehrávala ve tmě, což bylo schválně ještě x-krát zdůrazněno, a přitom se dvě hovořící postavy dívaly sobě do očí a dokázaly si v nich bez problémů číst i jemné změny ve výrazech... ;)

zuzikis
31.03.2018 5 z 5

Kniha se mi opravdu líbila. Mám velmi ráda napínavý děj spolu s lehkou romantikou. Doporučuji.

Gabetka
02.03.2018 2 z 5

Zápletka průhledná, hlavní hrdinka naivní až hrůza. Díky anotaci jsem očekávala trochu víc akce a dobrodružství, ale podstatnou část knihy se řešily pocity a niterný život hlavní hrdinky Britt, takže čtení se chvílemi vleklo, hlavně opakováním již řečeného. Nápad dobrý, zpracování podprůměrné.

erulka
20.12.2017 5 z 5

Super knížka. Tento žánr moc nevyhledávám, proto jsem se do této knihy pustila na základě doporučení. Musím říct, že mě velmi mile překvapila. Děj měl spád, byl vzrušující, napínavý a nechyběla i láska. Sice jsem v polovině knihy začala tušit, kdo je vrah, ale nechápala jsem jeho motivy. No a pak mě samozřejmě zajímalo, jak to dopadlo mezi Britt a Judem. Konec se mi velmi líbil, krásný a nekomplikovaný. Knihu určitě doporučuji.

Nessa
18.10.2017 5 z 5

Zrovna jsem knihu dočetla.. Nevím co napsat. Tahle kniha mi doslova vyrazila dech. Bylo tam vše co tam být mělo. Ty chvíle kdy zadržujete dech a nemůžete se od příběhu odrhnou a s napětím čekáte co se v další chvilce stane. Prostě "PÁNI". Na tohle mi jen slova nestačí, abych celý děj popsala jak je skvělí. Pár dní mi ještě potrvá než to všechno vstřebám.
Ještě musím říct že tenhle žánr jsem nikdy nějak nevyhledávala, ale příběh mě opravdu moc překvapil. Proto pokud taky nejste na thrillery, vřele doporučuji začít zrovna touhle knihou. V tom případě přeji hezké počtení. :)

MikeDV3
08.07.2017 3 z 5

Na začátku knihy mi byla hlavní hrdinka velmi nesympatická. Pořád řešila jen svůj vztah s Calem a nic jiného jí moc nezajímalo. Dokonce jsem se přistihl při tom, že se nemůžu dočkat až ji zajmou a ona bude muset začít přemýšlet jinak. Inu stalo se a k mému příjemnému překvapení skutečně ke změně došlo. Bavilo mě sledovat myšlenkové pochody všech postav a úplný závěr mě velmi překvapil. Kniha to byla zajímavá, ale neustálá posedlost láskou mě na knize štvala opravdu hodně. Celkově to ale bylo docela příjemné :-)

AbigailM.M.
04.01.2017 4 z 5

Už jsme četla od této autorky Zavrženého, ale i tento styl psaní se mi od ní líbil.

MijaLove
14.12.2016

Kniha se mi velmi líbila.Koupila jsem si ji díky autorce Becce fitzpatrickové od které jsem četla andělskou sérii zavržený . A to se mi hodně zalíbilo , tak jsem byla zvědavá na další její knihu.Kniha černý led byla velmi zajímavá místy napínavá . Byla čtivá. Hlavní hrdinku jsem si oblíbia i když místy mi lezla trochu na nervy

Pajuška59
22.11.2016 5 z 5

Skvělá kniha. Hned na začátku mě děj zaujal a v polovině knihy mě vtáhl do děje tak, že jsem se nemohla od knihy odtrhnout a musela jí dočíst do konce. Tato kniha se mi opravdu líbila a všem doporučuji :)

alzbeta4340
16.09.2016 3 z 5

Romantický thriller pro mladší čtenářky. Za mě je to v rámci žánru průměr.

Ennie
16.09.2016 5 z 5

Skvělá knížka. Hned od začátku si mě získala. Čtivě napsané. Chytlo mě to tak moc, že jsem knihu měla přečtenou za tři dny. Původně jsem čekala něco více napínavého. Alespoň po přečtení úvodu. Ale i tak jsem moc spokojená. A romantické části se mi moc líbily. Nevím, jestli je to tím, že ráda čtu thrillery a krimi, ale hned od začátku jsem tušila vraha ikdyž mi hlavou poletovaly myšlenky, že se možná pletu a bude to úplně jinak. Trošku mi u hlavní hrdinky vadila ta její hraná sebedůvěra - kdyby to bylo proto, že se snaží přežít nebrala bych ji to, ale snažila se akorát udělat zajímavější a lepší. Taky mi vadí, že se autorka na konci trochu nerozepsala a nenapsala, co se stalo s vedlejšími postavami a i ten úplný konec mohla trochu více rozvést.

vikimi
20.07.2016 4 z 5

Ctive, napinave, promyslene. Moc pekny pribeh ;)

Anne Leyyd
20.05.2016 3 z 5

Obsahuje SPOILERY

Tak, konečně dočteno! Co k tomu dodat? Vážně jsem chtěla, aby se mi to líbilo, hrozně moc jsem se snažila, ale… tohle prostě nejde.

Námět knihy je vskutku perfektní. Oběť únosu se zamiluje do zdánlivého únosce - to je něco pro mě :D

Naneštěstí zpracování celého příběhu mi TOLIKRÁT přivodilo nutkání praštit se pokaždé něčím do hlavy, že jsem si ho užít zkrátka nemohla.

Styl psaní velmi čtivý, tady Becce nemůžu vytknout nic. Píše poutavě a děj ubíhá svižně. Kámen úrazu (zase - nevím, co to s Beccou Fitzpatrick je, že svoje hrdinky vždycky píše tak, že jsou na ránu) nastává u postav. Názory / chování / uvažování hlavní hrdinky se mění rychleji než dubnové počasí. Vadila mi její sebestřednost a předstírání zdánlivého, „já všechno zvládnu, jsem silná a chytrá a…“

Mason alias únosce mi seděl zhruba do ¾ knihy. Jenže když začal opěvovat chytrost a vynalézavost Britt, měla jsem chuť schovat se do koše. Kam ten chlap dal rozum… Epilog tomu dodal korunu, protože z toho TÁÁÁK děsně kapal cukr, že mi přišlo lehce mdlo. Jakoby toho drsného horala vyměnili za plážového playboye, který svoje repliky pochytil z červené knihovny.

Celkově se v příběhu vyskytuje několik naprosto nelogických bodů, které mi celý dojem z knihy zkazily, a já si ji nedovedla vůbec užít. Autorka se zjevně snažila dát příběhu punc reality, jenže to se jí (alespoň u mě) nepodařilo. A když už v polovině knihy víte na 97 % kdo je vrah a pak přijdete na to, kdo je Mason... Tohle mě zklamalo. Opravdu jsem čekala thriller (aspoň trošku), a ono houby. Pokud vám je tedy více jak 20 let, neočekávejte, že vás kniha nějak šokuje nebo překvapí...

Černý led tedy doporučuji jako VELMI odpočinkovou četbu, při které vám nebude vadit, když sem tam narazíte na nelogičnosti a překousnete hlavní hrdinku, která… opravdu neví, co a jak si má myslet.

Hodnoceno celkově tak na 2,5 hvězdičky... Škoda... :-(

snilek.holka
18.03.2016 4 z 5

Knihy s podobnými témati mě nikdy nelákali a ani nebavili. Díky Becce Fitzpatrickové mohu změnit názor. Téměř od začátku jsem byla napnutá jak struna, není pochyb o tom, že spisovatelka vás umí vtáhnout do děje a donutí vás si hlavní hrdinku celkem zamilovat. Což se nedá říct o její nejlepší kamarádce Korbie a Calvinovi. Korbie byla pro mě ufňukaná a mírně rozmazlená a k hlavní hrdince mi prostě nepasovala. Calvina jsem nemohla vystát od samého začátku a i když tam byly pasáže, které mě donutili nad ním občas zalitovat, vůbec to nepomohlo a trošku mě Britt rozčilovala jak na něm byla fixovaná. Což byl nejspíš záměr autorky. Jako celek bych to hodnotila celkem kadne. Je tam dost nečekané akce, nepředvídatelné události a tahle spisovatelka umí podle mě navíc příběh docela dobře prodat. Po přečtení, jsem měla v hlavě pár otázek ohledně vedlejších postav a proto mě trošku mrzelo že to autorka nerozvedla, na druhé straně příběh nebyl o nich že....

Moncza
24.01.2016 4 z 5

Tato spisovatelka mě opět nezklamala, čtivé od začátku do konce. Jen od určité části předvídatelný konec, proto o hvězdičku méně.

Renulik
07.01.2016 5 z 5

Kniha se mi strašně líbila. Myslela jsem si, že vím kdo je vrah, ale to odhalení mě docela šokovalo.

Terez.a
13.12.2015 4 z 5

Fitzpatricková je moje oblíbená autorka a ani tentokrát mě nezklamala. Černý led nelze porovnávat se Zavrženým, tentokrát jde o něco jiného. Je to dobrodružný a zároveň mrazivý thriller.

Markysek45
08.12.2015 4 z 5

Vyloženě thriller bych Černý led nenazvala, ale nebyl to úplně marný pokus. Zajímavý příběh v nádherném prostředí. Děj je sice celkem předvídatelný a je vám jasné, kdo je ten špatný chlápek, ale i tak se kniha čte pěkně a rychle. Epilog jsem čekala trochu důmyslnější, ale i tak jsem byla potěšena.

AjinQa
23.09.2015 4 z 5

Jedna z mojich nejoblíbenějších knih. Před černým ledem jsem četla autorčiny další knihy. Samozřejmě byla čtivá jako ostatní. Hned od začátku se mi líbila. Nemohla jsem od ni odlepit oči. Samozřejmě hlavní hrdinka byla super. Příběh byl napínavý. Doporučuji všem. :)