Ticho ve tmě

Ticho ve tmě https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504168/bmid_ticho-ve-tme-Jm6-504168.png 4 264 264

Černá zima série

< 4. díl

Čtvrtý, závěrečný díl napínavé bestsellerové série Černá zima. Studený a drsný svět kolem Clare a Dorrana se stále mění. Každý další den ho stále více a více pokřivuje a posouvá ty, kteří přežili, blíže k vyhynutí. Tentokrát v něm však poprvé svitla naděje. Clare a Dorran se rozhodli vrátit domů do Winterbourne Hall. Bude to náročná, ale životně důležitá cesta. Lidstvo potřebuje více bezpečných útočišť – oblastí, kde si jejich obyvatelé dokážou vypěstovat vlastní potraviny, aniž by na sebe přitahovali pozornost Vyzáblých – a staré rodinné sídlo uprostřed hlubokých lesů k tomu nabízí ideální příležitost. Jejich bývalý domov už ale není oním útočištěm, k němž se upínali. Stala se z něj nebezpečná past, kterou někdo pečlivě nachystal právě jim, a nyní už jen číhá, až se do ní chytnou. Až si Clare a Dorran uvědomí, jak nebezpečným se Winterbourne stal, dávno už může být pozdě. Boj o přežití pokračuje.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Fobos

Silence in the Shadows , 2020

Cleo De Nile
25.03.2023 4 z 5

(SPOILER) Na všudypřítomnou romantiku a zázračné "záchrany na poslední chvíli" jsem si už zvykla, a i když mi to není úplně po chuti, vím, co od série očekávat a autorce to už nevytýkám, koneckonců kdyby mi to tak hrozně moc vadilo, už bych to nečetla. :)
Z posledního dílu jsem byla nadšená, zejména část ve West Hope, pokud si to pamatuji správně, mě moc bavila. Zakončení jak má být, až jsem z toho byla dojatá, a to jsem měla za to, že jsem si k postavám žádný vztah nevypěstovala. Spousta akčních scén knize slušela, nenudila jsem se ani chvilku.
Jen poznámka nakonec, SPOILER - řekněte mi, pro lásku boží, kdo z vás by dobrovolně zastavil někde, kde se to jmenuje "hnízdo matky Žvýkačky"?

judas.1988
20.03.2023 2 z 5

(SPOILER) Nemůžu si pomoct ale z celé serie by stačilo tak po dvou knihách. Poslední díl je prostě strašně vpáčený do celého příběhu. A i když od první stránky je jedna velká akce, tak to nezaručí že to člověka bude bavit.

Kanuska
19.03.2023 1 z 5

(SPOILER) Romantické duše a milovnice naivní červené knihovny budou nadšeny - a nemyslím to nijak hanlivě, protože přesně ony jsou cílovky těchto knih.
Jelikož všichni víme jak končí knihy D.C. bylo čtení rádoby napínavých scén trochu nudné - když víte, že vás konec nepřekvapí, není důvod se o hlavní postavy bát. A konec nejenomže nepřekvapil, v knize vlastně nebylo žádné překvapení či nečekaný zvrat - To co bylo jasné od prvního dílu, přišlo. Jediné překvapení snad bylo jen ten dvojitý slaďák na konci.. a ten mě teda rozesmál. To jako fakt? Tím to teda fakt zabila - Proč zrovna tenhle jeden vyzáblý se změnil zpět na člověka? No, ale jak jsem psala - romantické duše budou uspokojeny a tak to je v pořádku.

suiteki
17.03.2023 3 z 5

První půlka byla ubíjející nuda, knihu jsem pořád odkládala. Druhá půlka se četla sama. :)

Andělla
15.03.2023 5 z 5

Jsou knihy, filmy a seriály, u kterých když je dočtete/dokoukáte, závidíte všem, kdo mají příběh ještě před sebou a přejete si, aby jste ho i vy mohli prožít znovu. A přesně taková série Černá zima je.
Závěrečného dílu jsem se nemohla dočkat. Darcy je prostě skvělá, a i když si myslíte, že ve čtvrtém dílu této série už vás nemůže nic překvapit, opak je pravdou.
Napínavé od první stránky, jako vždy jsem nemohla přestat číst dál. Moc mě mrzí, že to byl závěrečný díl, prožívat příběh s Clare a Dorranem bych mohla dál a dál. Opravdu mi tihle dva přirostli k srdíčku a bude se mi po nich stýskat.
Prostě jedním slovem úžasná série. Určitě se k ní ještě vrátím.

Sysel
12.03.2023 5 z 5

Naprostá spokojenost! U prvního dílu jsem si říkala, jak tohle má autorka asi naplánované. A můžu říct, že skvěle! Nebudu prozrazova, jsem plná dojmů a opravdu mohu říct, že se Černá zima stala moji oblíbenou sérií. Jen tedy nechapu komentáře zde. Pokud někdo u 4. Dílu napíše, že to není jeho šálek kávy... proč nepřestal u prvního dílu? Tohle mi hlava nebere.

Mamka_cte
07.03.2023 3 z 5

I když nerada, tak musím říct, že tento díl se mi líbil nejméně. Oproti ostatním dílům, tento byl spíše jeden velký šťastný konec. Já vím, že autorka serii musela nějak ukončit, ale takto? Achjo.

V knize se opět objevuje hodně napětí, strašidelného překvapení, ale i dost lásky a lidské pomoci.

Clare a Dorran se vracejí zpátky na sídlo Winterbourne. Cesta zpět není lehká, ale ani když dorazí do sídla, tak nejsou v bezpečí.
Já vím, že je thanity hned léčí, ale to co přežila Clare (ale i Dorran), je spíše už pohádka, ještě když Dorran o skoro všechny svoje Thanity přišel.

Pár kapitol bylo strašidelných, ale jinak to byla spíše lehká romantika se šťastným koncem. Za mě spíše zklamání. Radši zůstanu u série Strašidelných domů.

hana4834
06.03.2023 5 z 5

Nejlepší díl z této série

AndulinaU
06.03.2023 4 z 5

Skvělé zakončení série, která mě moc bavila. Přijde mi, že ji to psaní sedlo. Série strašidelných domů už je za mě dost vybrané téma a už by od něj měla upustit a věnovat se třeba takovýmto dalším směrům.
Napínavé to opět bylo od začátku do konce a jsem smutná, že už je série u konce.

jiri6844
26.02.2023 3 z 5

Tak jsem dolouskal i poslední díl této série…
Jako začínající čtenář jsem s touto sérií spokojený a docela mě to i bavilo číst…
A za mě si myslím, že pokračování a protahování už by nedávalo smysl.

JajaPaja
23.02.2023 1 z 5

Není to můj šálek kávy

ankaras
21.02.2023 3 z 5

Už mě to nějak nebavilo, jsem ráda, že tímto dílem série končí.

Domisek1
20.02.2023 5 z 5

Strašně mě mrzí že to byla poslední kniha této série. Clear a Dorann mi budou velice chybět ale určitě se k nim ještě vrátím. Byla to moje nejoblíbenější dvojka. Tahle poslední kniha byla teda jedna velká jízda. Od začátku až do konce napínavá. . Konec knihy byl teda skvělí .Nedalo se knihu jen tak odložit. A pokud knihu odložíte tak furt musíte přemýšlet jak je to dál a co se v knize dál bude dít.

tessie_m
20.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Dokonalé, dokonalé a potřetí dokonalé. To bylo tak strašně skvělý. Šťastný konec po několika knihách utrpení. Čtivé, napínavé, dobře napsané. Díky Darcy!

Mišutamyš
18.02.2023 4 z 5

Už když jsem četla druhý díl, jsem si říkala, jak by se mi tohle líbilo v kině na plátně a na konci série, po dočtení čtvrtého dílu, si to myslím pořád.
Jasně, že se našly chvíle, kdy jsem si říkala, že tohle je trochu pitomý, ale bylo jich vážně pár. Celý příběh Clare a Dorrana jsem si užila a celou dobu jim držela palce, div jsem si neukousala nehty.
Tenhle hororově-dobrodružný příběh, ve kterým nechybí i romantická linka, můžu doporučit i těm, co horor čtou spíše okrajově. Vážně výborné čtení!

Honza28
18.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Výborné zakončení celé série! Musím dát pět hvězd i přesto, že to za mě bylo trochu předvídatelné. Tím myslím hlavně souboj s matkou Dorrana Madeline a i to, že do příběhu znovu zasáhne Beth, což jsem čekal, protože její dějová linka zůstala ve třetím díle tak nějak neuzavřená.. Ale vlastně mi to vůbec nevadilo a naopak jsem rád, že to tak bylo - kdo nemá rád šťastné konce, že? :)).

Turante
17.02.2023 5 z 5

Skvělé zakončení skvělé série o postapo světě. Clare i Dorrana si prostě zamilujete a ani v tomto díle se nic nemění. Od začátku má kniha spád, místy jsem měla husí kůži a držela jim palce, aby to dopadlo co nejlépe pro ně dva. Samozřejmě je tu pohádkový konec, což je prostě styl Darcy Coates, ale čte se to výborně a můžu jen doporučit.

Martiiiik
16.02.2023 5 z 5

Tak se člověk dlouho těšil a teď je to takový smutek, že je konec.. :-( Ale že to bylo velké finále.. Od první stránky jsem napětím skoro nedýchala.. Kniha je stejně čtivá jako předchozí díly, myslela jsem, že nás autorka už nemůže ničím překvapit, ale přišlo to znovu.. Není Vyzáblý jako Vyzáblý, každý člověk se vyrovnává s novým světem jinak, ne každý pravděpodobně mrtvý mrtvý opravdu je, i když nás autorka nechala si to myslet.. :-) A ten úplný konec je opravdu krásný, v dobrém závidím každému, kdo má poslední díl ještě před sebou :-) Tak jen do toho, nebudete litovat :-)

senoritar
16.02.2023 5 z 5

Opět skvělé, až mě mrzí, že je konec. Clare a Dorran si mě jednoduše získali a určitě si jejich příběh někdy v budoucnu zase ráda přečtu. Favoritem zůstává první díl, ale 100% jsem si užila všechny.

Nikola_
15.02.2023 5 z 5

Dokonalost! Tak moc mě mrzí, že je to poslední kniha téhle neskutečně skvělé série.. Moc jsem si všechny čtyři knihy užila a naprosto je miluju!