Černá neděle

Černá neděle https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38977/bmid_cerna-nedele-uQd-38977.jpg 4 190 31

Thriller, v němž příslušníci palestinské teroristické organizace chystají za pomoci válečného vysloužilce vražedný atentát na amerického prezidenta. Duševně narušený válečný veterán z Koreje a z Vietnamu, poznamenaný zajetím i problémy v osobním životě, který nenávidí americkou společnost a touží se jí pomstít, se spojí s palestinskou teroristickou organizací. Teroristé využijí jeho touhy zabíjet k přípravě rozsáhlé teroristické akce, při níž má zahynout spolu s americkým prezidentem i tisíce dalších lidí. Po stopě teroristů jdou agenti izraelské špionážní služby, kterým se na poslední chvíli podaří zabránit rozsáhlému masakru.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Gaudium

Black Sunday , 1975

wimpzk
01.09.2023 4 z 5

Od této knihy jsem absolutně nic nečekal. Dlouho zralá v mě knihovně až nastal její čas. A byl jsem nakonec příjemně překvapen. Celkem uvěřitelný a napínavý příběh s teroristickým motivem z poloviny 70. let v Americe. Škoda, že autor poté již psal jen sérii Hannibala Lectera, což je samozřejmě klasika a autor si tím získal mezinárodní renomé, nicméně je to poněkud monotematické.

archivářka115
06.10.2022 4 z 5

Knížku s podobným tématem jsem dlouho nečetla. Nečekala jsem, že se mi bude tak líbit. Zajímavá, čtivá, napínavá.

PepaS409
19.01.2021

Kniha se mi líbila. Čtivá, s aktuálním tématem.

Jessybelle
03.12.2020 4 z 5

Kniha je čtivá, téma terorismu je stále aktuální. Čtení v rámci výzvy, ale nelituji.

Mája777
22.11.2020 3 z 5

Jak už tady padlo několikrát, i já jsem tuto knihu četla, protože se mi hodila do čtenářské výzvy. Téma stále aktuální, to ano. Ale musím se přiznat, že jsem některé popisné pasáže jen přelétla. Možná o pár stránek méně by tady hodně pomohlo.
(20. 11. 20 - 27 671 - 64)

vladka321
13.11.2020 4 z 5

Černou neděli jsem četla kvůli čtenářské výzvě a nebylo to špatné. Téma terorismu je stále živé. Děj je napínavý a kniha se čte dobře.

heavy66
31.10.2020 3 z 5

Pokud porovnám Černou neděli s podobně zaměřeným románem Pátý jezdec-strach dvojice Lapierre, Collins, pak Neděle hladce prohrává, ale pomohla mi dokončit letošní čtenářskou výzvu, takže ji beru na milost.

danny_21
28.09.2020 3 z 5

(SPOILER) Harrisova prvotina postrádá osudovost a temnotu Dr. Lectera, víceméně se jedná o tuctový thriller s teroristickou zápletkou - plánovaný atentát v Optimistických Státech z rukou zhrzeného veterána z Vietnamu s podporou militantní Palestinské organizace Černé září, a překazit tyto pletky dostane za úkol major Izraelského Mosadu - za mě lepší průměr - 65 %

Faila
24.09.2020 3 z 5

Kniha mě až na pár momentů moc nebavila. Téma mi přišlo dobré a způsob vyprávění příběhu z pohledu více postav z obou "stran" je myslím dost zajímavý. Ale bylo to na mě moc dlouhé, rozvláčné a se spousty hluchých a dosti nudných míst.

Romanka89
19.06.2020 3 z 5

Mé první setkání s tímto autorem. Ač čtivý styl, tak téma terorismu mě moc neoslovilo. Ale na film se ráda kouknu. Spíše jsem zvědavá na sérii Mlčení jehňátek, tak uvidíme jestli mě zaujme víc.

Čtenářská výzva 2020: Kniha, která má v názvu den v týdnu.

HannyC
08.06.2020 4 z 5

Napínává kniha o reálném světě.

Luigi1
22.05.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila.Jen to pomyšlení na co "blbci"nepřijdou.Byla by to hrůza kdyby se jim to povedlo.

mamzila
25.04.2020 3 z 5

Tento příběh mě nijak nenadchnul. Je to ovšem čistě tím, že mě nezaujalo téma. Autorovu stylu se nedá nic vytknout. Kniha je napsaná velmi příjemným, čtivým stylem. Já jsem knihu zvolila kvůli čtenářské výzvě (den v týdnu), ale jsem přesvědčena, že pokud někoho toto téma zajímá, nebude jistě zklamán.

Schamila
15.04.2020 3 z 5

Jj nic moc, chyběla tomu tak trochu ta třešnička, trochu víc toho napětí a méně popisku obyčejných situací, jinak dobrý...

icezero
28.01.2020 2 z 5

po pravdě jsem od knížky čekal víc, především díky zkušenosti doktorem H. L. Snad je to tím, že každý nějak začínal...
samotná kniha tak nějak neurazí ani nenadchne, občas se děj strašlivě táhl, občas to ubíhalo a samotné zakončení bylo, aspoň tedy pro mě, tak nějak očekávané. snad i proto dávám 50%

postrach
01.01.2020 4 z 5

I kdyz toto tena neni me oblibene.kniha je napsana dobre.

Brinkley
11.08.2018 2 z 5

Thomas Harris se teprve rozehřívá před nástupem dr. Lectera. Jde o jednoduchou bondovku na léto. Psychologie jednotlivých postav není ještě tak propracovaná jako v pozdějších románech a .... pozor spoiler....např. Dahliino pobíhání po nemocnici s dokonalou znalostí umístění jednotlivých místností (přičemž není zmíněno, že by tam někdy dříve byla, plánek neměla) ... to mě vyloženě naštvalo.

Kerberos
02.07.2017 4 z 5

Napínavé,dobřese to četlo.

Atanone
12.05.2017 5 z 5

Moje srdcová záležitost. I přes Mlčení jehňátek a všechny Lectery,tato byla u mě první,co jsem od Harrise četla a stará láska nerezaví

Metroušek
14.03.2017 2 z 5

I slovutný mistr Harris nějak začínal a nějak se hledal. Berme to prostě jako jeho učednická léta. Vždyť pak už na scénu přichází: "Dámy a pánové, doktor Hannibal Lecter!"