Cena za dokonalost

Cena za dokonalost https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/247787/bmid_cena-za-dokonalost-oyA-247787.jpg 4 167 167

Když malá Céline projevila hudební nadání, koupil jí otec klavír a rozhodl se, že z dcerky vychová virtuosku. Jeho praktiky se však velmi odlišovaly od běžných rodičovských a pedagogických metod. Spočívaly v ponižování, týrání, bití, odpíral dcerce stravu, nebo ji naopak nutil sníst zbytky smíchané v odpornou šlichtu. Běžně ji zamykal, vyhrožoval jí a jeho slova: Jsi horší než pes, se dítěti nesmazatelně vryla do paměti. Holčička se nakonec ocitla na pokraji smrti. Kniha je otřesný a neuvěřitelně silný dokument, který se ve Francii zařadil mezi bestsellery.... celý text

Literatura světová Literatura faktu
Vydáno: , Ikar (ČR)

La démesure , 2013

Zorka
16.09.2017 3 z 5

Kniha zpracovává téma, ke kterému by se člověk neměl stavět zády. Týrání dětí, a to i v rodinách, které mají společenskou prestiž a kde na první pohled dítěti nic nechybí. Právě pro její téma stojí za to si ji přečíst.

intelektuálka
03.09.2017 4 z 5

Někteří lidé? by opravdu neměli mít děti. Vybíjet si svoje komplexy na bezbranném dítěti, to svědčí o charakteru! A jak píše autorka, tak je to i dnes.
Nikdo nevidí, neslyší, nechce se zaplétat...

morava
11.08.2017 5 z 5

Priznam se, ze vlastne nevim, jaky komentar k teto knize napsat. Nevim co napsat, protoze po docteni tohoto hororoveho pribehu vlastne nemam slov. Take nevim, proc hodnotim peti hvezdickami pribeh, ktery vubec neni pekny, pribeh, ktery je otresny ! Co si vsak rozhodne "v uvozovkach" 5 hvezdicek zaslouzi, je odvaha a sila autorky.Odvaha a sila se s tim poprat a nekomu o tom rict a celemu svetu o tom napsat. A preji ji do dalsiho zivota jen to nejlepsi a kupu zdravi.

Princezna22
23.07.2017 5 z 5

Tak takhle kniha mě velice zasáhla... Strašně silný příběh. U pár stran jsem musela knihu zavřít ( nemohla jsem to vydychat) , bylo mi zle a mrazilo mě v zádech. Při čtení těchto velice silných chvílích, které jsou v knize dost jsem úplně přestala dýchat a po zavření knihy koukala do stropu,abych se musela znovu nadechnout... První polovina knihy pro mě byla opravdu stresující a strašně smutná. I jsem s toho málem brečela co musela Céline prožívat.... Soudní proces a všechno okolo bylo též dost stresující,ale to už se nějak zvládnout číst dalo.. Uf.. Jsem ráda,že jsem knihu dočetla nic tak silného jsem doposud nečetla..... Céline má můj obdiv a respekt!!! Knihu doporučuji jen lidem se silnou povahou. ... Po přečtení mám fakt divný, sklesly pocit.... ( takhle jsem se ještě snad po přečtení žádné knihy necítila..) kupodivu, to bylo ale čtivé a dobře napsané.. respekt pro Céline!!!! Kniha je podle skutečnosti takže to tím víc mě čtení takhle dostalo... Nemohu pochopit,že to nikdo neviděl a nebo že ji nikdo nevěřil a udělali s ní bůhví co.. Strašně smutné....

Nicol13
23.07.2017 5 z 5

Za mě silná kniha, která má smysl. Céline je pro mě hrdinkou, za to, co všechno zvládla. Ani z knihy si nedokážu úplně představit, co musela prožívat.
Líbil se mi její postoj na konci.. k celé té situaci. Opravdu nemá cenu se neustále trápit minulostí. Pak člověk nemůže jít dál.
Člověk se k závěru knihy zamyslí, zda je připraven být rodičem, případně, zda již dobrým rodičem je.
Doporučuji.

Beky
18.07.2017 5 z 5

Strhující a emotivní příběh hodně silné dívky - ženy ... Od čtení se nedalo odtrhnout, některé praktiky jejího otce mne překvapovaly tolik, jako ještě nic ... Hlavní hrdinka mi byla sympatická a obdivuji ji za to, co dokázala.

Danago
15.07.2017 5 z 5

Tak toto byl velice silý příběh, ještě dlouho na něj budu muset myslet. Céline dokázala neuvěřielné!!! Zažila něco nepředstavitelného !!! A to nejen co se dělo doma, ale i potom , jak se k tomu všemu stavěli úřady a jiní lidé. Měla strašný osud a přesto nepodlehla přežila a jetě v životě mnoho dokázala. Je to rozhodně silná osobnost. Já musím tuto knížku doporučit, rozhodně stojí za přečtení, za velké zamyšlení. Její bonus je , že je velmi čtivě napsaná a to knížky tohoto typu většinou nejsou.

Milky92
14.07.2017 5 z 5

Dokonalý příběh

Veronika33
22.06.2017 2 z 5

Neskutočne čudne napísaná kniha. Tenká kniha, ktorá mi dala zabrať svojím spracovaním. Miestami som pochybovala o pravdivosti príbehu. Možno keby sa viac rozpísala bola by kniha stráviteľnejšia. Námet knihy mal potenciál, ale spracovanie ho zabilo.

Jitkarka
20.06.2017 5 z 5

Tak toto je skutečný příběh, který mě zasáhl. Doporučuji každému...

evke
15.06.2017 5 z 5

Nemám slov.. Jakožto rodič nepochopím, jak je někdo schopný tohle provést svému vlastnímu dítěti!!!

Lucina88
13.06.2017 4 z 5

My, co jsme si tím neprošli, dle mého - nemůžeme soudit...i přesto jsem musela komentář napsat.
Na dítěti se dění kolem nejvíce podepíše. Hrozný případ. Klobouk dolů za to, že dotyčná knihu napsala, tím se jí možná část břemene upustila. Život s tímto traumatem se těžko žije dál...

kamolka
01.06.2017 5 z 5

Hodně zajímavá knížka z pohledu obětí týrání. Moc se mi líbilo, že to vypráví žena, která si tím vším​ prošla a známe její pohled na věc. Nemohla jsem uvěřit tomu, že jí její okolí nevěřilo, jenom proto, že byla z bohaté rodiny.

Donna_Lucca
30.03.2017 5 z 5

Přijde mi děsivé jak lhostejně se k tomu stavěli třeba v dětském domově a že ji nikdo nevěřil. Nebo ta 16leta dívka s tou sestrou. Je to děsivé čeho jsou lidé schopni a ještě k tomu v rodině! Opravdu poučná kniha, kterou by si měl každý přečíst. Otevírá oči!

Damaj
31.01.2017 5 z 5

Velmi čtivá kniha, avšak příběh je velmi krutý. Je hrozné čím si Céline musela projít, jen pro to, aby byl otec spokojený.

beruska
05.11.2016 5 z 5

Smutný a děsivý příběh podle skutečné události o týrané dívence a jejím sadistickém otci.. Nikdo jí nepomohl, otci vše procházelo.. Jak je něco takového vůbec možné ? Zachránila ji až její vlastní statečnost.. Hodně štěstí, Céline !!

limetka2008
11.09.2016 4 z 5

Děsivé, čím si Céline musela projít... příběh silný, protože pravdivý, jeho literární zpracování celkem průměrné, ale to zde není tak důležité - podstatné je, že knížka může obětem násilí dodat naději a odvahu změnit svůj osud. A to vidím jako její největší přínos.

Eleanor-ka
25.08.2016 5 z 5

Číst knihu, která je plná bolestivého příběhu v době kdy si samy procházíte zrovna nemilým (ač nesrovnatelným s tímto) obdobím, je určitým způsobem uklidňující. Člověka to hned donutí se na život koukat jinak.
Musím přiznat, že tato kniha ve mě vyvolala hned několik otázek. Je patřičné, že nechápeme proč Céline neudala otce už dřív.. my nemůžeme vědět, co daná osoba prožívá, pokud si tím samy neprojdeme. Dle mého názoru, byla dívka až velmi silná osobnost, když se dokázala ze své minulosti vzpamatovat a začít nový život. Ne mnoha takovým případům se to podaří. Ke všemu odpustila i svému otci. To si žádá respekt.
Avšak je pravdou, že jsem vskutku horší případy, než jakým si prošla autorka knihy. Ale také nutno přiznat, že není situace jako situace, každý něco nese jinak a to, co musela prožívat Céline, je opravdu hrůzostrašné.
A co se týče jejího otce... Toho bych zhodnotila jako nevyrovnaného labilního člověka, který svou dceru - byť svým způsobem - má opravdu rád, ale nic to nemění na tom, že je to prachobyčejný tyran, který by si zasloužil pořádný trest.

Vynikající kniha. Velmi čtivá, doporučuji.

jasmína
16.06.2016 5 z 5

Opravdu jsem se cítila děsně, když si uvědomím, že takto některé děti opravdu trpí a třeba si i myslí, že je to normální, než poznají cit, ani jsem nevěděla, zda knihu vůbec číst, ale je napsána čtivě, tak jsem to nějak zvládla.....

Obdivuju Céline, já bych nikdy tohle otci neodpustila, a už se s ním ani nechtěla nikdy vidět !

Shardlake
10.01.2016 5 z 5

Tato autobiografie při četbě ve čtenáři zanechává mrazivý pocit. Při četbě si čtenář říká, jak to mohla jako dítě vydržet, tolik let než našla odvahu, lidi, kteří jí uvěřili a pomohli! Po dočtení této knihy mě stále ještě mrazí.

Kniha se čte jedním dechem. Chtělo to hodně odvahy, síly a vůle nejen se vzepřít vlastnímu otci a jít si za vytouženým snem, ale také odvahu o tom všem napsat!