Na křídlech orla

Na křídlech orla https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113768/mid_na-kridlech-orla-Lf9-113768.jpg 4 497 88

Orel série

Píše se rok 42 našeho letopočtu. Quintus Licinius Cato právě dorazil do Germánie, aby nastoupil jako nováček do II. Legie, nejúdernější jednotky římské armády. Jako by pro mladíka, který zatím zápolil spíše s knihami, nebylo přivykání tuhého vojenského režimu už dost, musí navíc čelit nechuti řady svých nových druhů, když vyjde najevo, že díky konexím u imperátorova dvora byl jmenován do hodnosti, která ho staví nad ně. Stává se zástupcem jejich velitele Macra, neohroženého centuriona, pokrytého jizvami mnoha bitev. Ve vojenských akcích, které ho čekají, bude muset dokázat mnohem víc než obyčejný nováček. Při krvavém střetnutí s bojovníky místních germánských kmenů dostane Cato příležitost ukázat, co v něm opravdu je. Vzápětí se mezi legionáři roznese zpráva, že příští tažení má za cíl zemi, která platí za nejbarbarštější končiny známého světa – Británii. Po dlouhém pochodu na západ dostanou Macro s Catem neobyčejný úkol. Má jít o součást spiknutí, které ohrozí samotného císaře daleko v Římě?... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Alpress

Under the Eagle , 2000

Ronin Roujin
02.11.2013 3 z 5

Celkem čtivé "sandálové" akční čtení. Trošku mi vadily jména hlavních hrdinů, protože až moc mi evokovaly různé věci z dalké budoucnosti (pro nás součastnosti).

kryspin66
11.09.2013 4 z 5

Řím zrovna není můj šálek kávy, ale musím uznat, že autor v této sérii mě zaujal jak je vcelku přesný v historii. Příběhy legionářů jsou vkusně a nenásilně předkládány pro čtenáře. Vcelku jsem se sžil s Catonem a těším se na další díl série.

astroweb
10.09.2013 4 z 5

Překvapivě dobré, ovšem k dalšímu dílu si dám nějaký čas pohov.

Stanley81
12.08.2013 5 z 5

Další skvěle čtivý díl, výborná série.

vrgulnik
10.07.2013 3 z 5

Klasický historický román. V ničem příliš nevybočuje ze zaběhaných stereotypů. Prostě oddychovka.

Zdenda20
05.07.2013 3 z 5

Dodatečně přidávám komentář. Četl jsem v poslední době tři knihy z této serie. Autor má tuto dobu pěkně zmapovanou historicky.
Moc pěkně popisuje život v legii, která je pro vojáka víc než cokoliv jiného. Ale je poznat , že autor je Angličan a tak fandí Britům.
Děj v těchto knihách je obdobný, ale moc pěkně popsaný život legionářů a jejich smysl života. Doporučuji všem co mají rádi knihy o Římu.

Garik
01.12.2012 3 z 5

Na prebale: „Taková konkurence dá spisovateli zabrat.“ Bernard Cornwell
Tak neviem... Preslávený britský suchý humor? Nebodaj obyčajná irónia? Vydavateľský biznis? Zdržanlivá a slušná odpoveď - vyjadrenie gentlemana? Ale myslím si, že to pán Cornwell nemohol myslieť celkom vážne.

Pripadalo mi to ako taký dobrodružno-historický román s prvkami detektívky určený vyslovene pre mládež. Vlastne nevyslovene, dnes sa už také čosi neuvádza. A možno som iba ja na takéto niečo pristarý. Alebo mi to, nech už z akéhokoľvek dôvodu, proste nesadlo i keď celkove sa to, pravdupovediac, nečítalo zle. Ale bolo tam dosť rušivých momentov a každopádne ma pri tom chytali drobné záchvaty irónie a cynizmu. Skrátka, čakal som od toho asi príliš veľa.

mijagi80
31.10.2011 4 z 5

První díl nás seznámí s životem v římských legiích, kde se setká centurion Macro s nováčkem Catem. Autor trocho naznačuje politickou situaci kolem císaře Claudia a setkáváme se s jeho zástupcem Narcissem (něco jako ředitel tajné služby), který se snaží rozkrýt spiknutí. Cato přichází do vojenského tábora v Germánii a po krátké době se s II. legií přesouvá přes kanál do Británie, kde císař plánuje zahájení ofenzivy. Krátce po vylodění dochází k velké bitvě. Děj má spád a popis bitev a života ve vojenském táboře je plný zajímacých detailů. V hodnocení dávám 4 hvězdičky a uvidím, jak se vydaří druhý díl a také mám v plánu přečíst něco od Cornwella.

Pokud byste hledali hlubší sondu do římských dějin, pak bych doporučil knihu První muž Říma od Colleen McCullough a její pokračování.