Gladiátor

Gladiátor https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190270/bmid_gladiator-16K-190270.jpg 4 218 218

Orel série

Centurioni Macro a Cato se po vyčerpávajícím tažení proti Parthům vracejí do Říma, ale cestou zasáhne jejich loď ničivé zemětřesení a následná přílivová vlna. Po dramatickém boji o život přistávají s poničeným plavidlem v krétském přístavu Matale a zjišťují, že přírodní živel změnil tamní města v trosky a připravil o život tisíce lidí. Chaotické situace využívají otroci, kteří se mstí svým pánům za všechna příkoří, a místní bandité, jejichž cílem je svržení nadvlády Říma. Římské jednotky na ostrově jsou po živelní katastrofě ochromené a nedokážou udržet pořádek. Macro s Catonem proto musejí chtě nechtě zasáhnout, než se situace zcela vymkne kontrole. Ani jeden z nich ovšem netuší, že jejich nepřátele vede muž, který jim přísahal pomstu a je odhodlaný dodržet svůj slib za jakoukoliv cenu.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , BB art

The Gladiator , 2012

francouz
09.12.2018 5 z 5

Tentokrát osud zavál naše hrdiny do mojí tak trochu srdcové záležitosti a to je ostrov Kréta, který mám prakticky prozkoumaný celý a, kde na Vám všude dýchá pohodový přístup k řešení problémů ( někdy je to, ale k vzteku ) , spousta krásných historických nebo přírodních úkazů. proto jsem si tuto knížku vyhutnal ještě o trochu více než předcházející díly.
Tento díl, byl první, kdy nemuseli hrdinové bojovat s klasickou byrokracií a neochotou hodnostářů, kdy mohli rozhodovat samostatně. Bylo to velmi zajímavé setkání s někým, koho jsme již v minulých dílech potkali a pouto lásky gradovalo několikrát velmi poutavě.
Proto i nyní šahám po dalším pokračování...

orinka3
17.01.2018 5 z 5

Autor nezklamal. Kniha opět nanejvýš napínavá, plná života. Zemětřesení, tsunami, Macron a Cato se dostávají do zničené země, kterou navíc decimují vzbouření otroci. Krutost Ajaxe vyráží dech, budoucnost Macrona s Julií v kleci mezi povstalci nahání hrůzu, ale nakonec to přece jenom jakž takž dopadne. Konec otevřený, pokračování v příštím díle.

klokan.1905
06.12.2017 4 z 5

Gladiátor
V devátém pokračování jsou naši hlavní hrdinové Cato a Macro lodí na cestě do Říma... Bohužel se díky zemětřesení a následné přílivové vlně dostávají s poničenou lodí do krétského přístavu Matala... Zjišťují, že přístav i město jsou v troskách a živel připravil o život mnoho lidí... Situace ve městě a okolí využijí otroci, kteří se vzbouří... Určitě si přečtěte jak vše dopadne, nudit se rozhodně nebudete... ;-)
Za mě 90%...

zoew
26.09.2016 3 z 5

Moc mě to nebavilo, bylo to rozvleklé a místy nudné.

FerryTaz
09.01.2016 5 z 5

Tak po hodně dlouhé době se mi to podařilo dočíst. Jo, tak práce na zahradě v létě a na podzim se na tom opravdu podepsala... Opět skvělá kniha a již se těším na další díl této série.

Richie1
31.07.2015 4 z 5

Devátý díl je pro mě zajímavý výběrem prostředí i událostmi. Zemětřesení, vzedmutá vlna tsunami, povstání otroků - to jsou samy o sobě dost dobré látky na román. Ve spojení s hlavními hrdiny Macronem a Catonem se tak rozehrává napínavý příběh, přinášející nebezpečné okamžiky, líté boje i romantickou linii a který krásně graduje v závěru.
Historické reálie zvládnul autor velmi dobře. Snad jen jednu poznámku - starověké lodě byly většinou stavěné tak, že se nemohly jen tak potopit ... prostě plavaly jako dřevo na hladině. Takže několikeré zmínky o úplném potopení lodí asi nejsou zcela správné. Jinak jsem s historickou věrohodností velmi spokojen - v rámci příběhu se autor drží známých historických fakt.
Co se týče Catonova rychlého kariérního postupu - nebylo to úplně obvyklé, i když v císařské době už se tradiční Cursum honorum (Cesta cti) postupně měnila a kariéru bylo možné udělat rychleji. Ostatně - už Scipio Africanus naboural tradici římské kariéry svým jmenováním roku 210 př. n. l. do čela hispánské armády v hodnosti prokonsula ve věku pouhých 26 let. Kam se na něj zatím Cato hrabe :-)
Devátý díl se mi velmi líbil - 75%.

kryspin66
08.07.2015 4 z 5

Další z řady pokračování příběhů o dvou centurionech.

Harold
02.07.2015 4 z 5

Velice zajímavý román. Scarrow hezky posouvá putování hlavních hrdinů dál. Je patrný vývoj Catonovy postavy. Příběh na Krétě a povstání otroků jako tématika je v rámci jeho knih dosud neotřelá a značně záživná. Konec však byl jak z amerického seriálu - proto čtyři hvězdičky

čef
07.12.2014 5 z 5

Knihy z této série jsou pro čtenáře historických dobrodružných románů všechny zajímavé - jsou napínavé, čtivé a obsahují spoustu dobových detailů. Tento díl je zvláštní popisem rozpadu římské společnosti na Krétě po přírodní katastrofě, kdy se otroci chopí příležitosti dostat se z nesnesitelných poměrů svého poníženého postavení. Těším se na další díly.

vincek1
04.11.2014 5 z 5

Romány pana Scarrowa jsem vlastně začal číst na "doporučení" mého oblíbeného autora pana B. Cornwella. Všiml jsem si na titulní straně knihy Pod znakem orla podtitulku " Taková konkurence dá spisovateli zabrat." B. Cornwell.
Nezklamal jsem se, knihy jsou velmi čtivé. Poslední díl, o kterém píši se mi zdál svým způsobem nejlepší. Postupem času "zrají" nejen hlavní hrdinové, ale zdá se mi, že i autor "zraje" jako víno. Těším se na další příběhy a vřele doporučuji.

Trinity4
09.10.2014 5 z 5

Jako všechny předchozí i tento díl byl super. Těším se na další díl.

braunerova
31.08.2014 2 z 5

Z celé série o dvou centurionech hodnotím tento díl jako nejhorší. Konec knihy to už byla mýdlová opera (děj samozřejmě prozrazovat nebudu). Kromě zemětřesení na Krétě je celý děj vymyšlený včetně vzpoury otroků.

flanker.27
07.08.2014 5 z 5

Sérii jsem dočetl celou v kuse až sem téměř na jeden zátah přerušenou jen třemi nebo čtyřmi dalšími knihami. To mluví samo za sebe. Děj žádného dílu není obzvlášť komplikovaný, ale to v dnešní záplavě zvratů za každou cenu a různého experimentování spíše oceňuji.

Slava
29.04.2014 5 z 5

Tak,
velmi zajímaví díl, autor nám krásně vylíčil katastrofu na ostrově Kréta a co víc, při čtení jsem se tak dostal do příběhu, že jsem dokonce měl chuť vzít meč a hrdinům jít v zápalu boje pomoci, až tak mě kniha spoutala svým napínavým dějem!! Ani po tolika dílech mne kniha nenudila a těším se na další díl. Za mě 100%

Katvalda
27.04.2014 5 z 5

Opět Simon nezklamal, velice dobře napsáno.

Řím Římané 1. století legie historické romány

Simon Scarrow