Centurion

Centurion https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175286/bmid_centurion-175286.jpg 5 237 237

Orel série

Římští legionáři rozhodují o osudu dvou říší. Nad Římskou říší visí v prvním století našeho letopočtu nová hrozba. Její dávní nepřátelé Parthové s ní soupeří o kontrolu nad Palmýrou, formálně neutrálním pouštním královstvím, jehož panovnickou rodinou zmítají otevřené sváry. Řím proto do konfliktní oblasti vysílá vojsko pod zkušeným vedením centurionů Macrona a Catona. Jejich úkolem je chránit palmýrského krále a hranice jeho země a potlačit vzpouru jednoho z králových synů, který mimo jiné spoléhá na své spojence - Parthy. Jakmile se Parthové dozvědí o příchodu římské armády, okamžitě začnou povolávat do zbraně vlastní muže. Macronova kohorta se musí postavit nepřátelům hluboko ve zrádné pouštní krajině. Pokud chce zachránit Palmýru před pádem do parthských rukou, čeká ji urputný boj proti ohromné přesile. Zápas o trvalý mír a budoucnost říše, při němž Macro a Cato ještě nikdy nečelili tolika překážkám, dál pokračuje.... celý text

Boby17
31.07.2018 4 z 5

Autor si drží svůj vysoký standard, ale tentokrát úplně všechny hvězdy nedám. Hodnotím za 4,4 hvězdy. Děj sice má akci, napětí a dokoce i romantiku, ale něco nedefinovatelného mi tentokrát k absolutní spokojenosti chybělo.

čef
10.06.2018 5 z 5

Naši stateční hrdinové této zajímavé historické série se tentokráte mohli předvést v Palmýře, kde měl místní král problém s nezdárnými syny a zákeřnými parthskými bojovníky. Připomněli jsme si opět techniky tehdejšího boje jak v přímé bitvě, tak při obléhání a na lásku také došlo. Zdařilý díl a vzhůru za dalším dobrodružstvím!

orinka3
18.12.2017 3 z 5

První horší známka. Nevím, jestli jenom mně připadá, že se vaří pořád z jedné vody? Možná mě to bavilo méně kvůli tomu, že se děj tohoto dílu odehrává v podstatě na jednom místě. Je tam trochu romantiky a lásky, ale jinak je to na jedno brdo. A co mě naštvalo nejvíc? Výraz ZMUČENÝ. Nevím, nakolik si ho oblíbil překladatel. Ale číst o zmučených výkřicích pětkrát za kapitolu, je hodně i na mě.

klokan.1905
29.11.2017 5 z 5

Centurion...
Již osmé pokračování ze série Cato... Naši hlavní hrdinové - centurioni Macro a Cato jsou společně s vojskem vysláni do Palmýry, aby zde potlačili vzpouru jednoho z králových synů - tento při vzpouře spoléhá na své spojence Parthy...
Největší problém pro římskou armádu představovala pohyblivost parthské armády, která se skládala z jízdních lučištníků a menších jednotek těžkého obrněného jezdectva...
Od Simona Scarrowa opět skvěle popsané bitvy a dění kolem... Jedním slovem - paráda... Rozhodně doporučuji...

lump23
28.06.2016 4 z 5

kniha se mi libila .Je dobre čtitelná.Centurioni Macro s Catonem a jejich Syrské dobrodružství mě uplně pohltilo.Fakt dobré..

Edana
23.11.2015 3 z 5

Další z nekonečných dobrodružství Macrona a Catona, které ničím výrazněji nevybočuje z nastavených linií. Ale aspoň je to slušně napsané a čtivé. A Cato si konečně našel holku.

Richie1
23.06.2015 4 z 5

Po delší přestávce jsem si přečetl 8. díl série a asi to pomohlo k mému lepšímu dojmu z knihy. Dobrodružství Macra a Catona pokračuje na východě v syrské provinci - tentokrát ve městě Palmýra a jeho okolí. Římské jednotky se zde nakonec střetnou v boji s parthskou říší. Příběh má slušný spád a nenudí, je zde i romantická dějová linka, která není na závadu.
Autor má historické reálie dobře nastudované a zpracované, nenašel jsem nějaká slabší místa nebo anachronismy. Tento díl považuji za jeden z těch lepších v celé sérii. 70%

peter4772
04.10.2014 4 z 5

......

braunerova
01.09.2014 3 z 5

Po několika slabších kusech je Centurion pokusem o návrat k úrovni prvních dílů. Naši dva hrdinové porazí mocnou parthskou říši, Cato začíná chystat svatbu a já se začínám bát, že mám co do činění s dalším kapitánem Amerikou.

flanker.27
07.08.2014 5 z 5

Cato se nám zamiloval, achich jéjej, to ho bude odvádět od vojenských povinností :)
Dělám si legraci, z dílů po odchodu z Británie je tento asi nejlepší.

kryspin66
19.05.2014 4 z 5

Zatím předposlední díl co nám Simon Scarrow naservíroval. Nový díl teď právě vyšel pod názvem Gladiátor.

Roob
04.05.2014 2 z 5

Asi bohužel jsem ji začal číst v nevhodnou dobu.Neměl jsem na ni chuť.Bohužel všechny díly na jedno brdo.Možná jsi ji přečtu za 10 let a změním názor.

adambílek
29.01.2014 5 z 5

Knížka je velice dobře napsaná a můžu ji doporučit všem. Jediné co se dalo vytknout byl sladký konec. :D