Čarodějky

Čarodějky https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83322/bmid_carodejky-rep-83322.jpg 4 27 8

Prastaré tajemství z hlubin pravěku dosáhne až do současnosti a rozhodujícím způsobem ovlivní život sedmnáctileté Lindy. Není pro ni jednoduché vyrovnat se se skutečností, že babička je trochu jiná než ostatní ženy, ale co teprve když zjistí, že zvláštní schopnosti má také její matka a dokonce i ona sama? Je to prokletí, nebo úžasný dar? Příběh, začínající kdysi dávno v malé keltské osadě, pokračuje ve středověkém klášteře a končí v současné Praze. Vlastně nekončí, je to jen další malý článek řetězu života...... celý text

Jahýnek
20.12.2023 2 z 5

Zajímavý námět, ale zpracování druhé půlky (současnost) mi vůbec nesedlo, prosakovaly z toho moralizující poučky. Líbilo by se mi rozpracování vztahu vnučky s babičkou...

ivca84
23.05.2022 3 z 5

pro mladsi ctenare zajimavá zapletka

Amneris
15.11.2021 4 z 5

Knížka byla velmi zajímavá, líbilo se mi propojení časových os. Trošku mě mrzí, že se autorka více nerozepsala o životě žen, které Lindě předcházely. Jinak to bylo super počtení.

marlowe
03.08.2020 4 z 5

Protože jsem žánrový liberál (a protože chci mít přehled i o tom, co se děje u protinožců), nečiní mi potíže občas, jen tak pro zajímavost, nakouknout i do šuplíků svým obsahem poněkud vybočujících z korýtka mých preferenčních zájmů. Takže, ač nejsem ani dítě, ani mládež a už vůbec ne lepá děva, zkušebně jsem si střihnul tohle pohodové vyprávění lehce líznuté mystikou – a byl jsem mile překvapen. Zajímavým příběhem i uvolněně plynoucím stylem vyprávění. Jo, jsem šťoura a určitě bych knížce pár drobností vytkl, ale klady rozhodně převažují a Čarodějky si svojí nadprůměrností (v rámci žánru) těch mých 80% rozhodně zaslouží.

Jája92
19.02.2018 3 z 5

Příliš krátká knížka, než aby mohlo vyniknout poutavé téma.

TheMelorry
23.05.2016 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale ani nijak výjimečná. Téma bylo zajímavé, ale podle mě chtělo vice rozvést, stejně tak i jednotlivá časová období.

Sarance
25.05.2015 2 z 5

Nezaujala, začala mě bavit až v závěru, kdy bych čekala, že příběh bude pokračovat.

1v8na
27.08.2014 5 z 5

Bylo to báječné. Napínavý příběh. Nejvíc se mi líbila ta část ze středověku.

Barbora Hrůzová
česká, 1962