Šakal

Šakal https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474677/bmid_sakal-EIn-474677.jpg 4 131 131

Po nájezdech už nikdo neví, kde se nalézá neblaze proslulý vězeňský tábor glymery. Když Nyx čirou náhodou narazí na vodítko k tomu, kde je možná dosud vězněna její sestra, rozhodne se najít tajný podzemní labyrint. Vydá se na cestu pod zem a dozví se strašlivou pravdu – a setká se s mužem, který navždy všechno změní. Šakal je v táboře už tak dlouho, že si vůbec nepamatuje nic ze svobody, jakou kdysi znal. Uvězněn okolnostmi, které nemá pod kontrolou, pomůže Nyx, protože sám sobě pomoct nemůže. Potom co Nyx zjistí, co se stalo s její sestrou, stává se nutnost dostat ji zpátky ven pro oba smrtelně nebezpečnou misí. Spojeni vášní, které nemohou vzdorovat, vypracují společně plán útěku pro Nyx – i když jejich osudem bude věčné odloučení. A když je na pomoc povoláno Bratrstvo černé dýky a Rhage zjistí, že má neprávem vězněného nevlastního bratra, začne ničemný žalářník osnovat vraždu všech… dokonce i Bratrů.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Baronet

The Jackal , 2020

Kačka655
14.01.2022 2 z 5

Čekala jsem víc.. Od autorky jsem četla i bratrstvo tak jsme se těšila ale tohle bylo prostě nic moc..

Lee7
23.12.2021 4 z 5

Pokud jste oblíbenci Ward, kniha nezklame. Čekala jsem, co v ní bude.. a doufám, že nám z říše bude ukázáno trochu víc.. zabrousili jsme lehce do minulosti stoletích.. A pěkný konec jako vždy.. byla kratší a lehčí než bratrstvo. Zaujal mě vlkodlak.. uvidíme, co bude v dalším díle

Janičta
21.12.2021 2 z 5

Nic moc. On potká ji, okamžitá přitažlivost, vzlety, pády a šťastný konec (který je jako téměř vždy, pěkně odfláknutý). Pořád dokola to samé, knihu co knihu. Takže jsem tu vlastně popsala děj :D

Ward zbytečně ubližuje sama sobě, když není ochotná (nebo schopná?) pracovat s postavami a dějem jinak, než je za ty roky zvyklá. Její knihy už jde jen stěží označit slovy jako originální, nápadité apod...
Hlavní příběh, který jí přilákal tolik čtenářů nechává stranou. Podle mě už neví co s tím. Nechci sýčkovat, ale téměř všichni v sídle mají své s "šťastně až na věky", takže už budou jen vata vedlejšího děje. Smutné.
Možná tomu dají šťávu vlkani? Jsem upřímně zvědavá, zda autorka zvládne napsat i něco jiného....

havrmoni
09.12.2021 5 z 5

Mě se to líbilo. Doufám, že další díly budou brzy.

anna7852
05.12.2021 3 z 5

Nebylo to špatné, ale čekala jsem asi nějak víc?
Konec byl nějak jako ze uspěchanej, doufám že bude alespoň pokračování

zuzak82
27.11.2021 4 z 5

J.R.Ward přichází s novou sérii, která se prolíná se sérii Bratrstvo černé dýky.

Děj se odehrává ve dvou časových rovinách. První začíná před 100 lety, kdy se protnou cesty hlavního hrdiny Šakala, Rhage a Dariuse. Druhá část se odehrává v současnosti. Nyx se sestrou srazí při cestě na farmu mladého upírá, který blouzní o tajném vězení. Shodou okolností to může být vězení, které Nyx roky hledala, když pátrala po své sestře, která byla neprávem uvězněna. Podaří se ji najít cestu do vězení a setkává se tam s Šakalem. Přeskočí mezi nimi jiskra a on ji pomůže s hledáním sestry.

Knížka obsahuje všechny prvky, které autorka použila ve svých minulých knihách - okamžitá přitažlivost a osudovost mezi hrdiny, nová partička osob - vězňů s typickými charaktery (přátelský, tajemný, bláznivý, bezcitný), dokonce recykluje i některé nápady z předchozích knih.
Je tak trochu překvapivé, že charakter Šakala recyklovaný tolik není. Je to dobrý chlap, který se dostal neprávem do vězení, kde strávil 100 let. Dokonce si i dokážete představit, že byl před uvězněním architekt, kterého ale vězení za 100 let částečně změnilo. Docela mě pobavilo, jak Nyx někdy přehnaně vyváděla, protože ona je přece nezávislá a nepotřebuje až tak chránit. A on je zpátečnický, protože ji chce ukázat kudy jít, chránit ji a jít všude jako první. Přitom holka vůbec neví, jak to tam funguje, kde sestru hledat apod.
Celkově mě tato kniha bavila více než poslední 3 díly klasické série Bratrstva. Ale začátek série Odkaz černé dýky mě bavil mnohem víc.

Celkově bych teda dala 70%.

Ryorka
25.11.2021 3 z 5

nooo, co napsat. Je to Wardka, ale pozoruju sestupnou tendenci. Poslední dobou rozjíždí Wardka spoustu nových projektů a prostě Bratrstvo už není tak boží jak předtím. Osobně mě štve, že tam přidává pořád nové a nové postavy, které třeba s Bratrstvem souvisí jen okrajově ( viz. první příběh Zloděj ) a málo se dovídáme o těch, které už zbožňujeme z dřívějška. Moc bych chtěla pokračování příběhů Quinna a Blaye, Xcora a Layly a samozřejmě Lassiter! V tom baráku je spousta upírů, které mám ráda a mám ráda to hemžení, které tam je. Taková velká, šťastná rodinka. Kniha nebyla uplně blbá, ale nebylo to úplně ono. Ale jinak šablona stejná. Ona potká jeho, on potká ji, osudová přitažlivost, přeplují moře, překonají hoře a odkráčí do západu slunce, teda pardon, do svitu hvězd. Takže na konci kapesníky. Jo a hlavního padoucha jsem odhadla už v půlce knížky.