Znesvěcený hrob

Znesvěcený hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251738/bmid_znesveceny-hrob-251738.jpg 4 96 27

Bratr Zdislav série

Bratr Zdislav, někdejší templář, nyní člen řádu johanitů, se zabydlel v Uhříněvsi a právě se usilovně zabývá jejími opravami, když jej osloví rychtář blízkého města Kostelce nad Černými lesy. Tentokrát jej nesužují obávaní lupiči, kteří se ukrývají v okolních hvozdech, nýbrž záhadná vražda, k níž došlo na místním hřbitově. Kdo rozkopal hroby nepokřtěných dětí, pohřbených za hřbitovní zdí? A proč je v jednom z nich nalezen zavražděný hrobník? Kostelecký rychtář se obává nejhoršího – totiž řádění pekelných sil, a i proto se obrátí na zbožného rytíře johanitu.... celý text

Galadwen
21.07.2017 3 z 5

Tato knížka je o něco slabší než předchozí díl, dle mého soudu s rozvleklejším a méně zajímavým příběhem. Nicméně jako oddechovka se mi Znesvěcený hrob líbil, pokračování série si určitě přečtu.

Dandulka
23.04.2017 5 z 5

Zajímavá kniha. dobře se mi četla. Je zasazena do zajímavého historického období. Těším se na další díly.

elizabeth_ba
09.03.2016 4 z 5

Pokud je to upraveno pro nedostatek informací, tak tomu samozřejmě nelze nic vytknout. Pokud ale jsou informace známy a autor je ignoruje nebo s nimi bezdůvodně manipuluje, tak to mi teda vadí. Fikce ano, ale do bílých míst. I tak jich máme v historii až dost. Výše uvedené se ale příliš netýká paní Koubkové a její knihy (ona i ta zápletka se Scholastikou z Kamence byla nakonec docela zajímavá ;-)). Jedná se o odpověď na komentář kolegy Kimona.

Kimon
09.03.2016 5 z 5

Nejsem historik, a pokud je zde něco trochu z historie pro nedostatek informací upraveno, a nebo dokonce je celý příběh zcela fiktivní, nevadí. Čte se to skvěle. Nepopírám, že jde o tzv. odlehčovací literaturu v dobrodružném stylu, ale člověk nemůže být "štoura" a stále jen požadovat skutečná historická fakta. Důležité je, aby kniha nesklouza k nějakému nepravděpodobnému sci-fi. A tahle se zatím drží.

Iwíček
25.11.2015 5 z 5

Dílo určitě stálo za přečtení :).

Ariko
05.11.2015 3 z 5

Co napsat - další z řady středověkých detektivek. Pro mě spíše průměr a navíc nemám ráda překrucování historických faktů. Ale jinak nemám až tak moc připomínek - prostě poklidné čtení pro nenáročného čtenáře. Žádná hitparáda, ale zase žádný propadák :)

elizabeth_ba
29.10.2015 4 z 5

Po přečtení Templářského pokladu jsem se ihned vrhla na tohle jeho pokračovaní. Bylo o něco málo horší, ale asi to bude tím, že čarodějnictví pokládam za méně atraktivní než různé druhy hereze a touhy po moci jdoucí přes mrtvoly. Trochu za vlasy přitažená (i když vcelku zajímavá) zápletka se Scholastikou, rozenou z Kamence a rovněž nechápu, kvůli čemu tam vlastně byl ten úvod (Johanka a pavouci) časově spadající ještě do nebo dokonce před Templářský poklad, ale zase jsem ráda, že nejen bratři johanité ale i bratři křížovníci jsou také jen lidé a ne andělé. Oba díly jako celek považuji za pěkné čtení, doufám, že se dočkáme jejich pokračování.