Boleslav - Příběh bratrovraha přehled

Boleslav - Příběh bratrovraha https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/2909/bmid_boleslav-pribeh-bratrovraha-adZ-2909.jpg 4 47 47

Na knihu o sv. Václavovi volně navazuje další (a zatím poslední) historický román z pera Zuzany Koubkové, kniha o Boleslavovi řečeném ukrutný. Příběh se začíná až roku 950, tedy 15 let po Václavově smrti, a popisuje těžkosti, které provázely Boleslava při budování silného českého státu (které započal již jeho bratr), až po jeho smrt. I zde jsou dva možné letopočty a i zde se Zuzana Koubková přiklonila k tomu pozdějšímu a podle historiků pravděpodobnějšímu: 972.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Boleslav - Příběh bratrovraha. Přihlašte se a napište ho.

borufka
18.12.2023 4 z 5

Zajímavé propojení historie doložené, předpokládané a invence autorky, líbilo se mi, že se nebála pohazovat postavami i dějem, aby jí fungoval "příběh", oceňuji. Knihu si přidávám na seznam děl o osobnostech, které nám byly předkládány příliš černobíle na to, aby to byla pravda :-).

chodícírohožka
05.12.2023 2 z 5

Docela zajímavý náhled na nechvalně proslulou postavu z českých dějin ve spíše průměrném historickém románu. Čtení to nebylo špatné, ale něco mi tam chybělo.

tomas4863
07.08.2022 5 z 5

Poutavé vyprávění, které sem tam vybočuje z dějinných linií a navíc je velice čtivé. Vysoká politika, rodinné vztahy, války, zkrátka to, co od takového historického románu očekávat.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Boleslav - Příběh bratrovraha v seznamech

v dalších seznamech1x