Blízky koniec

Blízky koniec https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/147463/blizky-koniec-147463.jpg 4 218 25

Sean Murphy, nadaný študent medicíny z Harvardovej univerzity, prichádza na stáž do Forbesovho onkologického centra na Floride. V centre totiž dosahujú neuveriteľne dobré výsledky v liečbe rakoviny mozgu a ambiciózny Sean chce prispieť k výskumu, ktorým sa táto táto inštitúcia hrdí. Od prvého okamihu však naráža na nemilé prekvapenia. Očakával, že tam nájde veľkú skupinu usilovne pracujúcich vedcov, no centrum pôsobí takmer vyľudnene. Vedenie mu odmieta prístup k chorobopisom, dozvedá sa, že niekoľkí výskumníci zmizli a pacienti za zvláštnych okolností umierajú. Sean sa za pomoci svojej priateľky, zdravotnej sestry Janet, púšťa do rozuzľovania záhad...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Terminal , 1993

adelinka
21.09.2023 4 z 5

Po mnohých rokoch som opäť siahla po Cookovi. A tak nesklamal, stále sa dá čítať.

madem
06.07.2023 3 z 5

Budu asi opakovat názory ostatních. Dobrý nápad, lehce horší zpracovaní (proč vyzradil zápletku na začátku) a opravdu nepochopitelně se chovající hlavní hrdina.
V podstatě mu ani nepřejete dobrý konec.

Belanna
02.07.2022 4 z 5

Cookova klasika, napínavé, akční. Smypaťák Sean se postaral o skvělou, místy vtipnou zábavu. Stejně tak, jako většina autorových knih i tato měla v sobě výrazný morální podtext.

markyticka
27.10.2021 4 z 5

Modrooký, přidrzlý a nedržící se tak úplně pravidel Sean mne bavil, jeho lehce zpomalenější a naivní přítelkyně Janet o trochu méně. Kniha se četla lehce a zápletka byla jako obvykle zajímavá.

PepkazDepka
28.08.2021 4 z 5

Typicky Cook, vela napatia, viacero dejovych liniek, vela akcie.. Troska mi prekazala nerealnost niektorych cinov Seana, alebo Toma..

MišusWinner
16.04.2021 2 z 5

Poslední kniha, kterou jsem od tohoto autora četla. Nějak mě to nezaujalo a tři knihy mě stačily, do další se už asi nepustím.

Kontryhelka
01.12.2020 5 z 5

Všechny knihy od pana Cooka jsou čtivé,pěkně napsané a příběh má spád a švih. Přečetla jsem všechny, i když jsou na jedno brdo, ale jsou jako droga. Musela jsem číst další a další a další dokud jsem je všechny nezdolala. Ale nelituji. Bylo to opravdu pěkné čtení. Občas celkem mrazivé a kolikrát jsem si říkala, zda všechno to zlo, mamon a nelidskost a nedůstojnost, těm záškodníkům stojí za to, aby bylo zničeno tolik životů, rodin a dobré pověsti. A svědomí? to zřejmě ti prevíti ani neví, co je. V Cookových knihách je barvitě vše popsáno a bohužel se to děje i v reálném životě a světě. Ne každý ctí lidské hodnoty a bohužel pro spoustu lidí peníze, pohodlný život a kariéra nesmrdí. Ale milovníkům tohoto žánru není třeba dalších komentářů. Ti sami nejlépe ví, jaká četba je ta pravá.

stoun25
19.08.2020 5 z 5

Za mě vážně dobrý.

Lotka
03.05.2020 3 z 5

Žádný zázrak nečekejte.

Kraken126
14.05.2019

Knihu jsem odložil. ztrácel jsem se ve jménech a postavách, děj neustále přeskakoval. Očekával jsem od autora více.

pingu1
08.03.2019 4 z 5

Napínavé, prostě Cook, líbila se mi ale o trochu míň než ostatní...

ChodzikCZ
29.11.2018 3 z 5

Ve srovnání s dalšími Cookovými knihami je tahle jedna z těch slabších. Cca od poloviny knihy je jasné o co se jedná, hlavní hrdina děj zbytečně dramatizuje (nikomu nemá čas vysvětlit na čem tak nutně musí pracovat vs. je schopen hodiny procházet záznamy a koukat jak "rostou" buňky), boční linky jsou buď zbytečné (matka) nebo "jen do počtu" (japonci).
Ale pořád je to Cook, který se čte dobře a jako oddechovka to není špatné.

FishTailTea6
27.10.2018 3 z 5

Ač se mi kniha četla velice dobře, a zvolené téma je hodně zajímavé, tak po reálném zvážení pro a proti dávám jen tři hvězdičky. Oproti dalším Cookovým knihám mi trošičku vadí, že nakousl několik dějových linek a např. [SPOILER] Toma Widdicomba jsem považovala za jednu ze stěžejních postav, kdy mu autor věnuje jednu kapitolu za druhou a najednou šlus a slehne se po něm zem, aby se o něm krátce zmínil v epilogu.
Zároveň mi to, jak byl celý případ odhalen, resp. co předcházelo celému odhalení, přišlo sice napínavé, ale v mých očích nereálné.

LuckyZ
01.10.2018 4 z 5

První kniha od autora co čtu. Dobře se čte, ale konec mi přišel přehnaný.

jasnyj
18.09.2017 4 z 5

Z mého pohledu se kniha řadí mezi Cookovy slabší, byť akcí je plno a nuda zde nemá moc místa. Myšlenka zločinu léčby uměle vyvolané nemoci je zajímavá a v poslední čtvrtině je již čtenáři jasné o co jde. Vraždy pacientů se stávají postupně jakoby vedlejším produktem a postupně je vrah odsunut na druhou kolej. Teprve ke konci knihy, kdy je příběh poněkud rychle ukončen řekl bych i poněkud nereálně, se objeví zmínka o vrahovi.

dominikB951
23.05.2017 5 z 5

Super napínavá kniha!

iLuciferie
28.12.2016 4 z 5

Cookovská klasika :-)

prediger
28.10.2016 4 z 5

Kniha sice nebyla nejlepší, ale i tak jsem jí zhltl jedním dechem.

majík1
06.07.2016 5 z 5

Jedna z jeho nejlepších knih

čtenářka_Líba
28.02.2016 5 z 5

Hlavní hrdina svým drzým projevem popuzuje své konzervativní lékařské kolegy, ale tím mi byl hodně sympatický. Měla jsem skvělý čtenářský zážitek.