Bludný kruh

Bludný kruh https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11649/bludny-kruh-11649.jpg 4 186 47

Blair Malloryová série

1. díl

Blair je sebejistá majitelka prospívajícího fitness centra. Stínem na jejím úspěchu se stane jedna z členek, která začne přesně napodobovat její styl a nosit i naprosto stejné oblečení. Co tím proboha sleduje? Blaire je v šoku, když někdo tuto dívku před jejíma očima zastřelí. Kruh nevysvětlitelných událostí, lží a intrik se kolem Blaire nezadržitelně uzavírá, dokonce ani policejní důstojník Wyatt jí už nevěří.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Alpress

To Die for , 2004

xindl007
16.11.2016 3 z 5

Jak bylo zmíněno níže. Hlavní hrdinka je velice osobitá.. Pobavily mě její vtipné poznámky.. Ale pořád je to takový průměr :)

cukrovka
01.10.2016 3 z 5

Knížka se dobře četla, měla spád a vtip. Ale myslím si, že autorka napsala mnohem lepší knihy než byla tato.

alzbeta4340
27.09.2016 4 z 5

Na knihu L.H. psáno až s netypickým vtipem a nadhledem. V podstatě mi to přišlo jako taková groteska. Byla bych opravdu spokojená, kdyby mi Wyatt byl více sympatický. Jen málokdy posuzuji charakter postav u romancí, ale tady mě to v příběhu až rušilo. Napřed jí pro nic za nic opustí a pak příliš tlačí na pilu. Jinak jako oddechová četba dobré.

Brockchen
14.03.2016 5 z 5

Je to 3 roky, co jsem tuhle knihu četla. Teď jsem si ji dala podruhé. Chtěla jsem něco odpočinkového, zábavného. A taky jsem byla zvědavá, jak ji po těch letech budu vnímat. Ze začátku jsem si říkala, že Blair nevydýchám, že na tohle už jsem stará :-D, ale jak stránky ubíhaly začala jsem se vážně bavit. Četla jsem ji najednou a ještě tak aspoň 10x si ji z knihovny půjčím a přečtu si ji zase. Je to skvělá oddechovka, která mě rozesměje a skvěle naladí. Mám jediný problém a to je ten, že ji nemám doma ve své knihovně.

shenandoah
29.11.2015 3 z 5

Detektivní zápletka nepůsobí nijak moc záhadně (ostatně příběh taky není žádný originál a má i jiné mouchy), ale už dlouho jsem se u knihy takhle nezasmála. Blair a její myšlenkové pochody. Díky tomu mi nevadilo vyprávění v první osobě, přestože to není pro mě to pravé, a odpustila jsem hlavní hrdince všechny její chyby.

Laf
22.07.2015 5 z 5

Kniha přečtena jedním dechem. Líbila se mi detektivní zápletka promíchaná humorem a s hrdiny, které si oblíbíte.

Tulen79
10.09.2014 3 z 5

Na prvnich strankach jsem myslela, ze hrdinku nevydejcham, ale pak jsem si ji hodne oblibila... Hlavni hrdina se mi take libil, ale knize jako by neco chybelo... bohuzel...

Miselin
03.09.2014 5 z 5

Dlho som knizku odkladala, lebo hodnotenia boli take vselijake..ale mna bavila.. nebola to uplna Howard, ale hlavne hrdinka bola vtipna a krasne strelena... ja som sa vela smiala. Zmysluplne, vesele, zhltnute za jeden vecer :) Takze ja nemam co vyktnut

inule
14.03.2014 3 z 5

Knížka se celkem dobře četla. Bylo tam trochu méně napětí a zápletek než jak autorka obvykle mívá, ale pořád to má spád a čtenář čeká jak to teda dopadne. Ale ten konec...To rozluštění zápletky mě zklamalo. Spisovatel nejsem, ale určitě by se dalo vymyslet něco lepšího.

zoew
18.02.2014 2 z 5

Je to dost pitomý (i když snesu hodně), skoro mi to připadá, jako by to psala nějaká pubertální dívčina. Od Lindy Howard jsem četla i jiné knížky a byly normální, čtivé a na dost slušné úrovni. Když psala Bludný kruh, tak snad měla tvůrčí krizi nebo byla opilá, popř. zhulená.... vážně nevím. nemám ve zvyku knížky nedočítat,ale u téhle o tom vážně uvažuji a kdybych nebyla už za polovinou, tak se na to fakt vykašlu. Pouze zvědavost týkající se pachatele a motivu jeho činu mě nutí číst dál. Jakž takž zábavných je až posledních zhruba 80 stránek knížky (a nebo jsem si na tu blbku už zvykla?). každopádně je celkově tahle knížka hodně slabá,dějově, slohově i námětově.

vaili
17.02.2014 4 z 5

Sice hrdinka je trochu více svá, ale že by mě tak strašně rozčilovala to ne :) navíc je to příjemná změna.. mně se kniha teda vážně líbila :)

debe
06.01.2014 4 z 5

Ježíš, já jsem se u této víkendové oddychovky bavila od začátku do konce. Hlavní postava byla bravurně vykreslená, přesně takové typy žen mě iritují, takže chudák Wyatt, ale je to jeho boj. A konec mě donutil se smát nahlas. Pro mě byla zápletka tak trochu vedlejší, já jsem se bavila hlavní postavou. Ta se opravdu povedla! Typ knihy, žánr, bohatě splnil svůj účel.

Sobotikova
03.11.2013 2 z 5

Chvilkama mne kniha docela bavila,aspoň zpočátku, protože je napsána trochu jiným stylem, ale ke konci už jsem se těšila až ji dočtu. Zápletka mi připadá nepovedená. Hodně slabá knížka od této autorky.

Pakuna
11.09.2013 3 z 5

Odpočinková detektivka pro ženy. Nic náročného ke čtení, spíše takový relax.

bbara155
26.06.2013 3 z 5

Jedna za slabších knih této autorky. Čekala jsem detektivku, ale spousta stran je věnovaná spíš romantice, sexu, rádobyvtipným dialogům a jen sem tam nějaká akce. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická, tyhle typy žen dost nesnáším. Je to spíš čtení pro ženy, které mají raději romantiku, než napínavé příběhy.

Evaevelína
01.05.2013 3 z 5

kniha je perfektně zvládnuta co se týká stylu psaní.Jinak s hrdinkou jsem se neztotožnila, fakt mi připadala blbá.Ale zato je tam dost humorných scének.A mám pocit že se tam objevil tiskařský šotek neb jsem narazila na konverzace a nechápala jsem ji i po několika přečteních...a nebo jsem opravdu jen nechápala

modranka
28.03.2013 5 z 5

Tak dievčatá neviem ako vy, ale ja som pochopila tento príbeh takto: Autorka chcela ukázať, že aj blondína (hoci sa o nich píšu kadejaké vtipy) dokáže byť nad vecou, dokáže mať všetkých 5 pohromade, dokonca dokáže byť svojským spôsobom inteligentná. Nezískala od manžela všetko čo chcela? Nepriviedla svoje sny do skutočnosti? Celý príbeh bol sladkou humornou sebairóniou. Podľa mňa z toho dôvodu autorka zvolila písanie príbehu v 1. osobe, aby príbeh odlíšila od ostatných. Musím povedať, že to zvládla bravúrne, čo sa podarí len málokomu, ak nejde o životopisné dielo. Ja som sa usmievala od prvej stránky po poslednú. To, že si niektoré myslíte, že Blair bola "blbá káča" dokazuje, že ste sa nezbavili predsudkov o blondínach. A že skákala s Wayettom hneď do postele, len čo sa jej dotkol krku? Koľko z vás má erotogénnu zónu na krku? S Lindou Howard už nejaký ten čas hrám hru na vyhľadávanie logických hlúpostí v jej texte. Tešila som sa, že v tomto príbehu konečne prehrám. Figu, opak je pravdou! Vysvetlite mi, ako môže človek s prestrelenou rukou urobiť stojku na rukách? Tentoraz však nechám plný počet hviezdičiek, lebo príbeh bol naozaj rozkošný.

Fifth Element
23.03.2013 1 z 5

precetla jsem temer vsechny knihy teto autorky a hodne jsem si ji oblibila, zalibil se mi jeji styl a propleteni nekolika zanru i humoru, ale zda se mi, ze s touto knihou udelala obrovsky krok vedle. Kdyby tohle byla prvni kniha od Lindy, kterou bych cetla, zcela jiste bych po dalsi nesahla a zvolila jineho autora.
Nemam nic proti psani v prvni osobe, i kdyz mi obcas chyby myslenky ostatnich osob, ale to, jake myslenkove pochody vyjadrovala hlavni postava knihy, resp. jakym stylem, z ni udelalo opravdu blbou kacu i presto, ze nektere myslenky v jinem podani by o jeji inteligenci vypovidaly uplne neco jineho.
Budu jen doufat, ze tohle byl Lindy posledni pokus a zustane dal u sveho stylu, ale davam alespon jednu hvezdcku, protoze jsem se chvilemi i trochu zasmala.

zoja
17.03.2013 3 z 5

Myslím si, že Linda napsala mnohem lepší knihy, nicméně děj má spád, kniha se čte moc dobře. Hrdinka mi bohužel moc nesedla, stejně tak jako psaní v 1. osobě.

Selvaga
10.03.2013 4 z 5

Kniha je poutavá, po přečtení anotace a knihy se tedy člověk říká, zdá ve vydavatelství někdo knihy čte, když napíše úplně opačnou anotaci, ale budiž. Děj byl svižný a dobře se četl. Škoda, že druhý díl o Blair, který Linda Howard napsala u nás zatím nevyšel, ale pokud vyjde určitě si jej přečtu.

romantika

Kniha Bludný kruh je v