Berserk 10

Berserk 10 https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499447/bmid_berserk-10-kCT-499447.jpg 5 65 5

Berserk série

Plán je jasný – osvobodit Griffi tha! Jenže jak se nepozorovaně dostat zpátky do Windhamu a proniknout až do podzemí tamního paláce? Jestřábi sice najdou nečekaného spojence, ale to pořád neznamená, že se jejich záchranná akce setká se zdarem...

jirijanovotny
08.08.2023 5 z 5

Občas se pozastavím nad některým z přeložených slov, ale jinak musím uznat, že překladatelé odvedli dobrou práci.
Skvělý příběh si takto mohou vychutnat i čtenáři, kteří neumí japonsky nebo anglicky (v dnešní době divné, ale i to se stává).
K poslechu pro 9 a 10 díl doporučuji BEAST IN BLACK - Broken Survivors.

KubaHanzelin
31.12.2022 4 z 5

Blíží se, nebo to tak vypadá, velký příběhový zlom, který s touto sérií pořádně zamává a je se ho už nemůžu dočkat:)
Jinak další velmi kvalitní díl, Aykiru to napsala parádně a já nemám co dalšího dodat

GoodGames
17.11.2022 5 z 5

Dokonalosť a zatiaľ najlepší diel série. Prvá polovica knihy zaujímavé chystanie sa na dôležitú záchrannú misiu a budovanie atmosféry a druhá polovica knihy totálny nonstop masaker. Perfektne vymyslené akčné scény, úžasné a prekvapivé nápady, sympatické postavy a kvalitná kresba. Všetka česť vydavateľstvu Crew, že to tu začali vydávať aj napriek tomu, že v hlasovaní Berserk nevyhral a pevne verím, že sa na sériu namotal a namotá dostatočne veľký počet čitateľov, aby sa vydávali aspoň tie 4 knihy ročne aj naďalej.

Aykiru
25.09.2022 5 z 5

To, že bych kvůli knize přejela stanici už se mi stává málokdy, málokdy taky v poslední době píšu recenze. Berserk je v obou případech vítanou výjimkou.
Berserk je, jak čtenáři, kteří se dostali až k desátému dílu, už tuší zdánlivě jednoduchý hrdinský příběh - s přesahem. A tento přesah není dán množstvím uťatých hlav, jak by si člověk mohl myslet, ale výbornou psychologií hlavních postav. Nejen, že jejich chování má hlavu patu, ale jsou také neskutečně plastické.
Největším přínosem je je postava Cascy, která nejen že není jen stereotypní ženou - bojovnicí s pohnutým osudem, ani ženou - zahřívačnou postele, ale kompletní postavou se všemi odstíny emocí a druhem uvažováním, který je opravdu vlastní jen ženám.
Autor je opravdu člověk, který se vyzná a já nemůžu než litovat, že nové díly vychází po tak dlouhé době.

wenceslaus8121
12.09.2022 5 z 5

Skvělé kresby, zápletka se rozvijí dál a lore midlandu je epický.

manga dark fantasy

Kentaró Miura